Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Taşımacılık-Lojistik > Tüm Taşımacılık-Lojistik Haberleri

Ekol, İki Yıl Art Arda Türkiye’nin En Beğenilen Lojistik  Şirketi Oldu

Ekol, İki Yıl Art Arda Türkiye’nin En Beğenilen Lojistik Şirketi Oldu

Ekol, Capital Dergisi’nin "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasında Kargo-Nakliye-Lojistik sektöründe 2015 yılında da birinci oldu.

İş dünyasının önde gelen yöneticilerinin seçimiyle belirlenen, Capital’in artık gelenekselleşen "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasına bu yıl 700’ün üzerinde şirketten 1.602 orta ve üst düzey yönetici katıldı. Şirketler; yenilikçilik, itibar, müşteri memnuniyeti, uluslararası pazarlara entegrasyon, hizmet ve ürün kalitesi, güvenilir şirket olma ve finansal sağlamlık kriterleri göz önünde bulundurularak değerlendirildi.Bu yıl 16.sı düzenlenen “Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" 2015 sıralamasında bir kez daha en beğenilen olmanın gururu ile Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul konuyla ilgili duygularını paylaştı: “25. yılımızı, bir kez daha sektörümüzün “En Beğenilen Şirketi” seçilmenin mutluluğu ve gururu ile tamamlıyoruz. Bu başarının aslında iyi bir takım çalışmasının neticesi olduğunu bilmek ve bu ödülü art arda ikinci kez almak son derece memnun edici. Ekol olarak temel önceliğimiz, eşsiz müşteri deneyimine odaklanarak, sunduğumuz çözümlerle hizmet kalitesinde en üst seviyeyi yakalamak ve her zaman en doğru iş ortağı olmak. Çevreci yaklaşımımızın yanı sıra teknolojik çözümler sunarak bu başarımızı sürdürülebilir kılmak ve ülke sınırları dışında da en beğenilen lojistik markası olmak.” Ekol Lojistik; dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden GFK işbirliği ile Capital tarafından düzenlenen "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasında 2014 yılında da birinci olmuştu.

Ekol Lojistik Hakkında:

Ekol, faaliyetlerine başladığı 1990 yılından itibaren odak noktasında tuttuğu müşteri memnuniyeti ile Avrupa’da sektörünün öncü markası olmayı hedeflemektedir. Uluslararası taşımacılık organizasyonu ile başlanılan noktadan itibaren, üçüncü parti lojistik hizmetlerini de sunan bütünleşik şirket yapısına ulaşan Ekol, uzun yılların verdiği bilgi birikimi, kalifiye insan kaynakları ve üst düzey teknoloji uygulamarıyla, farklı sektörlerdeki müşterilerine lojistik ve tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. Türkiye’de toplamı 600.000 m2’yi bulan tesislerinin yanında; Almanya, İtalya, Romanya, Fransa, Yunanistan, Ukrayna, Bosna, Macaristan, İspanya, Polonya ve Bulgaristan’daki toplamda 100.000 m2 alana sahip tesisleriyle hizmet sunmaya devam etmektedir. 500 milyon Euro’ya yaklaşan iş hacmi, 4.000 araçlık filosu, yaklaşık 6.500 çok uluslu çalışanıyla Ekol Lojistik; hem Türkiye’de hem de Avrupa’da öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer almaktadır. Türkiye’deki ve Avrupa’daki en son teknolojiye sahip dağıtım merkezleri ve genç, çevreci filosuyla Ekol Lojistik, değişen uluslararası pazarların her türlü ihtiyaçlarına uygun hizmet için çalışmaktadır. Ekol, uçtan uca tedarik zinciri yönetimi çözümlerini, en gelişmiş intermodal ve taşımacılık ekipmanlarıyla geniş ve kapsamlı depo ve x-dock tesisleri ile sunmaktadır. Daha verimli, sürdürülebilir ve rekabetçi çözümler için Ro-Ro yatırımlarını gerçekleştiren Ekol, en son teknolojiye sahip her biri 240 treyler kapasiteli 5 Ro-Ro gemisi ile; haftanın dört günü Haydarpaşa-Tireste limanları ve haftanın bir günü İzmir/Alsancak-Sete limanları arasında seferlerini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda, haftanın bir günü Almanya’nın Trieste, Köln, Ludwigshafen şehirlerine, Çek Cumhuriyeti’nin Ostrava ve Fransa’nın Sete ve Paris şehirlerine toplam 38 blok tren ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Haberin Kaynağı : STAGE İletişim Danışmanlığı


03.12.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş