Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

TÜRK PRYSMIAN KABLO “EKONOMİYE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ”NDE  SEKTÖR BİRİNCİLİĞİ VE İHRACAT DALLARINDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

TÜRK PRYSMIAN KABLO “EKONOMİYE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ”NDE SEKTÖR BİRİNCİLİĞİ VE İHRACAT DALLARINDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar 2015 Ödülleri’nde sektör birinciliğini kazandı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen Ekonomiye Değer Katanlar 2015 Ödülleri’nde sektör birinciliği ve ihracat dallarında ödüle layık görüldü.

BTSO’nun, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcilerini ödüllendirdiği tören Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ekonomiye Değer Katanlar – 2015 Ödül Töreni’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, Oda Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekilleri, sanayici ve işadamları katıldı. Türkiye’nin kalkınma hedeflerinde öncülük rolünü üstenen Bursa’da 42. kez gerçekleştirilen törende 7 kategoride toplam 72 ödül dağıtıldı. Prysmian Group Türkiye, sektör birincileri kategorisinde Elektrik-Elektronik sektötörü birincisi olarak ödüle layık görüldü.

Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Prysmian Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kongur, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:”Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuz doğrultusunda her gün daha sağlam adımlarla ilerliyoruz. Kurulu kapasitemiz, ulusal pazarın tüm ihtiyacını tam olarak karşılayabileceği gibi uluslararası pazarlarda da rekabet edebilecek seviyededir. Prysmian Group öncelikle ihracat merkezli bir firmadır. 2014 yılında toplam 961 milyon TL olan ciromuzun yüzde 30’unu ihracattan elde ettik. Yenilikçi ürün ve yüksek teknolojili üretim süreçleri Prysmian Group’un rekabette güçlü olduğu temel noktalar arasındadır. Ayrıca müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği büyük önem dolayısıyla sektöründe haklı bir liderliğe sahiptir. BTSO’nun ‘Ekonomiye Değer Katanlar’ ödüllerinde sektör birinciliğini almamız bizi son derece gururlandırmıştır.”

Prysmian Group bünyesinde, aynı anda enerji, haberleşme ve fiber optik kablo üretimi yapabilen ender fabrikalardan biri olarak öne çıkan Prysmian Group Türkiye’nin Mudanya fabrikasında bugün 22.000 farklı kablo üretimi yapılabiliyor. Bu ürünler, Türkiye pazarının yanında, çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Prysmian Group Türkiye Hakkında:
Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya’da (Bursa) yer alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. ile 2011 yılında gruba dahil olan Draka Comteq Kablo ve Ltd.Şti. ve Draka İstanbul Asansör İth. İhr. Üretim Tic. Ltd. Şti. firmalarından oluşmaktadır. Prysmian Group Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 550 kişi çalışmaktadır. Prysmian Group Türkiye’nin ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır. Ayrıca, Draka ile, sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine eklenmiştir. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2012 yılında toplam yaklaşık 677 milyon TL olan cirosunun %39’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr

Prysmian Group Hakkında:
Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2012 yılında 8 milyar Euro’ya yakın satışları, 20.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 91 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian Group, Milan Blue Chip borsasında işlem görmektedir.

Haberin Kaynağı : Prysmian Group


25.12.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş