Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Aktaş Holding Global Yönetim Modelini  Devreye Aldı

Etiketler

OtomotivTicari AraçKörükaktaş

Aktaş Holding Global Yönetim Modelini Devreye Aldı

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding, dünya çapındaki yönetim yapılanmasını tamamladı. 

Dünyanın dört bir yanında üretim tesisleri bulunan, 80’den fazla ülkede ürünleri satılan, bağımsız yedek parça grubunda dünyanın en geniş ürün gamına sahip şirketler grubu olan Aktaş Holding, 2023 yılında dünya liderliği hedefini yakalayabilmek adına global organizasyonunu yeniden yapılandırdı.

Aktaş’ın yeni marka stratejisi çerçevesinde önemli bir hamle başlattığını belirten Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı Burhan Kurt; “Yeni marka stratejimiz ile dünya çapında daha agresif bir pazarlama sistemi kurduk. Bu sistem aynı zamanda Aktaş’ın kendisi için belirlediği sektöründe dünya lideri olma hedefi için de önemli bir altyapı hazırlıyor” dedi.

Agresif büyüme için marka çalışmalarının yanı sıra dünya çapında bir yeniden yapılanma süreci başlattıklarını ifade eden Kurt; “Global organizasyonumuzu dünya ölçeğinde yapılandırdık. Bu çerçevede öncelikle benim başkanlığımda aktif bir İcra Kurulu yapısı oluşturuldu. Bu yapı içerisinde satış ve pazarlama, tedarik zinciri, mali işler ve bilgi sistemleri, insan kaynakları ve kurumsal iletişimden sorumlu icra kurulu üyeleri görevlendirildi. Ar-Ge yapısı ise tamamen bağımsız bir hale getirildi. 13 farklı lokasyonun yönetimi merkezi ekip içerisinde yer alıyor. Organizasyonumuz çok uluslu bir hale geldi. Birçok farklı ülkeden yabancı çalışma arkadaşlarımız da global yönetim planımıza dahil oldu. İletişim sistemlerinin etkin kullanımı ile şeffaf bir yönetim modeli oluşturduk” dedi.

Burhan Kurt : “2013 Yılına Hazırız”

2013 yılını mevcut kurulu yapıların bulunduğu bölgelerde yayılma amaçlı değerlendireceklerini belirten Kurt; “2013 yılına yaklaştığımız şu dönemde ekonomide olumlu bazı göstergeler oluşmaya başladı. Umuyorum uzun dönemde de bu toparlanma eğilimi devam eder. Türkiye Kasım ayında ihracat rekoru kırdı. Güney Amerika pazarı olumlu seyrine devam ediyor. Çin’de ise büyüme yavaşlamış olsa da hala bizler için çok önemli bir pazar. Kanuni düzenlemeler sayesinde sektörümüz için önemli fırsatlar içeriyor. Bizler de bu fırsatları daha iyi değerlendirebilmek ve faaliyet gösterdiğimiz tüm kıtalarda gücümüzü arttırabilmek için global yönetim sistemine geçtik. İlerleyen dönemde bu konuda gelişmeleri de paylaşıyor olacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ

Editör : Vedat Gökçe
07.02.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş