Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Prista Oil, 20 Senedir Türkiyede Faaliyet Gösteriyor

Haberle ilgili fotoğraflar

Prista Oil, 20 Senedir Türkiyede Faaliyet Gösteriyor

Ürün portföyü arasında binek araçlar motor yağı, endüstriyel yağlar, trafo yağı, gemi motor yağı, gresler, özel akışkanlar bulunan Prista Oil, 3 kıtada 10 ülkede hizmet veriyor. Prista Oil Satış ve İhracat Müdürü Burak Şener,

Prista Oilin 20 seneden beri Türkiyede faaliyette olduğunu belirterek şu bilgileri verdi.

SUBCONTURKEY: Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Burak Şener: Köken olarak Avrupa merkezli bir firmayız ve Türkiyede yirmi senedir faaliyet göstermekteyiz. Ürün portföylerimiz arasında; binek araçlar motor yağı, endüstriyel yağlar, trafo yağı, gemi motor yağı, gresler, özel akışkanlar yer almaktadır.  3 kıtada, 10 ülkede, uzman ekibimizle birlikte hizmet vermekteyiz. Başta Türkiye olmak üzere, Bulgaristan, Macaristan, Özbekistan da depolama ve harmanlama tesislerimiz mevcuttur. Kendi markamız dışında, Gulf Marine,Texaco, Ergon markalarının üretim ve dağıtım  faaliyetlerini gerçekleştirmekteyiz. Dünyada 7 kız kardeş olarak bilinen petrol şirketlerinden biri olan Texaco‘nun Doğu Avrupa bölgesinde yetkili tek üreticisi ve dağıtıcısı konumundayız. Buna ek olarak gemi motor yağı grubunda ise Gulf Marine markası ile Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Letonya,  Litvanya, Estonya ve Finlandiyayı kapsayan geniş bir alanda markanın hem üretimini hem de gemilere ikmallerini gerçekleştirmekteyiz.

Firma misyonumuz;  iş ortaklarımıza, müşterilerimize doğru ve kaliteli ürünü sunmak ve tüm bu satış faaliyetlerimizi gerçekleştirirken çevreyi de koruyarak süreklilik arz etmektir. Ekip olarak dinamik, proaktif, araştırma geliştirmeye önem veren yenilikçi bir yapımız bulunmaktadır.

İzmit tesisimizdeki laboratuvarımız TURKAK tarafından Akreditasyon onayı almış ve yetkilendirilmiştir. 

SUBCONTURKEY: Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Burak Şener: Geçtiğimiz yıllarda Ar-Ge departmanımıza çok büyük yatırımlar yapmıştık, otomotiv grubu yağlarda,  tüm OEM (Orijinal Ekipman Üreticileri) müşterileriyle birlikte ortak hareket ettik. Özellikle yeni nesil binek ve ağır hizmet grubu araçlar için ürettiğimiz yağlarda OEM onaylarımızı arttırdık. MB, VW, MAN, Scania, Volvo, Renault gibi daha birçok markanın uygun gördüğü standartlarda motor yağları üretmeye devam ediyoruz. Buna ek olarak  Euro VI emisyon standartlarına uygun, dizel partikül filtreli egzoz emisyonlarını azaltan sistemlere sahip yeni nesil araçların gereksinimi olan düşük SAPS ürünlerimizle de güncel taleplere cevap veriyoruz. Diğer yandan sektörde hatırı sayılır firmalarla özel dolum anlaşmalarımız var. İş makinaları ve traktör üretimi alanında uzman olan bu müşterilerimizin;  taleplerini iyi bildiğimizden ve kaliteyi her zaman ön şart tuttuğumuzdan ötürü aramızda karşılıklı bir memnuniyet söz konusu,  bu yönümüz uzun soluklu iş ortaklıklarında bizi tercih edilebilir kılıyor.

Gres Markamız VERILA LUBRICANT İle %65 Büyüme Sağladık

SUBCONTURKEY: Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir? Yatırım planlarınız var mı?

Burak Şener: 2016 yılını Prista Oil Türkiye için gaza basma yılı olarak görüyoruz. Amaçlarımızı gerçekleştirirken pazara agresif olarak yaklaşmıyoruz, elbette maceraya girmiyoruz. Prista Türkiye olarak bayii alt yapımızı geçtiğimiz iki yıl içerisinde tabir yerindeyse elekten geçirdik diyebiliriz. Verimliliğin her iki taraf içinde yüksek olduğu uzun soluklu, şeffaf çalışma prensibini benimseyip distribütör ağı  alanındaki genişleme ve yeniden yapılandırma çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz.

Öte yandan geçtiğimiz yıl Türkiye olarak ihracata daha fazla konsantre olduk ve bunun olumlu getirisini hemen gördük. Bugün Prista Oil Grubu olarak Avrupadan Afrika ve Ortadoğuya kadar çok geniş bir coğrafyada ticaret yapıyoruz. Özellikle yurtiçindeki dalgalanmalarda ticaretin yavaşladığı dönemlerde ihracatı tam aksi yönde daha da ileriye taşımak hem marka bilinirliliğimizi arttırdığımızdan hem de üretim kapasitemizi etkili kullandığımızdan bizler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Yakın zamanda Sofiadaki gres fabrikamıza yatırım yapıp üretim teknolojimizi yenilemiştik. Ürün gamımızın çeşitlenmesiyle 2015 sonu itibariyle Verila markamızda %65 büyüme kaydettik. Özellikle yüksek performanslı ürünlerin kullanıldığı demir çelik, çimento, tekstil, mermer gibi zor şartların olduğu sektörlerde müşteri portföyümüzü de arttırdık. Performanslı ürünlerimizin yanında yüksek performanslı ürünlerle de fark yaratıyoruz, öyle ki, ortam şartlarına göre, uygulamaya özel gresler üretip müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Amacımız müşteriye doğru ürünü, doğru miktarlarda kullandırarak ekipman ömrünü uzatmak ve fayda sağlamaktır. Altyapımızı ve faaliyet alanımızı geliştirmeye yönelik olan bu çalışmaların meyvelerini bu sene toplamaya niyetliyiz.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


19.04.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş