Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kimya > Tüm Kimya Haberleri

Odak Kimya Renk Teknolojisi Lideri X-Rite'ın Türkiye'di Tek Çözüm Ortağı Oldu

Etiketler

odak kimya

Odak Kimya Renk Teknolojisi Lideri X-Rite'ın Türkiye'di Tek Çözüm Ortağı Oldu

Odak Kimya; renk yönetimi, ölçüm ve iletişim teknolojilerinde dünya lideri X-Rite/ Pantone’nin Türkiye’deki tek dağıtım ortağı ve tüm sektörlerde tek yetkili X-Rite Servis Merkezi oldu.

1998 yılından beri Türkiye’de ileri teknoloji renk çözümleri sunarak dünyanın renk otoritesi Pantone’nin Türkiye temsilcisi olan Odak Kimya; ülke çapında sahip olduğu bayi ağı ile renk yönetimi, ölçüm ve iletişim teknolojilerinde dünya lideri X-Rite/Pantone’nin Türkiye’deki tek dağıtım ortağı ve tüm sektörlerdeki tek yetkili servis merkezi oldu.

Böylece Türkiye’de tüm sektörlere hizmet verecek tek yetkili olan Odak Kimya Genel Müdürü Ayla Çuhadaroğlu, bu ortaklığın hem son kullanıcılar, hem de satıcı konumundaki müşteriler için çok önemli faydalar sağladığını söyledi.

X-Rite/Pantone müşterilerine tüm ürün yelpazesi için yüksek kalitede müşteri hizmetleri ve teknik destek sağlayacaklarını dile getiren Çuhadaroğlu, “Odak’ın kanıtlanmış dağıtım iş modeli, yerel depolarımızın sağladığı daha fazla stok ve daha hızlı teslimat imkanıyla birlikte, lokal servis ve kalibrasyon hizmeti, X-Rite/Pantone iş ortaklarına esneklik ve verimlilik sağlıyor” dedi.

"Türkiye’ye daha iyi hizmet vermek için Odak ile anlaştık"
X-Rite Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Müdürü Simone Viscomi de X-Rite’ın büyüyen Türkiye pazarının ihtiyaçlarına daha iyi karşılık verebilme konusundaki sürekli kararlılığı nedeniyle bu pazara odaklandıklarını ifade etti.

Rengin önemli ve kritik olduğu alanlarda sınıfının en iyisi olan renk yönetimi çözümlerini geliştirme yolundaki kararlılıklarının devam ettiğini kaydeden Viscomi, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Odak ile gerçekleştirilen işbirliği ve uzman bir ekibinin oluşturulması, X-Rite müşteri ve ortaklarının hizmet seviyesi, ürün bilgisi, reaksiyon süreleri ve yerel pazar koşullarının anlaşılması anlamında en iyiye erişmesini sağlıyor.”

Uzmanlık alanlarının renk ölçümü ve yönetimine dayalı çözümler olduğunu ifade eden Çuhadaroğlu, bu çözümlerin merkezinde X-Rite-Pantone firmasının konumlandığını belirtti.

Odak’ın renk mükemmelliğine dayalı çözümlerde dünya lideri markaların Türkiye temsilciliğini yürüttüğünü dile getiren Ayla Çuhadaroğlu, sadece ürün değil çözüm temin ettiklerini vurguladı.

"Pantone global renk otoritesidir"
Pantone’nin en basit tanımıyla renk referanslama sistemi olduğunu anlatan Çuhadaroğlu, “Hepimizin bildiği Pantone kataloğu renklerle aramızda iletişim kurmamızı sağlar. Pantone kodu ile belirtilen rengin hangi renk olduğunu dünyanın neresinde olursanız olun, bilirsiniz. Pantone bu konuda global renk otoritesidir. Renk iletişiminin söz konusu olduğu tüm sektörlere uygun ürünler sunar. Tasarım, reklam, mürekkep, matbaa, fotoğraf, tekstil, boya, moda, kozmetik, plastik vb. Pantone, 2007 yılında renk ölçüm cihazları konusunda sektör lideri X-Rite ile birleşerek dijital çözümlerini daha da güçlendirmiştir.

Odak Kimya olarak işbirliğimiz sonrasında verilen hizmetlerimiz de arttı. Buna göre gelişen ihtiyaçlara yönelik olarak X-Rite’ın Türkiye’deki yatırımları da artabilecek” şeklinde konuştu

"X-Rite/Pantone Türkiye’de büyüme öngörüyor"
Avrupa’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan Türk ekonomisinin X-Rite/Pantone için de çok önemli bir pazar olduğunu ifade eden Çuhadaroğlu, dijital ve geleneksel sentezi ile pazarlama yatırımları yapan X – Rite / Pantone’nin Türkiye’deki bu büyümenin devam edeceğini öngördüğünü aktardı.

Büyük bir iç pazar olan Türkiye’nin Doğu-Batı ve Kuzey-Güney arasında köprü oluşturduğuna değinen Odak Kimya Genel Müdürü Çuhadaoğlu, bu durumun birçok pazar için maliyet ve verimlilik avantajı sağladığını kaydetti.

ODAK KİMYA HAKKINDA:
Odak Kimya Endüstri Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti., kurucularının sektördeki geniş tecrübelerinin ışığında ileri teknoloji ürünlerini Türk Sanayicisi ile buluşturmak üzere 1998 yılında kurulmuştur. Günümüzde renk mükemmelliğine dayalı uygulamalar ve yenilikler ile sektörün öncü kuruluşlarından biri haline gelen Odak Kimya; renk ölçüm sistemleri, renk standartları, online baskı çözümleri, baskı ve prova kağıtları, farklı test cihazları, ışıklı prova kontrol istasyonları, boya test cihazları ve yol çizgi boyaları test cihazlarında dünya lideri olan birçok marka ile çalışmaktadır.www.odakkimya.com.tr

PANTONE HAKKINDA:
Pantone LLC, 50 yıla yakın süredir dünyanın renk otoritesidir ve yaratıcılığın renkli keşfi ve ifadesi için ürünler ve hizmetleri ile tasarım profesyonellerinin hizmetindedir. Ağırlıklı olarak matbaa ve kağıt baskısında bilinse de renk ilhamı için her zaman bir kaynaktır, Pantone tüketicilere aynı zamanda boya ve tasarım ilhamlı ürünler ve servisler sunar.
www.pantone.com

X-RITE HAKKINDA:
Renk bilimi, ölçümü ve teknolojisinde dünya lideri olan X-RITE, yakın zamanda bünyesine kattığı PANTONE ile birlikte; ölçüm sistemleri, yazılım, renk standartları ve servisleri ile yaratıcı renk çözümleri konusunda hizmetler vermektedir.

X-RITE, ilham veren, seçici, ölçüm yapan, formüle eden, iletişim kuran, renk eşleştirmede usta duruşu ile kullanıcıların ilk seferde doğru rengi elde etmelerine yardım eder. Bu da daha iyi bir kalite ve azaltılmış maliyet olarak ifade edilebilir. X-RITE basım, paketleme, fotoğrafçılık, grafik dizayn, video, otomotiv, boya, plastik, tekstil, diş ve medikal de olmak üzere birçok endüstriye hizmet eder. www.xrite.com

Haberin Kaynağı : NAR PR Halkla İlişkiler


11.04.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş