Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Mazak, JIMTOF 2014’te Toplam Üretim Çözümlerini Sergiledi

Mazak, JIMTOF 2014’te Toplam Üretim Çözümlerini Sergiledi

Yamazaki Mazak, JIMTOF 2014’te CNC sistemlerindeki en son gelişmelerin yanı sıra 21 adet ileri düzey tezgâhını da sergiledi.

Mazak, 30 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Tokyo’da gerçekleştirilen fuarda, yenilikçi hibrit işleme teknolojisinden, en son lazer işleme tezgâhlarına kadar geniş yelpazede üretim çözümlerini ve uygulama uzmanlığını sundu.

Mazak standını ziyaret edenler, INTEGREX serisinden aralarında ilk defa görücüye çıkan INTEGREX j-200S ve INTEGREX e-1600V/10S’in de bulunduğu beş üstün, çok amaçlı tezgâh dâhil 21 adet ileri düzey takım tezgâhını çalışırken görme imkânı buldular.

Mazak’ın MAZATROL kontrollerinin yedinci nesli olan, yeni yüksek performanslı MAZATROL SmoothX CNC’ye sahip toplam 7 model de fuarda görüldü. Mazak’ın yeni işleme merkezlerinin ve CNC kontrol sisteminin yanı sıra, yeni hibrit tezgâhlar da görücüye çıktı. Airbus Innovation Group tarafından geliştirilmiş olan DeltaN FS sürtünme karıştırma kaynak kabiliyetine sahip ve tezgâhın yüksek performanslı malzemeleri tek bir platformda hem işlemesine hem de birleştirmesine imkân veren VTC-530/20 FSW, Japonya’da ilk defa sergilendi.

İlk defa görücüye çıkan diğer bir hibrit tezgah ise, additif üretim teknolojisini son teknoloji çok amaçlı tezgâhla birleştiren INTEGREX i-400 AM oldu. Bu yeni tezgâh, yüksek hassasiyete sahip 5 eksenli işleme kapasitesi ile nete yakın biçim özelliği oluşturulmasını sağlayabilmektedir ve bunun sonucunda pek çok endüstri gereksiniminde karmaşık bileşenler için gereken üretim hazırlık süresi önemli ölçüde düşürülecektir.

Ayrıca, aralarında OPTIPLEX 3015 FIBER II ve yüksek hassasiyet gerektiren, etkili ve yüksek hızlı boru ve tüplerin lazer kesim işlemleri için tasarlanmış yeni 2D TUBE GEAR 150’nin de bulunduğu lazer işleme makineleri de sergilendi.

JIMTOF fuarı ve Mazak hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen yerel Mazak temsilcisi olan Yamazaki Mazak Türkiye Makina (info@mazak.com.tr) ile irtibata geçiniz.

Yamazaki Mazak, JIMTOF 2014’te additif üretim teknolojisini son teknoloji çok amaçlı tezgahla birleştiren INTEGREX i-400 AM’yi ziyaretçilere sundu.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


26.11.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş