Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Otomasyon > Tüm Endüstriyel Otomasyon Haberleri

Hexagon Manufacturing Intelligence, Yeni 3D lazer Tarayıcısını Piyasaya Sürdü

Hexagon Manufacturing Intelligence, Yeni 3D lazer Tarayıcısını Piyasaya Sürdü

Leica Absolute Scanner LAS-20-8, kullanıcı için iyileştirilmiş el ünitesiyle tarama çözümlerini genişletiyor.

Hexagon Manufacturing Intelligence, geniş hacimli denetim uygulamaları için geliştirdiği yeni portatif lazer tarayıcısını piyasaya sürdü. Rahat kullanıma odaklanan Leica Absolute Scanner LAS-20-8 portatif 3D lazer tarayıcı, atölye operatörleri için karmaşık nokta bulut verisini daha hızlı ve kolay şekilde bir araya getirmek üzere tasarlanmıştır.

Ultra-taşınabilir Leica Absolute Tracker AT960 ile birlikte kullanılan LAS-20-8 lazer tarayıcı, parlak metalik ya da koyu malzemelerde bile manuel serbest formlu yüzey denetimleri için mükemmel performans sunmaktadır. Kullanıcı dostu özellikleri sayesinde eğitim gereksinimini en aza indirir ve en deneyimsiz kullanıcılara bile tam güven verir.

Hafif, ergonomik olması ve pille çalışma seçeneğiyle LAS-20-8, 60 metreye kadar ölçüm hacimlerinde etkilidir ve atölye içinde istenen yere taşınmasını sağlayan IP50 sınıfındadır. Tarayıcı, kendisini lazer takip sistemine tanıtarak tarama, problama ve reflektör ölçümleri arasındaki hızlı değişimlerin gerçekleşmesini sağlar. Entegre kılavuz ışığı, operatörü optimum ölçüm pozisyonuna yönlendirerek dokunsal, akustik ve görsel geri bildirimler en iyi sonuçların alınmasına yardımcı olur. Lazer yoğunluğu farklı yüzey tiplerine göre otomatik olarak ayarlanabilirken operatörler tarayıcının ana butonunu kullanarak önceden ayarlanmış ölçüm profilleri arasında geçiş yapabilir. Böylece, yazılımda düzenleme yapmaya gerek kalmadan her parça grubu için doğru kurulum gerçekleştirilir.

Hexagon Manufacturing Intelligence Portatif Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Duncan Redgewell ürünle ilgili şunları belirtti, “Leica Absolute Scanner LAS-20-8 ile, her seferinde karmaşık kurulumlar veya eğitim ihtiyacı gerekmeden sonuç veren, uygun fiyatlı ve elde taşınabilen bir lazer tarayıcı geliştirmek istedik. “Robotik ve otomatik sistemlerde kullanım için veya çoklu elemanların denetimi için geliştirilen ileri teknolojili lazer tarayıcımız Leica T-Scan 5 ile birlikte LAS-20-8, tüm geniş hacimli ölçüm uygulamaları için doğru lazer tarama çözümünü sunmamızı sağlıyor.”

Leica Absolute Tracker AT960, Leica T-Probe ve Leica T-Scan 5 ile sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen LAS-20-8 lazer tarayıcı, Hexagon’un ROMER Absolute Arm serisinde kullanılan aynı RDS arayüzü yazılımı ile desteklenerek tecrübeli operatörlerin sistem kontrolleri, kompanzasyon ve sertifikasyonlar için mevcut bilgilerinden yararlanmasını sağlıyor.

Leica Absolute Scanner LAS-20-8, bugünden itibaren dünya çapındaki yerel Hexagon Manufacturing Intelligence ofislerinden sipariş edilebilir. Ürün gönderimlerine hemen başlanacaktır.

Hexagon Manufacturing Intelligence Hakkında:
Hexagon Manufacturing Intelligence, endüstriyel üreticilerin, günümüzdeki teknolojilerin yerini hızlı bir şekilde alan teknolojileri ve geleceğin çığır açan ürünlerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Lider metroloji ve üretim çözümleri uzmanı olarak algılama, düşünme ve harekete geçme, yani ölçüm verisinin toplanması, analizi ve aktif kullanımı konusundaki uzmanlığımız, ürün kalitesini geliştirirken üretim hızını ve verimliliği artırma konusunda güven veriyor.

Yerel servis merkezleri ağımız, üretim tesislerimiz ve beş kıtadaki ticari faaliyetlerimiz ile, kalitenin üretkenliğe yön verdiği bir dünya kurmak için üretimde akıllı bir değişimi şekillendiriyoruz.

Hexagon Manufacturing Intelligence, coğrafi ve endüstriyel kurumsal uygulamalarda verimlilik ve kalite sağlayan bilgi teknolojilerinin lider küresel tedarikçisi Hexagon’un bir parçasıdır.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


29.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş