Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Dow Corning Otomotiv: Güvenlik ve Yakıt Verimliliğinde Inovatif Çözümler Sunan Otomotiv Endüstrisi Lideri

Haberle ilgili fotoğraflar

Dow Corning Otomotiv: Güvenlik ve Yakıt Verimliliğinde Inovatif Çözümler Sunan Otomotiv Endüstrisi Lideri

Dow Corning Otomotiv, uluslararası uzmanlığı ve global pazar bilgisini, silikon bazlı ve özel yağlayıcı teknolojileri ve inovasyonları ile Türk müşterilerine daha iyi hizmet için lokal bölgeye sunmaktadır.

Dow Corning Otomotiv ve Endüstriyel Montaj ve Bakım Pazarları Türkiye Pazarlama Lideri Gülşah Yarar, SUBCONTURKEY-e ürünleriyle ilgili bilgiler verdi.

Gülşah Yarar:  Dow Corning Molykote® Özel Yağlayıcıları, sürtünme ve aşınmayı azaltma, ses, titreşim ve sertlik (NVH, noise, vibration and harshness) konularının çözümünde yardımcı olmak sureti ile araçlarda emniyet ve yakıt verimliliğini artırmak amacıyla çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Güç aktarma mekanizmalarında kullanılan bu özel yağlayıcılar tüm gürültü, titreşim ve sertlik (NVH) konularının üstesinden gelmede yardımcı malzemeler olmaktadırlar ve bu şekilde mühendisleri iyileştirilmiş emniyet ve performans ile araç tasarlamak konusunda desteklerler. Bu yağlayıcılar, bir çok hava koşulunda fren emniyetini sağlama, fren pedal ve balatalarının dayanımı ve servis süresini artırma kadar fren aşınma olasılıklarının azaltılması konusunda da yardımcı olurlar. Buna ek olarak, makina içindeki piston ve ringlerde kullanılan Molykote® kuru film yağlayıcıları, metal yüzeylerle güçlü bir şekilde bağlanmakta ve hayat boyu yağlama, daha az sürtünme ve daha etkin bir yanma sağlamaktadır. Bu sayede de daha düşük emisyon ve daha az yakıt tüketimi gerçekleşmektedir.

Hava yastığı çözümlerinde global lider olarak, ana sanayi üreticileri ve yan sanayi tedarikçilerine hava yastığı kapakları için Multibase® termoplastik malzemeleri sağlayarak kanıtlanmış tecrübemizi otomotiv pazarına muazzam bir anlayışı getirmek için kullanıyoruz. Dow Corning-in hava yastığı çözümleri, araç devrilmeleri esnasında hava yastığı performans gerekliliklerini sağlamak için malzeme opsiyonları ile müşterilerine sadece tasarım aşamalarında destek vermek şeklinde değil; kanıtlanmış kumaş kaplama ve sürtünme önleyici üst kaplama çözümleri, bağlantı yeri mühürleme  çözümleri sağlayan, markalaşmış silikon tasarımı elastomerler ve silikon yapıştırıcılar ve mastik çözümlerini de içermektedir.

Dow Corning-in proses esnekliği ve pek çok organik polimerin karşılayamadığı fiziksel özelliklerinin yanı sıra, çevresel faktörlere dayanım da sunan, floro-silikon kauçuk malzemeleri global olarak da güven teşkil etmektedir. Bu özellikler, Türkiye-de pek çok müşterinin Dow Corning-e dönmesine sebep olmaktadır. Daha fazla yakıt ekonomisi sağlamak üzere tasarlanmış dizel makinalarda daha yüksek sıcaklıkta çalışan turbo şarjlar ve iç soğutma sistemleri sürekli artan zorluk ve gereksinimleri de beraberinde getirmektedir. Özellikle, patentli bir teknolojimiz, 200°C üzeri sürekli yüksek sıcaklık mağruziyetinde, ve hatta daha da yüksek sıcaklık dayanımı için mevcut opsiyonları ile, ana sanayi üreticileri ve yan sanayi tedarikçilerine esneklik çözümü sağlamaktadır.

Dow Corning, otomotiv endüstrisini, endüstrinin gelecek kilometre taşlarına taşıması için çözümler geliştirmektedir. Dow Corning-in otomotiv endüstrisi için yaptığı çalışmalardan sadece biri olarak, eğer bir müşteri kendisine özel uyarlanmış bir çözüm arayışı içindeyse, biz bu ihtiyaçları karşılayabiliriz. Bir çok bölgede stratejik olarak konumlandırılmış Uygulama Mühendisliği ve Teknik Servis laboratuarlarımız, müşterilerimizin yeni ürün geliştirmeleri ya da Dow Corning® Yapıştırıcıları ve Mastikleri, Molykote® kuru film yağlayıcıları ya da Silastic® floro silikon kauçuk malzemeleri gibi mevcut ürünlerin testleri konusunda teknik uzmanlarımız ile çalışabildiği alanlar olarak global bazda hizmet vermektedir. Bu şekilde, eğer bir müşteri, ihtiyaçlarına uygun olacak bir çözümü bulamadıysa, bunun gerçekleşmesi için beraber çalışabiliyoruz. Yarınların baskılayıcı mobilite ihtiyaçları için inovatif çözümler sunarak, müşterilerimizin birincil özel kimyasallar tedarikçi tercihi olmak için gayret ediyoruz.

Dow Corning Hakkında:
Dow Corning Corporation, silikon, silikon bazlı teknoloji ve yenilikler konusunda, merkezi Midland, Michigan, ABD-de bulunan, dünya çapında dağıtıcı ağı, satış büroları, teknik hizmet merkezleri, üretim tesisleri ve laboratuarlarından 25.000-den fazla müşteriye  11.000-den fazla çalışanı ile 7.000-den fazla ürün ve hizmet sunan küresel lider bir firmadır. 2005-te distribütörlük şeklinde Türkiye-de başlatılan faaliyetler, 2009 yılında Dow Corning Kimya Limited fiirketi-nin kurulumu ile devam etmiştir. Hali hazırda otomotivden kişisel bakıma, yapıdan boya ve kaplamalara, aydınlatmadan ambalaj sektörüne, tekstilden plastiğe, elektronikten endüstriyel montaj ve bakıma pek çok sektöre alanında uzmanlaşmış ekiplerle hizmet verilmektedir.

Daha fazla bilgi için dowcorning.com ve molykote.com internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Dow Corning, Silastic ve Molykote Dow Corning Corporation firmasının kayıtlı markalarıdır.

© 2016 hakları saklıdır – Dow Corning Corporation

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


19.04.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş