Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Moda-Tekstil-Konfeksiyon > Tüm Moda-Tekstil-Konfeksiyon Haberleri

İlk Mobil Alışveriş Kartı Pierre Cardin’den

Haberle ilgili fotoğraflar

İlk Mobil Alışveriş Kartı Pierre Cardin’den

Erkek giyimin öncü markası Pierre Cardin’den tekstil sektöründe bir ilk!

Akıllı telefonlara indirilen mobil alışveriş kartı uygulaması sayesinde Pierre Cardin müşterileri, alışverişlerini takip edip, özel indirimlerden faydalanabilecek. Sisteme dahil edilen QR Mesaj ile Pierre Cardin’den alınan hediyelere video mesaj eklenebilecek. Uygulama, 01 Kasım 2013 tarihinden itibaren tüketici ile buluşacak.

Türk tekstil sektörünün liderlerinden Pierre Cardin, bir ilke imza atıyor. iPhone cihazlarda App Store, Android cihazlarda Google Market’ten Pierre Cardin adıyla aratarak veya mağazalardaki kasaların yanındaki QR kod okutularak telefonlara indirilebilen uygulama, kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Türk tekstil sektöründe ilk kez kullanılacak olan Mobil Alışveriş Kartı, Pierre Cardin müşterilerine son alışverişlerini inceleme, özel indirimlerden yararlanma, sezon katalogunu inceleyebilme ve QR kod ile Pierre Cardin’den alınan hediyelere video mesaj ekleyebilme gibi birçok özellik sunuyor.

6 Aylık Çalışma Sonrası Hayata Geçirildi
Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan’ın ev sahipliğinde, 2013 yılı değerlendirmesinin de yapıldığı toplantıda; basın mensupları, uygulamayı deneme ve Levent Özkan’la söyleşi yapma fırsatı buldu.
Loyalty Card’ların cüzdanda taşınma alışkanlığının olmaması nedeniyle Mobil Alışveriş Kartı projesini 6 aylık bir çalışma sonrasında hayata geçirdiklerini belirten Özkan, yeni hedeflerinin 1 milyona yakın kart datasının büyük bir bölümünü mobil uygulamaya taşımak olduğunu iletti. Türk tekstil sektöründe ilk kez böyle bir uygulamayı Pierre Cardin olarak hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu, çok yönlü ve her tür pazarlama olanağı sunan bu sistemde ileriye dönük olarak mobil alışveriş gibi daha fonksiyonel işlemlerin de yapılabileceğini belirtti.

Pierre Cardin, Aydınlı Grup tarafından Kazakistan, Hindistan, İran, Irak, Suriye, Makedonya ve Azerbaycan’la birlikte toplam 8 ülkede erkek-bayan ve çocuk hazır giyim alanında temsil edildiğini hatırlatan Levent Özkan “ Ayrıca yapılan çatı anlaşmayla mobilyada 20, ev tekstilinde 18 ülkede lisanslama hakkı bulunmakta, eğer herhangi bir ülkede bir ürün grubunun lisansörü yoksa da o ülkede lisans vermek hakkı yine Aydınlı’da bulunmaktadır. Türk firmalarına bu pazara girmelerinde Pierre Cardin markasının büyük avantaj olacak.” dedi.

Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan, toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
Mobil Kart uygulaması 01 Kasım 2013 tarihi itibariyle kullanılmaya başlanacak.
2014 Yılında 9 Yeni Mağaza Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan, Pierre Cardin’in perakendede 2013 yılını bir önceki yıla göre %20 artışla 681.423.759 TL ciro ile kapatacağını; 2014’le ilgili olarak, yurt içi ve yurt dışında toplam 9 mağaza daha açarak perakende gelirlerinde %17’lik bir büyüme öngördüklerini belirtti.www.pierrecardin.com.tr

Haberin Kaynağı : Team İletişim ve Danışmanlık


01.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş