Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Valbruna Çelik Servis Merkezini Açtı

Valbruna Çelik Servis Merkezini Açtı

‘Çelik Servis Merkezimizin de devreye girmesi ile birlikte özellikle paslanmaz çelik ve nikel alaşımlı uzun dolu mamüllerde sektörümüzün beklentileri doğrultusunda en geniş kalite-kesit-ölçü yelpazesini sunmayı hedefliyoruz’ diyen Valbruna Turkey Paslanmaz Çelik A.Ş. Genel Müdürü Argun Şahenk, firmaları hakkında bilgiler verdi.

Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Argun Şahenk: 90. faaliyet yılını bu yıl kutlamakta olan grubumuz Acciaierie Valbruna, İtalya’nın Vicenza ve Bolzano şehirlerinde mevcut olan entegre fabrikalarıyla paslanmaz çelikler, nikel alaşımlar ve titanyum uzun dolu mamül üretiminde dünyanın önde gelen üreticilerindendir. 1925 yılında kurulmuş olan grubumuzun, ABD Indiana eyaleti Fort Wayne şehrinde de bir fabrikası bulunmakta ve Valbruna Slater adı altında Amerika kıtasında da üretim ve dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. ‹talya ve ABD’deki fabrikalarına ek olarak; Fransa’da Ugivis ve Polonya’da Mikromed fabrikalarında da paslanmaz çelik soğuk çekilmiş teller, somun-cıvatalar, rulodan kesme şeritler ve lamalar, medikal sektörü için implantlar; Steelcom İtalya fabrikasında da paslanmaz çelik dirsek, manşon ve redüksiyon gibi bağlantı parçaları da üretmektedir. Grubumuzun toplam üretim kapasitesi 200.000-ton/yıl seviyesinde olup, 90 yıllık birikimle geliştirmiş olduğu paslanmaz çelik özel kalite markalarıyla sektöre katma değer sağlamaktadır. Sahip olduğumuz markalarımızdan yüksek işlenebilirlikte ‘Maxival’, tekne şaftında ‘Marinox’ ve beton içi nevrürlü donatı markamız ‘Reval’ verimlilikte yepyeni boyutlar sunmaktadır. 2.500 çalışanıyla dünyanın 40 noktasında teknik destek ve dağıtım sağlamakta olan Valbruna, paslanmaz çelik ve Nikel alaşımlı uzun dolu mamül sektöründe en geniş ürün kesit yelpazesine de sahiptir.

Üretimini yada satışınızı yaptığınız ürünler hangi sektörlere hitap etmektedir?

Argun Şahenk: Çayırova Çelik Servis Merkezimizde, bugün itibarı ile ebatlama ve paketleme yapmaktayız. Satış ve dağıtımını yaptığımız mamüllerin tamamını grup fabrikalarımızdan tedarik etmekteyiz. Kesit yelpazemizde paslanmaz çelik, nikel alaşımlı ve titanyum yuvarlak çubuklar, altıköşe, kare, lama ve köşebent malzemeler bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak; otomotiv, enerji, petrokimya, pompa & vana, hidrolik & pnömatik, inşaat & altyapı bağlantı ve makina sektörlerine hizmet vermekteyiz.

Yeni yerinize taşındınız. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

Argun Şahenk: Türkiye’de ki tüzel kişiliğimizi Valbruna Turkey Paslanmaz Çelik A.Ş. çatısı altında 2013 yılında kurduk. Çelik Servis Merkezi projemizi gerçekleştirmek yaklaşık iki senemizi aldı ve Haziran 2015 itibarı ile tesisimizden tedariğe başladık. Yeni tesisimizde 500 mm çapa kadar kesim yapabiliyoruz ve aynı gün içerisinde müşterilerimize teslimatı gerekleştirebiliyoruz.1.000-m2’lik bir stok sahamız var; dolayısıyla müşterilerimize paslanmaz çelik, nikel alaşımlar ve titanyum uzun dolu mamüllerde geniş bir kalite-kesit-ölçü yelpazesi sunmayı hedefliyoruz.

2014 yılı firmanız için nasıl geçti? Cirosal anlamda bir önceki seneye göre artış sağladınız mı?

Argun Şahenk: 2014 yılında hem cirosal büyüklük hem de portföy derinliği açısından ulaşmış olduğumuz nokta heyecan vermekte ve önümüzdeki dönem içinde bizlere sağlam bir motivasyon sağlamaktadır. 2013 yılı Mayıs ayı itibarı ile tüzel kişiliğimizi oluşturduğumuz ilk yıl için takdir edersinizki bir rakam vermek pek sağlıklı olmaz.

2015 yılının ilk çeyreği bir önceki yıla göre nasıl geçti? Yılsonunda nasıl bir ivme bekliyorsunuz?

Argun Şahenk: Bu yılın ilk yarısında bütçemizin üzerinde bir ciroya ulaştık. Seçim sonucu itibarı ile yeni hükümetin kurulmasını takiben siyasi ortamında dengeye oturmasıyla ivmenin yukarı doğru hareket etmesini bekliyoruz.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir? Yatırım planlarınız var mı?

Argun Şahenk: Çelik Servis Merkezimizin de devreye girmesi ile birlikte özellikle paslanmaz çelik ve nikel alaşımlı uzun dolu mamüllerde sektörümüzün beklentileri doğrultusunda en geniş kalite-kesit-ölçü yelpazesini sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca, grubumuzun bünyesinde İtalya’da bulunan SteelCom firmasında da bu sene paslanmaz çelik bağlantı parçaları tedarik etmeye başladık. Önümüzdeki dönemde SteelCom’dan sağlayacağımız tedarik hacminde de kaydadeğer bir artış göreceğimize inanıyorum.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


10.07.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş