Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Mobilya-Ev Tekstili > Tüm Mobilya-Ev Tekstili Haberleri

Mobilya Endüstrisi'nde Aydınlatmanın Etkisi

Etiketler

mobilya endüstrisi

Haberle ilgili fotoğraflar

Mobilya Endüstrisi'nde Aydınlatmanın Etkisi

Mobilya ve insan ilişkisi yaşam alanlarımızdan, çalışma hayatımıza tüm zamanımızı etkileyen bir olgu. 

Bu ilişki mimar, tasarımcı ve iç mimarları da yakından ilgilendiriyor. İş yaşamımızı ve verimliliğimizi belirleyen temel etmenlerden olan mobilya ve aydınlatma yanlış uygulanması durumunda ruhsal rahatsızlıkları dahi tetikleyebiliyor. Tüm bu olguları değerlendiren ve yakından takip eden tüm dünyadan mimar, tasarımcı ve iç mimarlar bu sene de ZOW İstanbul’a gelecek. Her sene sektörünün en önemli isimlerini ağırlayan ve bu isimlerin de yer aldığı ZOW İstanbul’un bu sene tasarımcı ve iç mimarları çekeceği konulardan biri “Yapı ve Mobilya Endüstrisi’nde Aydınlatmanın Etkisi…”Kişinin beklentilerine yanıt olabilecek bir mobilya, fiziksel açıdan kullanım rahatlığı yaratır. Uygun mobilya kullanıldığı ortama güzellik ve estetik kattığı gibi psikolojik açıdan da huzur ve mutluluk duygusu verir. Bu psikolojik etki aydınlatma için de geçerlidir. Bu yüzdendir ki mimar, iç mimar ve tasarımcılar ofis, ev, tiyatro, hastane her ortamda aydınlatmayı başlı başına bir konu olarak belirler ve ihtiyaca yönelik olarak düzenlemeler gerçekleştirir.

Ev İçi Aydınlatmaya Dair Önemli Detaylar
Sağlık açısından en önemli ışık kaynağının güneş olduğu konusunda birleşen iç mimar ve tasarımcılar ev içi aydınlatmasına yönelik önemli detaylar da veriyor. Örneğin, antrede yaratılacak sıcak bir ortam ziyaretçilerimizi samimi ve güvenli bir mekana geldikleri konusunda rahatlatır. Bu sıcaklık ise genel aydınlatmanın yanı sıra duvara yönlendirilmiş bir aydınlatma sistemi ile sağlanabilir. Oturma odasında tablo, aksesuar ve dolapların aydınlatılması daha rahat bir ortam yaratılmasına yardımcı olurken, mutfakta diğer odalara oranla daha fazla ışıklandırma yapılması kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Banyo gibi ıslak alanlarda neme dayanıklı, gömme ve sıva üstü aplikler kullanılırken çalışma odasında bilgisayar ekranında yansıma yapmayacak açı belirlenip, muntazam gölgesiz alan oluşturulmalıdır.

ZOW 2014’te Mobilya- Aydınlatma İlişkisi Tartışılacak Konular Arasında
Geçen sene fuarı ilk kez ziyaret eden ve çok memnun ayrılan mimari gruplar için bu sene “ZOW Essentials” seminerinin en önemli ve en çok tartışma yaratacak konularından biri “Yapı ve Mobilya Endüstrisi’nde Aydınlatmanın Etkisi” olarak belirlendi. Aydınlatmaya dair tüm detayların konuşulacağı ve konu ile ilgili sunumların yapılacağı ZOW 2014, bu sene de sektörün en önemli isimlerini buluşturacak. Böylece Yapı Endüstrisi’nin ZOW İstanbul’a ziyaretçi olarak büyük katkılar sağlayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Haberin Kaynağı : Avantgarde İletişim Danışmanlığı


19.12.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş