Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Plastik-Kauçuk > Tüm Plastik-Kauçuk Haberleri

İnelli Plastik’ten AIRBUS ve BOEING’e Üretim

Etiketler

İnelli Plastik AIRBUS BOEING

İnelli Plastik’ten AIRBUS ve BOEING’e Üretim

Otomotiv, beyaz eşya dahil önemli sektörlere yönelik yaptığı üretimlerle dikkat çeken İnelli Plastik, Airbus ve Boeing uçaklarında kullanılan yeni nesil LED aydınlatma unsurlarının plastik kutu ve kapaklarını üretti. Sektörün en deneyimli imalatçılarından olan ve 60 yılı geride bırakan İnelli Plastik, 2006’dan bu yana uyguladığı ürün çeşitlendirme programıyla, otomotiv, beyaz eşya, iklimlendirme, market ve hijyen sektörlerine yönelik imalatını havacılık sektörüne taşıdı.

İnelli Plastik’ten yapılan açıklamada, Airbus ve Boeing uçaklarında kullanılan LED aydınlatma sistemlerinin plastik kutu ve kapaklarının üretimine başlandığı belirtildi. Alican İnelli, yaptığı değerlendirmede, üretimleriyle başta Almanya olmak üzere çok sayıda ülkeye ihracat yaptıklarını vurgulayarak, Almanya’da dünyanın en önemli uçak yan sanayii firmalarından biriyle işbirliği yaptıklarını, kalıp siparişi alarak üretime başlandığını ve ön onay sürecinin geçildiğini, seri üretim için hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten İnelli, bu yılın sonuna kadar seri üretimin de başlayacağını ifade etti.

Yeni nesil uçakların LED aydınlatma kullandığını belirten İnelli, Almanya’daki yan sanayii firmasının, İnelli Plastik ürünü kutu ve kapaklara elektronik devreleri yerleştirdiğini ve aydınlatma sisteminin uçaklarda kullanılacağını belirtti. Alican İnelli, yeni LED sistemlerin, yeni nesil uçaklar yanında, bazı uçakların yenilenmesinde de kullanılacağını ifade etti.

Alican İnelli, üzerinde her türlü desen, rakam, şekil yapılabilen plastik fitil makaraları, ring masuraları, konik ve silindirik bobinlerin imalatına başlayacaklarını belirterek, üretim şekli dahil bütün yeni ürünlerine yönelik patentlerini almak için başvurduklarını kaydetti. Şirketlerinin hızlı büyüme döneminde olduğunu belirten Alican İnelli, 2013’te yüzde 27 büyümeyi hedefl ediklerini belirterek, ürün çeşitlendirmesini sürdüreceklerini kaydetti.

Otomotiv sektöründe metal ve camdan üretilen bazı parçaların yenilikçi plastik ürünlerle ucuza ve sağlam olarak ürettiklerini belirten Alican İnelli, geçen yıl otomotiv yan sanayinde bir Alman devi olan Hydac ile çalışmaya başladıklarını, yeni 3 büyük şirket ile de anlaşma aşamasında olduklarını ifade etti.

Haberin Kaynağı : PLASFED DERGİSİ


15.01.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş