Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Plastik-Kauçuk > Tüm Plastik-Kauçuk Haberleri

Babacan Grup, 3 Firması İle Türk Sanayisinin Hizmetinde

Haberle ilgili fotoğraflar

Babacan Grup, 3 Firması İle Türk Sanayisinin Hizmetinde

Babacan Grup, 2013 Yılında Cirosunu %20 Artırdı.

BABACAN GRUP’un 2013 yılında ciro artışı yaklaşık %20 civarında gerçekleşmiştir. Temel yatırım planı ise fabrika binasını yaparak hem istihdam hem de makine yatırımı ve üretim artışını hedeflemektedir.

Rusya, Fransa, İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere 12 ülkeye ihracat yapan Babacan Grup, yurtiçi ve yurtdışı pazar payını artırmak amacı ile fuarlara katılmaya devam etmektedir. Ayrıca yakın zamanda tasarlanmış olan web sitesi ile birlikte reklam ve tanıtım faaliyetlerini sürdürülmektedir.

Sektörde karşılaştıkları temel sorunun nitelikli personel bulamamak olduğunu söyleyen Firma yetkilileri, personel ihtiyaçlarını uzun vadede çözmek amacı ile Gazi Üniversitesi ile ortak çalışmalar yaparak Kauçuk Plastik Meslek Yüksek Okulunun kuruluşu aşamasında etkin olarak bulunduklarını ve her türlü desteği sağladıklarının bilgisini verdiler. Grup firmaları hakkında da şu bilgileri verdiler.

BABACAN GRUP; OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet göstermektedir. Grup şirketleri:
1 - Babacan Kauçuk Yedek Parça Sanayi Ticaret Limited Şirketi
2 - Babacan Endüstri ve Kauçuk Ürünleri İmalat Sanayi Ticaret Limited Şirketi
3 - Akmepol Poliüretan Plastik Kauçuk Makine İmalat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

BABACAN KAUÇUK YEDEK PARÇA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

1986 yılında kurulmuş olan firma iş makineleri, hidrolik sızdırmazlık elemanları başta olmak üzere bir çok sektöre ait yedek parça satış hizmeti gerçekleştirmektedir. Ürün grupları O-Rıng, X-Rıng, D-rıng, muhtelif contalar, yağ keçeleri, piston keçeleri, muhtelif keçeler, packıngler, titreşim takozları, v.b. İlk yıllarda ürünleri, alanında uzman üreticilerden alarak satış hizmeti veren firmamız 1990’lı yıllardan itibaren uluslar arası pazara açılarak ithalat ve ihracat faaliyetlerini başlatmıştır.Küçük bir işletme olarak faaliyetlerine başlamış olan firmamız müşteri ihtiyaç ve beklentilerini doğru algılayarak ve zamanında teslim prensibi ile çok çabuk ilerleme göstermiştir.

Yönetimin ileri görüşlülüğü ve kararlılığı sayesinde sektörde kendini kanıtlamış olan firmamız 1997 yılında üretime başlama kararı alarak Babacan Endüstri Ltd. Şti.’ni kurmuştur.

2000’li yıllar firmamız için tam bir atak yılı olmuştur. Hidrolik kaya kırıcıları, kırıcıların tüm yedek parçaları ve ekskavatörlerin hidrolik yedek parçaları ile metal aksamı da ürün yelpazesine katmıştır. Bu konularda teknik hizmet verebilecek yeterlilikte personel istihdam edilmiştir. Aynı yıllarda kendi showroomunu açmış ürünlerini burada pazarlamaya başlamıştır. 2010 yılında KASTAŞ, 2011 yılında FREUDUNBERG SEAL SYSTEM (NOK, SİMRİT) 2013 yılında Boo Kwang firmaları ile distribütörlük anlaşmaları imzalanarak hizmet çeşitliliği artırılmıştır.

Firmamız sektöründe en çok ürün çeşidini bünyesinde toplayan tek firmadır. Müşterilerimizde ”Hiçbir yerde bulunamayan bir parça BABACAN’da bulunur.” imajı oluşmuştur. Profesyonel iş anlayışı ile dünya pazarını yakından takip ederek ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün daha da geliştirmekteyiz.

BABACAN ENDÜSTRİ VE KAUÇUK ÜRÜNLERİ İMALAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Firma müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını ulusal/uluslararası standart ve şartnamelere uygun olarak en kısa zamanda karşılayabilmek amacı ile 1997 yılında kurulmuştur.

Ürün grupları; Yağ Keçeleri, Muhtelif Contalar, O-Ringler, Diyaframlar, Titreşim Takozları, Hidrolik Contalar, Kare Kesitli Halkalar, Kaplinler, D-Ringler, Toz Keçeleri, Packıngler, Muhtelif Kord Bezli Contalar, Körükler vb. Ayrıca müşterinin talep ettiği özel imalatları da mevcuttur.

Üretimi için ihtiyacı olan tüm makineleri mevcuttur. Sürekli gelişme ve iyileşme programları dahilinde makine kapasitesini her geçen gün artırarak geliştirmektedir.

“KALİTE GÜVEN VE DEVAMLILIKTIR” sloganını benimseyen firma kalitenin ve verimliliğin artırılması için 2003 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almış ve 2009 yılında ISO 9001:2008 olarak revize etmiştir.

AKMEPOL POLİÜRETAN PLASTİK KAUÇUK MAK. İMALAT İTH. İHR. SAN. TİC. LTD.ŞTİ.
2010 yılında müşteri taleplerinin yönlendirmesi doğrultusunda Poliüretan üretim firması kurulmuştur.

Poliüretan hammaddesi olarak da TDI ve MDI ürün gruplarının her ikisinden de müşteri ihtiyacına uygun sertlik ve renkte Ester ya da Ether bazlı ürünler kullanılmaktadır.

Ürün gruplarımız; inşaat sektöründe kullanılan nozullar, genel amaçlı kullanılan titreşim sönümleyici elek takozları, kalıplık yayları, İş makinelerinin paletleri, kaplinler.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


25.03.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş