Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kimya > Tüm Kimya Haberleri

Polin Kİmya İhracat Hedeflerini Büyüttü

Etiketler

polin kimya

Polin Kİmya İhracat Hedeflerini Büyüttü

Kimya ve inşaat sektörünün önde gelen şirketlerinden Polin Kimya, gerçekleştirdiği makine ve AR-GE yatırımlarıyla hedefini daha fazla ihracat olarak belirledi.

Sektörde 24 yılı geride bırakan Polin Kimya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Levent Coşkunsu, gelişen ekonomi, değişen makro ekonomik şartlar ve rekabetin arttığı pazarda başarı elde edebilmek için yeni pazarlama stratejilerini geliştirdikleri ve ihracatta hedef büyüttüklerini açıkladı.

Yeni yatırımlarla büyüyoruz.
Coşkunsu “Firmamız ihracat ve iç piyasadaki paylarını büyüterek, kalite ve ürün geliştirme konusunda gerçekleştirdiği yeni yatırımlarıyla hedeflerini daha da genişletmiştir” dedi. 2012 yılına göre, üretimde ve ciro da yaklaşık %40’lık bir artışla istikrarlı bir büyüme grafiği çizdiklerini belirten Coşkunsu, “Kapasitemizi %100 arttıran yeni yatırımımızla, yeni ürünler için farklı üretim prosesleri geliştirilip özel bir sistem kurduk. . Ar-Ge ve Ür-Ge konusu üzerinde daha çok yoğunlaşarak poliüretan, epoksi, akrilik, STPE hibrid teknolojisi ile sanayi, showroom, otel ve spor zeminleri konusunda başvurulacak tek adres olmak hedefindeyiz” dedi.

İhracat hedefimiz 45 ülke
İhracata büyük önem verdiklerini dile getiren Levent Coşkunsu, “Avrupa, Ortadoğu, Rusya, komşu ülkeler ve Türki Cumhuriyetleri dahil olmak üzere yaklaşık 23 ülkeye ihracat yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz yeni bağlantılarımızla, önümüzdeki yıl ihracat hedefimizi 45 ülke olarak, ihracat kapasitemizi de iki katına çıkarmak olarak belirledik” dedi. Yurtiçi pazarda iletişimi sıcak temasla daha kolay ve hızlı sağlanabildiğini belirten Coşkunsu; “Yurtdışı pazarda müşteriye sadece ürününüz ve kalitesiyle ikna edebilirsiniz. Müşteri bir hata bulduğunda onu orada çözmeniz yurt içi pazar kadar mümkün değil. Dolayısıyla uzun süreli çalışmak için müşterinin isteklerini ve taleplerini çok iyi etüt edip doğru ürünü göndermek çok önemli. Kaliteli ve yüksek maliyetli hammaddeler kullandığımız için, müşterilerimiz ürünlerimiz kalitesine ve bizim satış öncesi ve sonrası hizmetlerimize güveniyor. Polin Kimya’da üretilen ürünler Avrupa kalitesinde ama fiyat olarak daha uygun. İhracat yaptığımız ülkeler bunun farkında ve bu farkındalık bize uzun dönemde avantaj sağlıyor” dedi.

AR-GE’ de önemli adımlar
2010 yılında geliştirdikleri yeniden doldurulabilir izolasyon reçinesi, elektrik izolasyonu sağlayan reçine ile patent aldıklarını belirten Coşkunsu, Ar-Ge konusunda sürekli önemli adımlar atıldığının altını çizdi. Ayrıca Coşkunsu “Polin Kimya, toplamda 250 farklı ürün üretiyor. AR-GE ekibimiz tarafından ortalama her sene 6 yeni ürün oluşturuluyor. Bunların bir kısmı piyasaya çıkıyor, bir kısmı bir sonra ki geliştirme için baz alınıyor. Yeni yatırımlarımız ve yenilikçi çözümlerle sektörüne örnek teşkil ederek uluslararası rekabet çıtasını daha da yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Polin Kimya hakkında:
1989 yılında kurulan Polin Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., bünyesindeki uzman ve tecrübeli kadrosu ile poliüretan, epoksi, hidrokarbon ve STPE Hibrid üretim proseslerini uygulamaktadır.Kurulduğu yıldan beri ürün çeşitliliğini ve üretim kapasitesini artıran Polin Kimya, sektördeki yerini kaliteden taviz vermeden, tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerini de dikkate alarak üretim yapmasına borçludur.Polin Kimya, parke yapıştırıcıları, kauçuk yapıştırıcıları, sentetik çim yapıştırıcıları, 30-35 sn’de kürleşen spesifik yapıştırıcılar, endüstriyel zemin kaplamaları, spor zemin kaplamaları, Epoksi-poliüretan zemin kaplama sistemleri, kalıp ve dolgu malzemeleri, elektrik izolasyon reçineleri, su izolasyon sistemleri, derz dolguları,poliüretan ve epoksi su bazlı boyalar üretmektedir.24 yıllık tecrübesi ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak dünya çapında müşteri portföyünü genişleten Polin Kimya; Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Gürcistan, Özbekistan, Irak, İran, Birleşik Arap, Emirlikleri, Lübnan, Suriye, Suudi Arabistan, Rusya, Bulgaristan, Romanya, İspanya, Makedonya, Kıbrıs, Katar, Kuveyt, Umman ve Mısır’a ihracat yapmaktadır.Polin Kimya; Türkak, TSE, UKAS akreditasyonu ile ISO 9001:2008 ve ISO 14001:2004 standartlarında üretim yapmaktadır.

 

Haberin Kaynağı : Hilal Ova


10.09.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş