Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Numan Pres, Beyaz Eşya ve Otomotiv Sektörleri İçin Üretiyor

Haberle ilgili fotoğraflar

Numan Pres, Beyaz Eşya ve Otomotiv Sektörleri İçin Üretiyor

Silivri’de 7000 metrekare açık, 3200 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren Numan Pres, beyaz eşya ve otomotiv sektörleri için üretim yapıyor. Numan Pres Genel Müdürü Celal Atamen, 2015 yılının sonunda %20’lik bir büyüme hedeflediklerini söyleyerek, üretimleri ve önümüzdeki dönem hedefleri konusunda bilgiler verdi.

Numan Pres ne zaman kuruldu? Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Celal Atamen: Numan Pres 2003 yılında özellikle otomotiv sektörüne yönelik sac parça üretme gayesiyle kurulmuş bir firmadır. Kuruluşunu takip eden yıllarda üretimine birden fazla parçanın monte edilmesinden oluşan kaynaklı, perçinli ve puntalı montaj parçaları da katarak ürün çeşitliliğini artırmıştır. Sac şekillendirme yanında tel ve boru bükme işlemleri de firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Numan Pres aynı zamanda üretim hatlarında kullandığı tüm kalıp, aparat ve fikstürleri de kendi bünyesindeki kalıp atölyesinde üretmektedir.

Silivri’de bulunan fabrikamız 7000 metrekare alan üzerine kurulu 3200 metrekare kapalı üretim ve sosyal tesis sahasına sahiptir. 2015 çalışan sayımız 75 kişiye ulaşmış olup, bunun 18 kişisi beyaz yakalıdır. Firmamız ISO/TS 16949:2009 ve ISO 9001:2008 kalite sertifikalarına sahip olup, tüm süreçlerinde bu sertifikasyonun getirdiği gereklilikleri uygulamaktadır.

Üretimini yaptığınız ürünler nelerdir? Özellikle beyaz eşya için neler üretmektesiniz?

Celal Atamen: Ürettiğimiz ürünler arasında preste şekillendirilmiş sac parçalar, CNC boru bükme parçaları, çeşitli metodlarla biraraya getirilmiş montaj grupları yer almaktadır. Bu montaj grupları içerisinde tedarikçilerimizden temin ettiğimiz talaşlı imalat parçaları, yaylar, plastik parçalar, cıvata-somun gibi bağlantı elemanları v.s. de kullanılmaktadır. Bunların yanında özellikle beyaz eşya sektörü için yatay tip derin dondurucularda kullanılan yaylı menteşe gruplarını da üretmekteyiz.

Numan Pres, Üretiminin %40’ını İhraç Ediyor

Üretiminizin sektörel dağılımı nasıl? Satışlarınızın iç pazar ihracat oranı nedir?

Celal Atamen: Üretimimiz beyaz eşya sektörü ile otomotiv sektöründe yoğunlaşmış olup, bunların oranı sezona göre değişmekle beraber genel olarak %50-50 dağılmıştır.

Şu anda ciromuzun yaklaşık %40’ını yurtdışına ihraç etmekteyiz. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Romanya, İngiltere, İspanya, İtalya ve Fransa başı çekmektedir.

2014 yılı Numan Pres için nasıl geçti?

Celal Atamen: 2014 yılında firmamız üretimini bir önceki seneye göre %17 artırmış, özellikle ihracat payı firmamızın cirosu içerisinde oranının yükseltmiştir.

2015 yılının ilk çeyreği bir önceki yıla göre nasıl geçti? Yıl sonunda nasıl bir ivme bekliyorsunuz? Ciro veya üretim anlamında artış sağlayacak mısınız?

Celal Atamen: İlk çeyrek geçtiğimiz yıla göre daha hızlı geçti, bunda devreye aldığımız yeni projelerinde önemli etkisi oldu. Yılsonu hedefimiz 2014 ciromuzu en az %20 geçmektir.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Celal Atamen: Önümüzdeki dönemde hedefimiz kendi tasarımımız olan menteşe grupları ile gerek yurtiçi, gerek yurtdışında pazar payımızı artırmaktır. Bizlere bu imkanı sunan SUBCONTURKEY’e teşekkür ederim. 2015’in herkes için verimli bir yıl olmasını dilerim.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


10.07.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş