Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

Türk Kablo Sektörünün Parlayan Yıldızı: Seval Kablo

Etiketler

seval kablokablo sektörü

Türk Kablo Sektörünün Parlayan Yıldızı: Seval Kablo

Ürünleri başta İngiltere, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere bugün dünyanın 63 ülkesine ihraç ettiklerini belirten Seval Kablo Marmara Bölge Müdürü Yalçın Kılınçoğulları, sadece Türkiye liderliği değil, dünyada ilk 10’da yer almayı hedeflediklerini belirtti ve şu bilgileri verdi.

Seval Kablo’nun kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Yalçın Kılınçoğulları: Firmamızın 1980 yılında Denizli’de 300 m2 atölyede enerji kabloları üretimine başlayıp 35 yıllık ticari hayatında bugün 70,000 m2‘si kapalı olmak üzere 100,000 m2 bir alana sahip 6 entegre fabrikası ile modern bir tesis olmuştur. Seval Kablo kuruluşundan bugüne kadar kaliteli ürün üretmeyi ve hizmet sunmayı kendine değişmez ilkeler olarak belirleyip bünyesinde bulunan 400 çalışanına da bu ilkelere uygun bir şekilde çalışma prensiplerini aşılamıştır. Her dönem insana ve tesislerine yatırım yapmaktan çekinmeyen firmamız kurum kültürüne uygun yetiştirdiği personelleri ile Türk kablo sektörünün her açıdan parlayan yıldızı olmuştur.

Üretim kapasiteniz ve ürün çeşitleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Yalçın Kılınçoğulları: Firmamız entegre 6 üretim tesisinde PVC tesisat kabloları 0,6/1 kV alçak gerilim enerji kabloları, profire markalı alev yaymayan ve zehirli gaz çıkarmayan kabloları, havaalanı pist aydınlatma ve trafik sinyal kabloları, kauçuk bazlı enerji kabloları, kontrol kumanda kabloları ve 42 KV’ya kadar orta gerilim bakır ve alüminyum iletken kablolar gibi 100’ün üzerinde ürün çeşidi üretebilme kabiliyeti ile sektöründe ürün çeşitliliği klasmanında lider konumdadır. Firmamız yıllık 42 ton bakır işleme ve 70. 000 ton pvc /hffr granül işleme kapasitesi ile sektörün önde gelen firmaları arasındadır.

2014 yılı Seval Kablo için nasıl geçti? 2015 yılından beklentileriniz nelerdir?

Yalçın Kılınçoğulları: Seval Kablo son 10 yılda her yıl min. %50 büyüme göstermiş ve istikrarlı ivmesini devam sürdürmüştür. Bu büyümenin kalıcı olabilmesi finansal gücüne, kaliteli ürün ve hizmet üretmeye; daha önemlisi ise çok iyi kurulmuş sağlam temellere dayanan bir sisteme bağlıdır. Seval Kablo her birimi konusunda deneyimli ve birbiri ile uyumlu yöneticiler tarafından belirlenen vizyon ve hedeflere uygun şekilde yönetilmektedir. Bu sayede her bölümün işini iyi yapması ile toplam kalite sistemi başarı ile sağlanmış ve bu direk olarak büyüme rakamlarına etki etmiştir. 2014 yılı firmamız için başarılı bir yıl olup ciroda %40 net satış gelir oranda ise %55 büyüme sağladığımız bir dönem olmuştur. 2015 yılı ise yeni yatırımlarımız, şubelerimiz ve ürün çeşitliliğimizle benzer bir büyüme hedeflediğimiz bir yıl olacaktır.

Seval Kablo, 63 Ülkeye İhracat Gerçekleştiriyor

İhracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz? Üretiminiz iç pazar-ihracat oranı nedir?

Yalçın Kılınçoğulları: Seval Kablo dünyada geçerli 9 kalite belgesi (Basec-VDE-Kema-Gost-SII vb.) ve 100’ün üzerinde sahip olduğu sertifikası ile kuruluşundan bugüne kadar ihracat yapabilme kabiliyeti ile kendini yetiştirmiş ve tüm yatırımlarını bu yönde gerçekleştirmiş bir firmadır. Seval Kablo ürünleri başta İngiltere, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere bugün dünyanın 63 ülkesine ihraç edilmektedir. İç pazarda ise bayiler, stratejik projeler ve Tüpraş gibi sanayi devlerine yapılan tedarik ile son derece prestijli bir şekilde marka gelişimi sağlanmaktadır.2014 satış verilerine göre 142 Milyon $ ihracat performansı ile sektör lideri olma yolunda ilerleyen firmamız tüm satış faaliyetlerinin %70’i ihracat %30’u ise iç piyasa olarak şekillenmektedir.

Yeni ürün çalışmalarınız veya ürün geliştirme konusunda ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Yalçın Kılınçoğulları: Firmamız son yatırımı olan ‘’42 kV’ya Kadar Olan Bakır ve Alüminyum İletkenli Orta Gerilim Kablo’’ çeşidi ile bu alanda bulunan eksiğini tamamlamış ve ürün gamını eksiksiz hale getirmiştir. Bünyemizde bulunan Türkiye’nin en modern ve geniş ekibine sahip Kalite Kontrol Laboratuvarı, Ar-Ge merkezindeki mühendislerinin çalışmaları ile birlikte önümüzdeki dönemde bir çok yeni ürün çeşidini ürün gamına katmayı planlamaktadır.

Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda sizin firma olarak hedefleriniz nelerdir?

Yalçın Kılınçoğulları: Türkiye 2023 Vizyonu için zor ama başarılabilir bir hedef yorumu getirilebilir. Bu hedef etrafında hükümetin ve ilgili sektörlerin çok iyi bir şekilde organize olması şarttır. Bu hedefe ilerlemenin en önemli yolu katma değeri yüksek ürünleri ihraç etmektir. Bunun içinde en önemli yatırım teknoloji ve insana yapılandır. Bu yol planından hareketle firmamız 5 yıl içerisinde bulunduğu alanı, kapasitesini, personel sayısını, makine yapılanmasını 2 katına çıkarmayı en az 100 ülkeye ihracat yapmayı planlamaktadır. Bu konuda alacağımız her destek önemli ki ‘’Know-How’’ becerisi çok güçlü olan firmamız inşallah bu hedefleri başarılı bir şekilde tutturacaktır.

Önümüzdeki dönem için yaptırım planlarınız var mı?

Yalçın Kılınçoğulları: Sanırım bunu net bir şekilde cevapladım ama biraz daha açmak gerekirse işinden kazandığını işine yatırmayı, devletine ve milletine katma değer sağlamayı arzulayan firmamız için yatırım eşittir yaşam şeklidir. Gücümüz yettikçe yatırım bizde bitmeyecektir. Hedefimiz sadece Türkiye liderliği değil dünya sıralamasında ilk 10’da yer almaktır.

Eklemek istedikleriniz varsa onları da öğrenebilir miyiz?

Yalçın Kılınçoğulları: Doğru yönetim, doğru iç ve dış siyaset ve yeni ticari kanallar ile birlikte bu ülkenin gücü ve enerjisi her şeyi başarmaya yetecektir. Çıkılan bu yolda Allah herkesin yardımcısı olsun.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


19.03.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş