Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

TürkTraktör New Holland ve Case Markalı İş Makinelerinin Türkiye Distribütörü

Haberle ilgili fotoğraflar

TürkTraktör New Holland ve Case Markalı İş Makinelerinin Türkiye Distribütörü

Tarım devi gücüne güç kattı.

Ardında bıraktığı 59 yıllık bilgi birimi ve deneyimle Türkiye tarım sektöründeki liderliğini sürdüren TürkTraktör, iş makineleri sektörüne de iddialı bir giriş yaptı. 1998 yılından bu yana New Holland ve Case IH markalı traktör ve tarım ekipmanlarının Türkiye’de imalat ve satışını yürüten TürkTraktör, şimdi de New Holland ve Case İş Makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlendi.

CNH Industrial ve TürkTraktör’ün başarılı işbirliğine değinen TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, “CNH Industrial ile tarım ekipmanları alanındaki 60 yıla yaklaşan işbirliğimiz çok başarılı sonuçlar verdi ve halen bu alanda da hızla büyümeye devam ediyoruz. 2007 yılından bu yana Türkiye'de satılan her iki traktörden biri TürkTraktör tarafından üretiliyor. Şimdi de bu iddiamızı iş makineleri sektörüne taşıyoruz” şeklinde konuştu.Türkiye inşaat sektörünü de değerlendiren Marco Votta, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye'de inşaat sektörü konut, bina ve altyapı başta olmak üzere bütün alt sektörlerde büyümeye devam ediyor. Söz konusu büyüme trendi önümüzdeki yıllarda da devam ederek beraberinde iş makineleri pazarının da büyümesini sağlayacak. Amacımız; güçlü bir pazar konumuna erişmek ve başarılı yaklaşımımızı, New Holland ve Case markalarımızla, iş makineleri sektörüne de sürdürmektir”.
CNH Industrial ve Koç Holding'in sanayi ve ticaret alanındaki ortak girişimi olan TürkTraktör, ülke geneline yayılan 130 bayi ve 500’den fazla satış sonrası hizmet noktasıyla Türkiye'nin en büyük uzman bayi ağı ve satış sonrası organizasyonuna sahip. Yıllar içerisinde kaliteli ürünleri ve profesyonel servis hizmetiyle geniş ve son derece sadık bir müşteri kitlesi oluşturan TürkTraktör; New Holland ve Case IH markalarıyla Türkiye traktör pazarında son 6 yıldır lider konumda bulunuyor.TürkTraktör, önümüzdeki aylarda hem Case, hem de New Holland markalı iş makinelerinin Türkiye içerisindeki satış, dağıtım ve servisini yapacak ve böylece Türkiye'nin büyüyen inşaat sektörüne destek olacak.

TürkTraktör Hakkında:
Türkiye otomotiv sanayinin ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan üretim adedi, 2012 yılı sonunda 40 bin adede ulaşmış durumdadır. Türkiye'de açık ara pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNH Industrial’ın ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 24,9'u BIST’de işlem görmektedir. TürkTraktör, Case IH ve New Holland marka traktör ve ziraat ekipmanlarının üretiminin yanı sıra, New Holland TDD ile Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım merkezi, Utility seri traktörlerin dünyadaki tek üretim merkezi ve 66 serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezidir. Ankara'da bulunan TürkTraktör tesislerinde 2.600’ü aşkın kişi çalışmaktadır. "Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak" ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve yarım yüzyılı aşkın deneyimiyle 23 milyonluk kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr

Haberin Kaynağı : Cohn&Wolfe PR


01.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş