Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Otomasyon > Tüm Endüstriyel Otomasyon Haberleri

Rockwell Automation Tüm Bölgelerde Büyüme Elde Etti

Etiketler

rockwell automation

Haberle ilgili fotoğraflar

Rockwell Automation Tüm Bölgelerde Büyüme Elde Etti

22 bin çalışanı ile dünyada 4 kıtada, 80’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan endüstriyel otomasyon sistemlerinin lider şirketi Rockwell Automation, 7 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirdiği lansman ile 2014 yılı ikinci çeyreğinde yüzde 7’lik bir artış kaydederek tüm bölgelerde büyüme kaydettiğini duyurdu.

Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Wisconsin eyaletindeki Milwaukee’de bulunan ve Asya, Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika olmak üzere 4 kıtada 80’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan Rockwell Automation, 2014 yılı ikinci çeyreğinde elde ettiği rakamlarla büyümesini sürdürdü.

7 Mayıs Çarşamba günü Leb-i Derya Richmond’ta gerçekleşen basın buluşmasında 2. Çeyrek rakamlarıyla ilgili açıklama yapan Başkan ve CO Keith D. Nosbusch “Yüzde 7’lik organik büyümeyle bu çeyrekteki satışlarımız kuvvetli oldu. Bir yıl boyunca özellikle ilk defa tüm bölgelerde büyüme olduğunu gördüğüm için mutluyum. Mali yılın ilk yarısında Hisse başına net kazançlar, yüksek vergi oranlarından esen ters rüzgara rağmen yüzde 10 seviyesinde sağlıklı bir büyüme kaydetti. İlk yarıdaki performansımıza ve devam etmesini umduğumuz stabil Pazar koşullarını dikkate alarak, 2014 mali yılının satış kılavuzunu yaklaşık olarak 6.6 milyar dolar ve Net EPS kılavuzunu ise 6.00 ile 6.35 dolar aralığında teyit ediyoruz” dedi.

Architecture ve Software (Mimari ve Yazılım) büyümeye devam ediyor
Rockwell Automation’ın büyümesindeki en çok dikkat çeken sektörlerin başında Architecture ve Software (Mimari ve Yazılım) yer alıyor. Architecture ve Software (Mimari ve Yazılım) için 2014 mali yılı ikinci çeyrek satışları 686.9 milyon dolar oldu, yani geçen yıl aynı dönemdeki 639,2 milyonluk seviyeden yüzde 7 daha fazla. Organik satışlar yüzde 9 arttı ve döviz dönüşümü satışların yüzde 2 seviyesinde düşmesine sebep oldu. Segmentin işlem kazançları, 2013 mali yılının ikinci çeyreğindeki 169,9 milyon dolar ile kıyaslandığında 2014 mali yılının ikinci çeyreğinde 190.2 milyon dolar seviyesindeydi.

Kontrol Ürünleri ve Çözümler’de ise 2014 mali yılının ikinci çeyreğinde satışlar 913.7 milyon dolar seviyesindeydi, geçen yıl aynı dönemdeki 883.6 milyon dolarlık seviyeden yüzde 3 daha fazla.

“Otomasyonsuz üretim tesisinden bahsedilemez”
Otomasyon sektörünün geleceğini ve Türkiye’nin durumunu Rockwell Automation basın buluşmasında değerlendiren Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan ise şunları söyledi; ”Artık çağımızda otomasyonun olmadığı bir üretim tesisinden bahsetmek mümkün değil. 1980 öncesi dönemde, üretimin daha insan odaklı yapıldığı o dönemlerde otomasyon bir lüks gibi görülse de, rekabet öyle bir noktaya geldi ki, herkes üretimini daha ucuz, daha hızlı, daha hatasız ve daha verimli şekilde yapmak için otomasyondan kaçamaz hale geldi. Otomasyonun geleceği yazılım tarafında ve yazılımın yönetimle entegre edilmesi kısmında ilerleme olması kaçınılmaz.” Türkiye’de otomasyonun geleceğine de değinen Ceylan sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye maalesef otomasyon sektörünün gelişiminde dünyanın geri kalan pazarlarına bakılırsa 10 yıl kadar gecikti. Ancak zararın neresinden dönülürse ülkemiz için kardır. Dışarıdan satın aldığımız hardware ve software ile yapacağımız ileri mühendislik sayesinde ülkemizin makina imalat sektöründe etkin bir oyuncu olmasını sağlayabiliriz. Bunu yapabilecek mühendisleri ve mühendislik kurumlarını, eğitim ve öğretimi geliştirmek, kuracağımız tesisler ve geliştireceğimiz makinalar açısından diğer ülkelere nazaran daha etkili performans sağlayabilir.”

Endüstriyel otomasyon, kontrol ve yazılım konularında geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olan otomasyon sektörünün lideri Rockwell Automation, otomasyon sektöründe getirdiği yeniliklerin yanı sıra geçtiğimiz yıl Ethisphere Institute tarafından 6. Kez ‘Dünyanın En Etik Şirketlerinden’ seçilmişti.

Rockwell Automation Hakkında: Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Wisconsin eyaletindeki Milwaukee kentinde bulunan ve Türkiye’de 1993 yılından beri faaliyet gösteren ABD’nin otomasyon konusunda lider şirketi Rockwell Automation, Türkiye’de hem global markalara, hem de 2008 yılından beri yerli markalara hizmet vermektedir. Dünyada 80’den fazla ülkede 22.000’den fazla çalışanı ile faaliyet gösteren, 6,6 milyar dolar global cirosuyla da hızla büyümeye devam eden, tüketici ürünleri imalatı ve ağır sanayi alanlarında hemen her tür endüstriye çözüm üreten Rockwelll Automation, sadece kontrol yazılımları değil aynı zamanda yönetim, üretim, planlama, optimizasyon, kalite ve performans yazılımları da üretmekle beraber en büyük endüstriyel otomasyona ve bilgiye adanmış şirketi unvanına da sahip.

Haberin Kaynağı : Aristo İletişim


14.05.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş