Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Otomasyon > Tüm Endüstriyel Otomasyon Haberleri

Yeni Kullanıcı Panelli ve Ek Fırın Versiyonlu Gaz Kromotografi Cihazı

Yeni Kullanıcı Panelli ve Ek Fırın Versiyonlu Gaz Kromotografi Cihazı

Siemens Endüstri Otomasyon Bölümü, Maxum Edition II gaz koromotografi cihazı için yeni modüler bir fırın ile renkli ekrana sahip yeni bir kullanıcı paneli geliştirdi. 10 inç’lik renkli dokunmatik ekrana sahip ürün, kullanıcılarına çok daha kullanışlı bir ortam sunuyor.

Siemens, petro kimya sektörüne yönelik sunduğu ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Kullanıcılarına analiz modülü beraberinde küçük modüler bir fırın seçeneği sunmaktadır. Ayrıca talebe göre kombi-analiz modülü veya 2 küçük analiz modülünü barındıran seçenekler de sunmaktadır. Bu yeni modüler sistem yaklaşımı ile Siemens Gas Kromotograf ulaşılabilirliğini arttırmayı aynı zamanda da bakım ve işletim masraflarını da minimize etmeyi hedeflemiştir. 10 inç’lk büyük ekrana sahip olan yeni kullanıcı paneli, analizör kullanımını kolaylaştırıyor. Ekran, eski sistemlere monte edilebilmesiyle de avantaj sağlıyor.Kullanıcı panelinde sunulan yeni grafik ekran ara yüz gelişmiş menü navigasyon özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde, Maxum Edition II kromotografi cihazının, rutin görevlerde kullanımı kolay ve pratik bir hale geliyor. Kullanıcılar, sunulan bu özelliklerle ilgili verileri artık büyük pop-up iletişim kutularına kolayca girebiliyor ve sık kullanılan tüm fonksiyonlara, ek navigasyon noktaları oluşturmak suretiyle doğrudan erişebiliyor.Önceki siyah beyaz ekranların menülerine benzer yapısıyla alışkanlıkları değiştirme gereği hissettirmeyen ürün, yine önceki sistemelerde olduğu gibi, kullanıcı paneli üzerinden ağa bağlı tüm analizörlere herhangi bir kısıtlama olmadan erişebilme olanağı tanıyor. Kullanılan dokunmatik ekran, aynı zamanda CSA Div. 1 ve ATEX Zone 1 standartlarına uyumlu yapısıyla, tehlikeli alanlarda kullanım için talep edilen gerekli sertifikasyonlara sahip olarak geliyor.

Modüler fırın seçeneğiyle esnek tasarım
Siemens, modüler fırın seçeneğiyle gaz kromotografi cihazları için ikinci bir önemli yenilik daha sunuyor. Bu yenilik, numunelerin analizi için geçmişteki fırın konfigürasyonları portföyünü, değiştirilebilir analiz modüllü versiyonlar ile genişletiyor. Yeni fırınların tasarımı, yeni analiz modüllerinin yalnızca bir vidanın gevşetilmesiyle suretiyle kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilmesine olanak tanıyor. Bu sayede bakım süreci birkaç dakika içinde tamamlanabilirken modüller en kısa sürede tekrar kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Kullanıcılar, bu yenilik sayesinde bir yandan hassas ölçümler yapacak olan kromotografi cihazı ve tüm sistemin ortalama kullanılabilirlik düzeyini arttırırken, diğer yandan bakım maliyetlerini düşürüyor. Yeni fırınların bir diğer avantajı ise yüksek enerji verimliliği ve düşük malzeme tüketimiyle işletme maliyetlerinin azalmasında kendini gösteriyor.

Portföyde yer alan en küçük modüler fırın, yalnızca bir adet kromotografik analiz modülünün yerleştirilebileceği küçük, izotermal bir fırından oluşuyor. Esnek yapı sayesinde bir çiftli modül ya da iki ayrı modüllü büyük tek bir fırın odaklı konfigürasyonları mümkün hale getirilebiliyor. Her iki fırın tipi de tek bir cihaz içinde birleştirilebiliyor. Siemens, alternatif bir yol olarak modüllerin tüm bakım ve onarım süreçlerini yönetebiliyor. Ayrıca bunlara ilave olarak, özel uygulamalar için önceden ayarlanmış yedek modülleri de temin edebiliyor. Yeni Maxum Edition II cihazının tasarımı, mevcut tüm Maxum ağları, bakım merkezleri ve tesis kontrol sistemleri ile tam olarak uyumlu. Cihazın standart kullanım alanları arasında doğalgaz uygulamaları ile etilen ve olefin üretiminin de dahil olduğu petrokimyasal işlemler bulunuyor.

Haberin Kaynağı : 3CPR


19.08.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş