Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Otomasyon > Tüm Endüstriyel Otomasyon Haberleri

ABB, Light & Building 2016 Fuarında Akıllı Binaların Geleceği Konulu Gösterim Yapacaktır

Haberle ilgili fotoğraflar

ABB, Light & Building 2016 Fuarında Akıllı Binaların Geleceği Konulu Gösterim Yapacaktır

Güç ve otomasyon sektöründe bir dünya lideri olan ABB, Almanya'nın Frankfurt kentindeki Light&Building 2016 Fuarında 1400 metre karelik standıyla akıllı binaların geleceği konulu gösterim yapacaktır. 

ABB geniş ürün yelpazesinin, binaların enerji verimliliğini, güvenilirliğini ve üretkenliğini nasıl arttırdığını; müşteriler, bayiler ve son kullanıcılar için hayatı nasıl kolaylaştırdığını vurgulayacaktır.

Geniş bir yelpazedeki etkileşimli ve deneysel sunumlarla, ABB, Busch-Jaeger ve Striebel & John markaları altındaki çözümlerin yeteneklerini gösterme imkanı bulacaktır.
Vurgulanacak konular arasında ticari bina otomasyonu çözümleri; yeni teknoloji free@home akıllı ev sistemi; dünyanın ilk güç yönetici devre kesicisi olan Emax2'nin enerji tasarrufu potansiyelinin bir gösterimi ve yeni bir mühendislik yazılımı paketi olan e-Design bulunmaktadır.

ABB aynı zamanda PointGrab'la olan işbirliğini de ilk kez göstermiş olacaktır. PointGrab ayrıntılı görsel analiz sinyalleri kullanarak makine öğrenme algoritmaları ile akıllı bina yönetimin yanı sıra binalardaki enerji tasarrufu, tesis yönetimi, bina içindekilerin konforu ve güvenliği gibi konularda ayrıntılı bilgiler sağlar. ABB’nin kurumsal risk sermayesi kolu olan ABB Technology Ventures, kısa bir süre önce PointGrab'e yatırım yapıldığı ile ilgili duyurularını yapmıştır.

ABB’nin Bina Pazarı Ürünleri bölümünün Satış ve Pazarlama Başkanı olan Adalbert Neumann şöyle diyor: “Busch-Jaeger işletme koluyla ABB akıllı evler ve binalar konusunda en yeni teknolojiye ulaşmış durumdadır. Ticari binalarda ve konutlarda verimlilik, güvenlik ve konfor sunabilmek için yenilikler geliştirmeye ve yeni ortaklıklar aramaya devam edeceğiz. Bu tür işbirliklerinin en iyi örneklerinden biri de PointGrab'le olan ilişkimiz. Bu şirket ABB'nin teknolojisini tamamlayan gelişmiş çözümlere sahip, dolayısıyla biz de çözümleri daha erken pazara sunmak için nasıl birlikte çalışabileceğimizi araştırıyoruz. “Light&Building fuarında Nesnelerin İnternetinin, endüstriyel sektördeki müşterilerimize sunabileceği deneyimi ve insanların kendi evlerinde yaşatabileceği konforu, güvenliği ve rahatlığı iyileştirmek için çeşitli alanlarda nasıl hızlı bir gelişme içerisinde olduğunu gösterebileceğiz. İlk kez önümüzdeki Mart ayında gösterilecek bazı yeni ve heyecan verici çözümlerimiz de olabilir.”

Öne çıkan teknolojiler:
- ABB-free@home® – akıllı ev otomasyonunun yeni nesli, sesli kontrol işleviyle birlikte ilk kez gösterilecektir. Sistem ev içinde 60 adete kadar fonksiyonu kontrol eder. Kurulum kolaylığı ve basit kullanıcı arayüzü sayesinde akıllı ev sistemini yeni bir müşteri grubuna açan bir dönüm noktasıdır.
- Ticari bina otomasyonu – internete bağlanan ürünlerin sayısı arttıkça, güçlü, stabil bir İnternet bağlantısının önemi de o denli artmaktadır. Yeni ABB IP router leri giderek büyüyen Nesnelerin İnterneti hizmetini desteklemektedir.
- Güvenlik aydınlatması – ABB, DTS markalı tehlikeli alanlar için en yeni aydınlatma çözümlerini ve Kaufel ürünlerini; Primora ve Serenga çıkış yönlendirmelerini ve acil durum aydınlatmalarını sergileyecektir.
- Emax2 ve Ekip Güç Kontrol Birimi - sistem herhangi bir tanımlı zaman aralığındaki ortalama güç tüketimini önceden belirlenen bir maksimum değerle sınırlamak için tasarlanmıştır. Sistem bina operatörlerinin enerji tüketimini ve bina işletme maliyetlerini azaltma konusunda en büyük yardımcısı olacaktır.
- e-Design yazılımı – eksiksiz bir bina projesinde elektrik tesisatı sisteminin eksiksiz olarak tasarlanmasını ve planlanmasını kolaylaştıran yeni bir mühendislik yazılımı paketidir.

Adalbert Neumann (Busch-Jaeger Yönetim Kurulu Başkanı, sağda) ve Garrelt Duin (Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bakanı) Light&Building fuarında, 2014

Haberin Kaynağı : ABB Türkiye


26.02.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş