Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Taşımacılık-Lojistik > Tüm Taşımacılık-Lojistik Haberleri

Loomis, VIA MAT Holding AG’yi 475 Milyon TL’ye Satın Alıyor

Etiketler

loomiskargo lojistik

Haberle ilgili fotoğraflar

Loomis, VIA MAT Holding AG’yi 475 Milyon TL’ye Satın Alıyor

Dünyanın en büyük nakit yönetim ve değerli kargo lojistik şirketlerinden biri olan Loomis, uluslararası değerli kargo lojistiği konusunda dünyanın ileri gelen firmalarından VIA MAT Holding AG’nin ("VIA MAT") hisselerinin tamamını satın alıyor.

Yaklaşık 200 milyon CHF (İsviçre Frank’ı) / 475 milyon TL değere sahip VIA MAT Holding AG’nin Loomis AB’ye devrolma süreci başladı.

Nakit ve değerli madenlerin sınır ötesi nakli, değerli eşyaların depolanması ve genel lojistik çözümleri olarak üç farklı alanda hizmet sunan Loomis, VIA MAT Holding’in tamamını satın alarak hizmet alanına Uluslararası Hizmetleri de ekliyor. VIA MAT'ın İsviçre nakit yönetimi pazarındaki lider pozisyonda bulunması, satın alma sürecinin tamamlanacağı Nisan ayı sonunda Loomis'i İsviçre'de nakit yönetimi konusunda pazar liderliğine taşıyacak.

Asya, Güney Amerika, Orta Doğu, ABD ve Avrupa'da faaliyet gösteren ve yan kuruluşlarıyla birlikte yaklaşık 1.000 çalışanı ve 290 milyon CHF / 688 milyon TL cirosu bulunan VIA MAT’ın Loomis bünyesine katılmasından sonra Loomis, daha önce faaliyet göstermediği yeni coğrafyalarda hizmet vermeye başlayarak global büyüme stratejisine devam edecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Loomis Başkanı ve CEO’su Jarl Dahlfors "Uluslararası Hizmetler'i servis skalasına önemli bir parça olarak ekleyen bu satın alma süreci, Loomis’in global stratejisine mükemmel bir uyum gösteriyor. Ayrıca bu satın alma, hali hazırda var olan pazarlarda olduğu kadar yeni pazarlarda da büyüme fırsatları yaratacak. VIA MAT'ın yönetim takımı ve çalışanlarıyla beraber çalışarak başarılı bir kombinasyon yaratmak için sabırsızlanıyoruz. VIA MAT Holding’i grubumuza kattığımız için çok memnunuz." dedi.

Loomis Hakkında:
Geçmişi 1852 yılına kadar uzanan Loomis, dünyanın sayılı ve önde gelen nakit ve kıymetli eşya taşıma şirketleri arasında bulunmaktadır. Kurulduğu “Altına Hücum” yıllarında Wells Fargo adıyla hizmet veren şirketin adı sonraki yıllarda Pony Express, ardından da Loomis olmuştur. Çalışanları arasında Bill Cody (Buffalo Bill), Wild Bill Hickok, Wyatt Earp ve Bret Harte gibi efsanevi isimler bulunmaktaydı. Loomis, Türkiye’ye ek olarak, ABD, Arjantin, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, Norveç, Portekiz, Slovakya ve Slovenya’da faaliyet gösteriyor. Böylece Loomis, 16 ülkede 400 şubesi, 20.000’in üzerinde uzman personeli ile hizmet vermektedir. Loomis Grup, Nasdaq OMX Stockholm Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmektedir.

Haberin Kaynağı : Salt İletişim Grup


08.04.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş