Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Otomasyon > Tüm Endüstriyel Otomasyon Haberleri

Teleset Group,  3 Şirketiyle 7 Ayrı Tesiste Hizmet Veriyor

Teleset Group, 3 Şirketiyle 7 Ayrı Tesiste Hizmet Veriyor

1986 yılında, İstanbul’da elektronik sektörüne yönelik Degauss bobinleri ve metal parçalar üretmek üzere kurulan Teleset Group, 1994 yılında Manisa’ya taşınmış, daha sonra beyaz eşya sektörüne de adım atarak faaliyet alanını genişletmiş ve ürün gamını artırmıştır. Bugün ise çatısı altında bulunan üç şirket; Teleset Elektromekanik, Metalsan Endüstriyel Ürünler ve Karpek Ambalaj ile 7 ayrı tesiste, toplam 51.000 metrekare kapalı alanda faaliyet göstermekte ve 1.500’ü aşkın iş gücü istihdam etmektedir.

Teleset Group, kuruluşundan bugüne otomasyona yönelik makine ve tesis yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Ana sanayinin ardındaki güç olma ilkesiyle yola çıkan şirket, her geçen yıl üretim gamına yeni ürün grupları ekliyor ve müşteri portföyünü genişletiyor. Geçtiğimiz iki yılda, Manisa ve Çerkezköy işletmelerine yeni bina yatırımları yapan Grup, üretim alanına toplamda 12.500 metrekarelik ilave saha sağlamıştır. Güncel bilgi ve teknolojileri sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda ve 0 hata hedefi ile tüm iş süreçlerine entegre etmek amacıyla yatırımlarında otomasyon sistemlerine öncelik vermektedir.

Tüm ürün ve servis kalitesini en yüksek standartta gerçekleştirme hedefi ile Teleset Group, sürekli iyileşmeyi sağlamak için, TPM (Toplam Üretken Bakım), APQP (İleri Ürün Kalite Planlaması), FMEA (Hata Türü ve Etkileri Analizi), PPM Analizleri, MSA (Ölçüm Sistemleri Analizleri), İPK (İstatistiksel Proses Kontrol), 5S uygulamaları, Toplam Kalite Yönetim Sistemi ve Yalın Altı Sigma araçlarını kullanmaktadır. Tüm süreçler ve çalışmaların etkinliği, bu çerçevede, düzenli periyotlarla sürekli olarak ölçülmekte ve değerlendirilmektedir.

Teleset Group, başarı göstergesi olarak sadece faaliyetlerden elde edilen sonuçları değil, aynı zamanda yönetim kalitesini, bölge istihdam ve ekonomisine katkıyı, sosyal sorumlulukları, evrensel değerleri, uluslararası iş yapış şeklini, çevre ve etik standartlara verilen önemi, sektörün en beğenilen şirketleri arasında yer almayı da dikkate almakta ve tüm uygulamalarını bu yaklaşım doğrultusunda sürdürmektedir.

Bugün Vestel, Arçelik, B/S/H/, Indesit, Bosch Buderus, Klimasan, Uğur Soğutma ve Liebherr gibi sektörünün lider firmalarına çeşitli ürün gruplarında hizmet veren Teleset Group, önümüzdeki yıllarda mevcut ihracat payını %15 artırmayı hedeflemektedir.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


19.03.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş