Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kimya > Tüm Kimya Haberleri

Kimya Sektöründe Mobil Uygulamalara İlk Adım

Haberle ilgili fotoğraflar

Kimya Sektöründe Mobil Uygulamalara İlk Adım

“Chemical Movetech” projesiyle kimyadaki en yeni gelişmeler cepte taşınacak.

Kimya sektörünün işgücü niteliğini artırmayı hedefleyen İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği), Avrupa Birliği’nin Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında hazırladığı Chemical Movetech Projesi’nin startını verdi. Alt yapı çalışmaları süren projenin 2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Kimya sektöründe istihdam edilen işgücünün nitelikli bir eğitime kavuşması için çalışmalarına aralıksız devam eden İKMİB, koordinatörlüğünü yürüttüğü 259 bin 270 Euro bütçeli “Chemical Movetech” projesinin açılışını yaptı. Toplantıya proje ortakları Polonya, Litvanya ve İspanya’dan kuruluşlar ile Türkiye’den PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) temsilcileri katıldı.

Proje kapsamında başta mobil uygulamalar olmak üzere e-öğrenme modülleri geliştirilecek ve kullanıcılar, kimyadaki en yeni gelişmelere ve bilgilere istedikleri yerde ve zamanda, kolayca ulaşabilecek. Kimya sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyen herkes, proje sayesinde, mesleki eğitim ve becerilerini mobil teknolojileri kullanarak artırabilecek.

İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, projeyle ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’nin 2023’te ilk 10 ekonomiden biri olması için sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yönelik yeni projelerin hayata geçirilmesi oldukça önemli. Chemical Movetech Projesi de bizleri bu noktada çok heyecanlandırıyor. Dünya hızla değişiyor ve teknolojinin olanaklarını kullanarak bu değişime çok daha hızlı adapte olmak mümkün. Dijital eğitim platformumuz sayesinde artık güncel bilgilere ulaşmak çok kolaylaşacak. Proje, mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlananlara da büyük katkı sağlayacak.” dedi.

Haberin Kaynağı : İlyada İletişim


18.12.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş