Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yapı-İnşaat > Tüm Yapı-İnşaat Haberleri

Dubai Big 5’ta Kalekim Rüzgarı Esti

Dubai Big 5’ta Kalekim Rüzgarı Esti

Kalekim, Dubai’de düzenlenen dünyanın önemli yapı fuarlarından ‘Dubai The Big5 Show’da yenilikçi ürünleriyle büyük ilgi gördü. Türkiye yapı kimyasalları sektöründe liderliğini sürdüren Kalekim’in, Avrupa’da 5’inci sırada olduğunu vurgulayan Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Bugün Kalekim markasıyla tam 70 ülkede, her yapıya özel teknik çözümler sunuyoruz” dedi. 

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de 21-24 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen ‘Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı 37. Dubai The Big5 Show’da yerini alan Kalekim; seramik yapıştırıcıları, su yalıtımı çözümleri, iç ve dış cephe boyaları ve dekoratif ürünlerini, dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel ve tüketicilerle buluşturdu. 

Kalekim’in, yapı sektöründeki 43 yıllık tecrübeyle hayata geçirdiği yenilikçi ürünlerini ‘teknik çözüm’ konseptiyle sunduklarını belirten Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Türkiye’de yapı kimyasalları sektörünün açık ara lideri olan Kalekim, bulunduğu coğrafyada zirveye çıkmayı başarmış bir Türk şirketi olarak büyümeye devam ediyor. Bugün dünyanın pek çok yerinde güçlü bir dağıtım ağına sahibiz ve ürünlerimizi tam 70 ülkede tüketici ve profesyonellerle buluşturuyoruz. İhracatımızın yüzde 6’sını Avrupa Birliği ülkelerine, yüzde 35’ini Ortadoğu’ya, geri kalanını tüm dünyaya yapıyoruz” dedi. 

Yaratıcı dekortaif uygulamalar
Doğu ile Batı’nın kesişim noktası şeklinde nitelendirilen Dubai The Big5 Show’da; Kalekim’insıradanlıktan uzaklaşmak isteyenlere özel, dekoratif ürün gamı da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Zengin doku ve renk seçenekleri ile tasarımcılara ilham veren ArtcreteBetonart Fresh ve Camsıva ile yaşam alanlarına farklılık kazandıran Kalekim, fuar süresince birbirinden farklı ve yaratıcı uygulamaları katılımcılarla buluşturdu. 

Kalekim’in, ‘Dubai The Big5 Show’da tüketici ve profesyonellerle buluşturduğu, her yapıya özel teknik çözümler sunan yenilikçi ürünleri

‘Elasticool’ ile hem su yalıtımı hem enerji tasarrufu 
Su yalıtım ve enerji tasarruf malzemesi Elasticool ile Türkiye’de bir ilke daha imza atan Kalekim, zorlu iklim koşullarına dayanıklı yenilikçi ürünü ile binaları koruma altına alıyor. Radyan ısı enerjisini yansıtabilen Elasticool, düşük yüzey sıcaklığı sağlayarak yapıların soğutma sisteminde kullanılan elektrik maliyetini düşürüyor. Böylece yüzde 22 daha az elektrik tüketimiyle tasarruf sağlıyor. 

‘İzolatex Plus’ ile üstün su yalıtımı 
Su yalıtımı alanında ürettiği güçlü ve kaliteli ürünleri ile teknik çözümler sunan Kalekim, İzoLatex Plus’ın yüksek tutunma gücü ve ekstra elastikiyeti ile su yalıtımı problemlerine son veriyor. 

Su yalıtımında hızlı ve etkili çözüm: ‘Ultralastic’
Kalekim, su yalıtımının öneminin bilincinde olan mükemmelliyetçi tüketici ve profesyoneller için geliştirdiği su yalıtım ve beton koruma harcı Ultralastic ile en hızlı ve güvenilir çözümleri sunuyor. 

Kalitesi tescilli ürünler: ‘Technoflex’ & Granitech 
Seramik uygulamaları ürün grubunda C2TE S1 sınıfı esnek, yüksek performanslı, çimento esaslı yapıştırma harcı Technoflex ile yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda güvenle kullanılan yüksek performanslı yapıştırma harcı Granitech de, CSTB Kalite Belgesi ile tescilli bir ürün olarak öne çıkıyor.

‘Ultrafuga flex’ ile her türlü yapıda mükemmel sonuç 
Çimento esaslı, silikon katkılı, yüksek performanslı, 2-20 mm derz aralığı için uygun esnek dolgu malzemesi Ultrafuga Flex, iç ve dış mekanlarda mükemmel sonuç veriyor. 

Mermer görünümlü ‘Artcrete’, tasarımcılar için ilham kaynağı
Kale Boya, mermer görünümlü dekoratif kaplama Artcrete ile modern çizgileri zarafetle buluşturuyor. Artcrete, üksek mukavemeti ile duvarın yanı sıra zemin uygulamalarında ve ıslak hacimlerde dahi kullanılabiliyor. 

Kale Boya, büyülü mekanlar yaratan ‘İs7anbul’ serisi ile iddialı 
Kale Boya, sıradanlıktan sıkılan ve yaşam alanlarını farklılaştırmak isteyenlere, ışığa ve bakış açısına göre farklılaşan sihirli mekanlar yaratan ‘İS7ANBUL’ serisinin zengin dekoratif seçeneklerini sunuyor. Binlerce renk alternatifini farklı zevk ve beğenilere göre geliştiren Kale Boya’nın yeni ürünleri, kumlu metalik dokuya sahip İS7ANBUL ‘Orion’, bulutsu görünümüyle iddiali‘Aura’ ve traverten efekt veren ‘Antique’ ile büyüleyici mekanlar yaratıyor. 

‘Betonart’ ile yapılar dinamik ve estetik görünüm kazanıyor
Türkiye’de ilk kez Kalekim’in ürettiği brüt beton görünümlü Betonart ile yapılar özüne dönüyor. İç ve dış cepheler için kapsamlı çözümler sunan dekoratif sıva Betonart, yapıları dinamik ve estetik bir görünüme kavuşturuyor. 

‘Betonart Fresh’ mekanların havasını yeniliyor
Türkiye’de ilk kez Kalekim tarafından geliştirilen brüt beton görünümlü dekoratif sıva ‘Betonart Fresh’, özel formülü sayesinde kötü kokuları giderdiği mekanlarda estetik ve sağlıklı bir atmosfer yaratıyor. 

Yapıların dekoratif ihtiyaçları ‘Camsıva’ ile karşılanıyor

Türkiye’de ilk ve tek olan ve Kalekim tarafından geliştirilen ‘Camsıva’, camın parlaklığı ve ışıltısını, dekoratif sıva ile buluşturarak iç ve dış mekanlara taşıyor. Tasarımda yeni arayışları ve dekoratif ihtiyaçları karşılayan ‘Camsıva’, içerdiği cam parçacıkları sayesinde, uygulandığı mekanlarda hareketli ve ışıltılı görüntüler yaratıyor. 

Haberin Kaynağı : GTC

Editör : MEHMET CAN
07.12.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş