Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Metal > Tüm Metal Haberleri

Demir Çelik Sektörünün Devleri Metal Expo’da Buluşuyor

Haberle ilgili fotoğraflar

Demir Çelik Sektörünün Devleri Metal Expo’da Buluşuyor

METAL EXPO İSTANBUL Demir, Çelik, Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı 12-15 Eylül 2018 İstanbul Fuar Merkezi

Demir çelik sektörünün dört gözle beklediği uluslararası fuar, Metal Expo Eurasıa İstanbul’a artık sayılı günler kaldı! 12 - 15 Eylül 2018 tarihinde, İstanbul Fuar Merkezi’nin 9. ve 10. salonlarında gerçekleştirilecek dev organizasyonun, gerek katılımcı gruplarının çeşitliliği, gerek fuar süresince gerçekleştirilecek konferans etkinlikleriyle, sektörün vizyonuna çok şey katacağına kesin gözüyle bakılıyor. 2018’de ilk defa düzenlenecek olmasına rağmen, bu konuda oldukça yoğun bir tanıtım kampanyası başlatan SKY Fuarcılık; Avrupa’nın en prestijli demir çelik fuarı olan Made In Steel’in düzenleyici kuruluşu Siderweb ile gerçekleştirdiği ortaklıkla, METAL EXPO ISTANBUL’u uluslararası ihtisas fuarcılığı kulvarında da önemli bir yere taşıyor.

METAL EXPO İSTANBUL, demir çelik sektörüne hizmet ve ürün veren kurum ve kuruluşları sektörle bir araya getirerek, etkin B2B görüşmeleriyle sürdürülebilir, karlı iş birliktelikleri oluşturabilmelerini sağlamayı hedeflerken, demir çelik endüstrisi ve makine imalat sanayinin, dünya pazarlarına entegrasyonuna ivme kazandırmak; imalat kapasitesini maksimize edecek yol haritaları belirlemek ve böylelikle istihdam talebine yanıt verecek politikaları desteklemek gibi önemli amaçlara hizmet edecek, demir çelik endüstrisindeki üretici ve tüccarları bir araya toplayarak sektördeki dağıtım kanallarını daha etkin kılacak  dev bir ticari platform özelliği taşıyor.

Organizasyon sadece fuar ile de sınırlı değil. METAL EXPO, sektörün önemli isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı konferanslara da ev sahipliği yapacak.

100’den Fazla Uluslararası Düzeyde Katılımcı Kuruluş

Sektörün  ‘trendsetter’ı

12 -15 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek METAL EXPO İSTANBUL, organizatör firma

Sky Fuarcılık tarafından büyük bir titizlikle yürütülen pazarlama ve tanıtım çalışmalarıyla da yıl boyunca desteklendi. Bu anlamda son beş yılda gerçekleştirilen MADE IN STEEL (italya), TUBE AND WIRE (Almanya); STAINLESS STEEL WORLD CONFERENCE & EXHITION (Hollanda) gibi dünyanın saygın demir çelik organizasyonlarını yakın takibe alan organizatör kuruluş SKY Fuarcılık, METAL EXPO’yu bir ‘trendsetter’ organizasyon algısıyla sektöre sunacağının sinyallerini de vermişti.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 9. ve 10. salonlarda gerçekleştirilecek etkinliğin 35.000 vasıflı ziyaretçiye yurt içi ve yurt dışı toplamda 100’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapması hedeflenirken, özellikle Türki Cumhuriyetleri, Ukrayna, Rusya, İtalya, Almanya, Hindistan, Çekya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçilerin de yer alması bekleniyor.

Yoğun pazarlama etkinlikleri

Metal Expo İstanbul, titizlikle üzerinde çalışılmış bir pazarlama stratejisiyle yönetiliyor. Organizatör firma Sky Fuarcılık, bu proje için oldukça detaylı bir pazar araştırması yaptıktan sonra yurtiçi ve yurt dışı pazarlama etkinliklerini oluşturmuş durumda. Özellikle Made In Steel ve Tube and Wire gibi organizasyonlarla eş zamanlı planlanan yurt dışı pazarlama etkinlikleri Metal Expo İstanbul markasının da büyük ölçekli bir uluslararası etkinlik olma yolunda çok da zorlanmayacağını gösteriyor.

ÇİB, YİSAD toplantıları

Organizatör kuruluş Sky Fuarcılık’ın fuara hazırlanış sürecinde, ilgili STK’lar ile geliştirdiği iş birlikleri ve yurt dışında gerçekleştirilen sektörle ilgili fuarlarda düzenlediği tanıtım kampanyaları, sektör bileşenlerince oldukça beğeni ve ilgi ile karşılanırken bu organizasyonun çok yakın bir gelecekte, global büyük bir markaya dönüşeceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

2018’in konsepti ‘Çelik Medeniyettir’

Metal Expo’yu sadece bir fuar olarak algılamak ve yansıtmak yanlış ve eksik olur. Organizatör kuruluş Sky Fuarcılık, yeni nesil fuarcılık anlayışıyla organize ettiği Metal Expo’yu; ilgili sektörün temsilcilerinin yer aldığı bir stand gösterisinden çok, o sektörün vizyonunun belirlendiği, uluslararası ölçekteki tüm dinamiklerinin fuar salonu kulislerine taşındığı bir organizasyon olarak planladı. Bu yıl birincisi gerçekleştirilecek organizasyonun ana konsepti de ‘Çelik medeniyettir’, ‘Steel is Civilisation’.

Uluslararası Ziyaretçi

Sky Fuarcılık yetkililerinin ısrarla altını çizdiği bir diğer konu da Katılımcı-ziyaretçi interaksiyonu. Metal Expo, temel olarak ‘Network’ amacıyla iyi kurgulanmış operasyonel dinamiklere sahip. Özellikle 20’ye yakın ülkenin resmi ticari kurumlarıyla gerçekleştirilen anlaşmalar, İstanbul Fuar Merkezi’nin 9. ve 10. salonlarının, yurt dışından gelecek birçok vasıflı ziyaretçiye ve alım satım heyetlerine de ev sahipliği yapacağını gösteriyor. Alman ve İtalyan Ticaret Odaları da Metal Expo’nun resmi destekçileri arasında yer almakta.

Dernek STK anlaşmaları

ÇİB, YİSAD, VASPADER, gibi demir çelik sektörünün değerli STK’larının da desteğini arkasına alan Metal Expo, özellikle ziyaretçi algısına yönelik olarak, fuarla doğrudan ilişkili sektörlerin ilgili dernekleriyle de uzun soluklu iş birlikleri gerçekleştirdi. Aralarında ARUSDER, BESİAD, GALDER gibi derneklerin yer aldığı 20’den fazla kurum da Metal Expo’nun resmi destekçileri arasında yer alıyor.

Konferanslar için Demir Çelik Store dergisi ile iş birliği gerçekleştirildi

Metal Expo etkinlikleri içeriğinde yer alan Konferanslar, en az fuar kadar büyük bir merak ve ilgiyle bekleniyor. Moderatörlüğünü, sektörün yakından tanıdığı bir isim olan Murat Köse’nin yapacağı konferans etkinliği, Sky Fuarcılık-Demir Çelik Store dergisi koordinasyonuyla gerçekleştirilecek.

İstanbul Fuar Merkezi Metal Expo’ya hazırlanıyor!

2018-2019 fuar sezonunu, Metal Expo İstanbul ile açacak olan İstanbul Fuar Merkezi de yenileme çalışmalarına hız verdi. Sky Fuarcılık yetkilileri, koridorların boya ve yenileme çalışmalarından, dış alan düzenlemelerine kadarki yapılanlardan oldukça memnun olduklarını belirttiler.

Metal Expo ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler, organizasyonun web sitesi metalexpo.com.tr’ye baş vurabilir ya da fuarın resmi Instagram adresi

instagram.com/metal­expo_istanbul’u takip edebilirler.

Metal Expo İstanbul 

Ziyaretçi Profili

Alüminyum ve Ekstrüzyon

Ambalaj Makinaları

Bağlantı Elemanları

Beyaz Eşya & Dayanıklı Tüketim

Çelik Tüketicileri

Demir & Çelik

Döküm

Gemi İmalat

Gıda Makinaları

Hizmet Sektörü

İş & İnşaat Makinaları

Kalıp & Kalıpçılık

Makina & İmalat

Medikal Ekipmanları

Metal Ürünler

Otomotiv & Yan Sanayi

Plastik Makinaları

Savunma Sanayi

Tarım Makinaları

Uzun Mamul Tedarik Zinciri

Yassı Mamul Tedarik Zinciri

 


26.09.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş