Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Plastik-Kauçuk > Tüm Plastik-Kauçuk Haberleri

Cilas Kauçuk Ürünleri Dünyanın Her Tarafında

Etiketler

cilas kauçuk

Cilas Kauçuk Ürünleri Dünyanın Her Tarafında

7 mm çapından 2500 mm boyuna kadar her ölçüde kauçuk takozu üretebilme kapasitesine sahip olan Cilas Kauçuk ürünleri, başta Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri olmakla birlikte, Hindistan’dan Çin’e, Katar’dan Meksika’ya kadar dünyanın her tarafına ihraç ediliyor.

Cilas Kauçuk Sanayi ihracat ithalat Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ertan Civak, 2013 yılını %15 büyüme kapattıklarını, 2014 yılında da katma değeri yüksek innovatif ürünlere ağırlık vererek büyümeyi planladıklarını belirtti.

Cilas Kauçuk’un kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Ertan Civak: Cilas Kauçuk Sanayi ihracat ithalat Ticaret A.Ş. 1988 yılında Zonguldak ili Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Beldesinde kurulmuş olup sürekli büyüyerek aynı beldede 20.000 metrekare kapalı alanda son teknoloji üretim hattı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Ürünlerimiz metalli ve metalsiz titreşim sönümleyici kauçuk takozlar olup; başta Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri olmakla birlikte, Hindistan’dan Çin’e, Katar’dan Meksika’ya kadar dünyanın her tarafına ihraç edilmektedir.

Firmamız da 23’ü beyaz yaka olmak üzere 189 adet çalışan bulunmakta olup, Almanca, İngilizce ve Rusça konuşan personelimiz vardır. Üretim süreçlerimiz ERP programları ile desteklenmektedir.

Üretim kapasiteniz ve ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ertan Civak: Cilas şirketler Grubu, Kauçuk Hamuru Üretimi, Metal Parça ve Kalıp imalatı, Cıvata imalatı ve Vulkanizasyon olmak üzere 4 ana üretim üssünden oluşmaktadır. Sahip olduğumuz CNC ve Üniversal işleme makineleri sayesinde tüm kalıplarımızı kendimiz imal etmekteyiz. Ayrıca bünyemizdeki cıvata üretim fabrikası sayesinde müşterinin talep ettiği standart dışı cıvata içeren ürünleri de en kısa sürede tedarik edebilmekteyiz. Vulkanizasyon bölümünde bulunan kompresyon ve enjeksiyon beslemeli vulkanizasyon preslerimizde 7 mm çapından 2500 mm boyuna kadar her ölçüde kauçuk takozu üretebilme kapasitesine ulaşmış bulunmaktayız.

2013 yılını bir önceki yıla oranla üretim ve ciro anlamında nasıl kapacaksınız? 2013 yılını planladığınız şekilde mi geçti? 2014 yılından beklentileriniz nelerdir?

Ertan Civak: 2013 yılı her anlamda 2008 krizinin etkilerinin tamamen ortadan kalktığı bir yıl oldu. Özellikle gelişmiş pazarlardaki kaliteli ürün ve tedarikçi arayışı gözlerin Çin ve Hindistan’dan ülkemize kaymasına neden oldu. Bu anlamda 2013 yılını %15’e yakın bir büyüme ile tamamlamış olmamız bizler açısından çok olumlu bir gelişme oldu. 2014 yılında da katma değeri yüksek innovatif ürünlere ağırlık vererek büyümeyi planlıyoruz. Değerlenmekte olan Çin Yuan’ı ve Çin’de sürekli artan üretim maliyetleri yakın gelecekte işletmelerimize olan Avrupalı ilgisini artıracaktır.

İhracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz? Üretiminizin ne kadarını ihraç etmektesiniz? Hangi ülkelere ihracat gerçekleştiriyorsunuz? ihracat için yeni pazar arayışlarınız var mı?

Ertan Civak: Cilas Kauçuk olarak kurulduğumuz günden beri üretimin %99 ‘unu Avrupa başta olmak üzere çeşitli ülkelere ihraç etmekteyiz. Özellikle Kuzey Afrika, Batı Asya ve Türki Cumhuriyetler ile yeni ilişkililer kurmuş durumdayız. Yakın zamanda bu ülkelerde satış temsilcilikleri kurmaya yönelik çalışmalar başlatmayı planlıyoruz. iç Pazar olarak da son derece aktif bir pazarlama ekibimiz faaliyet göstermektedir.

Eklemek istedikleriniz varsa onları da öğrenebilir miyiz?

Ertan Civak: Kauçuk üretimi son derece zor, son derece esnek ve eğlenceli bir sektördür. Sektörde faaliyet gösteren tüm paydaşlar için 2014 yılın başarı ve büyüme getirmesini temenni ediyorum.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


23.01.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş