Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Taşımacılık-Lojistik > Tüm Taşımacılık-Lojistik Haberleri

Türkiye'de Yatırıma Devam Ediyor

Etiketler

gefcotaşımacılık

Haberle ilgili fotoğraflar

Türkiye'de Yatırıma Devam Ediyor

Gefco'dan Motosiklete Özel Depo

Türkiye’deki ilerleyişini ve büyümesini sürdüren GEFCO Türkiye 10 bin metrekare alan üzerine kurulan Çayırova deposunu açtı. GEFCO Türkiye yeni deposunda, sanayi üreticileri ile beraber 2 tekerlekli araçlara yönelik hizmet sunuyor. 

2012 senesinde Tuzla Lojistik Merkezi’nde müşterilerine depolama ve gümrüklü depo alanı hizmeti vermeye başlayan GEFCO Türkiye, yüksek büyüme hızıyla orantılı olarak gelen talep doğrultusunda Çayırova-Kocaeli’nde yer alan yeni depo yatırımını tamamlayarak hizmete sundu.

Yeni depo 2 tekerlekli araçlara hizmet sunacak
GEFCO Türkiye, yeni deposunda sanayi üreticileri ile beraber 2 tekerlekli araçlara yönelik hizmet sunuyor. Müşterilerinin gereksinimlerine uygun olarak yatırımlarını geliştiren GEFCO Türkiye’nin Çayırova’daki yeni depo alanının 5.000m2’si serbest depo olarak planlandı ve Nisan ayının ortasında faaliyete başladı. Gümrüklü alan olarak kullanılması planlanan 5.000m2’lik alan ise, Derince Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı olacak ve Mayıs ayı ortasına kadar faaliyete geçecek.GEFCO Türkiye Genel Müdürü ve Orta Doğu Bölge Müdürü Sn. Fulvio Villa, GEFCO’nun Türkiye’deki organik büyümesini devam ettireceğini belirterek yeni depo yatırımı ile de şirketin global vizyonuna uygun olarak ilerlendiğini kaydetti. GEFCO Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Zafer Özkök ise GEFCO’nun en önemli önceliğinin müşterileri için değer yaratmak olduğunu belirtti. Müşterilerine karayolu, havayolu, denizyolu gibi nakliye hizmetlerinin yanı sıra, depolama ve gümrük müşavirliği danışmanlığı da sunduklarını belirten Özkök sundukları bu hizmetler sayesinde şirketin temel ticari faaliyetlerine odaklanmasını sağladıklarını belirtti.

Konusunda Global Uzman
Müşterilerine, dünya çapında aynı hizmet kalitesi ve operasyon standartlarını sunarak destek olan GEFCO, dünyada kendi network’ü ile hizmet veriyor. Otomotiv Lojistiği konusunda dünya liderlerinden olan firma, senede 4 milyon otomobil taşımacılığını yapıyor. Günde 37.000 karayolu nakliyesi gerçekleştiren GEFCO, denizyolu taşımacılığında 300 farklı destinasyona hizmet veriyor. 6.000.000’dan fazla Gefbox’ı (yeniden kullanılabilir paketleme ürünü) yöneten grup, tüm dünyaya yayılan 60 lojistik platformda transfer merkezi, paketleme, üretim hattı ile senkronize teslimatlar gibi katma değerli hizmetler sunuyor.

GEFCO Grubu
GEFCO beş büyük uzmanlık alanıyla – Karayolu Ticareti, Denizaşırı Ticaret, Antrepoculuk ve Yeniden Kullanılabilir Ambalajlama, İmal Edilmiş Taşıt Lojistiği ve Gümrük ve Vergi Temsilciliği – endüstriyel lojistik sektöründe bir referans noktası haline gelmiştir. GEFCO, yerel veya uluslararası, ithalata yönelik veya ihracata yönelik, her türlü endüstriyel lojistik sorunlarına yenilikçi global çözümler sunmaktadır. 150 ülkede varlığını sürdüren GEFCO, Avrupa’nın önde gelen 10 grubundan biri niteliğindedir. 2012 yılındaki toplam satış gelirleri 3.6 milyar Euro’yu bulan Gefco, 11,200 çalışan istihdam etmektedir. Grup, dünya genelinde 300’den fazla tesise sahiptir ve halen Orta Asya, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Doğu Asya ve Güney Amerika’daki gelişimini sürdürmektedir. www.gefco.net

Haberin Kaynağı : Cohn&Wolfe İletişim Danışmanlığı


07.05.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş