Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

Prysmian Group Türkiye Yeni Teknolojileriyle Eurasia Rail Fuarı'na Damgasını Vurdu

Prysmian Group Türkiye Yeni Teknolojileriyle Eurasia Rail Fuarı'na Damgasını Vurdu

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, 03 - 05 Mart 2016 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Eurasia Rail Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’nda ürünlerini tanıttı.

Sektördeki öncü çalışmaları ile lider olan ve yatırımlarıyla başarılarını her zaman daha ileriye taşıyan Prysmian Group Türkiye, dünyanın üçüncü büyük demiryolu fuarı olan Eurasia Rail'de yeni ürün ve teknolojilerini tanıttı.

Avrasya Bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyan fuarın resmi açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilirken, Prysmian Group Türkiye ve Prysmian Group Global firma yetkilileri, ziyaretçilerini ağırladı. 6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na katılımlarıyla ilgili olarak, Prysmian Group Türkiye OEM&Özel Kablolar Satış Direktörü İlhan Öztürk, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:“Prysmian Group Türkiye olarak, ülkemizde gelişmekte olan tüm sektörlerde olduğu gibi demiryolu sektöründe de lider ve tercih edilen kablo tedarikçisi hüviyetimizi koruyoruz. Bu noktaya gelmemizdeki en büyük etkenin; müşterilerimize sadece bir malzeme veya ürün tedarikçisi gibi yaklaşmayıp, demiryolu sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi, tecrübelerimizi, çözümlerimizi ve ürünlerimizi bir partnerlik çerçevesinde sunarak, onlara değer katma ve bu sorumlulukla sektörün sağlıklı büyümesi yönündeki çalışmalarımız olduğu kanaatindeyim.Prysmian Group Mudanya fabrikamız, dünyadaki 89 fabrikamız içinde en geniş ürün yelpazesine sahip fabrikalardan biridir. Son zamanlarda sektörün gelişmesi ile birlikte, demiryolu alanında yaptığımız yeni yatırımlarla Mudanya fabrikamızın üretim kapasitesini ve ürün gamını artırarak bir demiryolu sisteminde olabilecek tüm kablo tiplerini Türkiye'de üretebilir hale getirdik. Şu anda enerji kablosundan fiber kabloya, sinyal ve haberleşme kablolarından balise kablolarına kadar bir demiryolu sisteminde olması gereken tüm kabloları üreterek hem müşterilerimize maliyet, stok, lojistik, tek noktada heyet kabulu gibi avantajlar sağlıyor, hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bununla birlikte, rolling stock alanında da grubumuzun üretim kapasitelerinin avantajını kullanarak, gerek EN normlarına, gerekse yeni nesil düşük duvar kalınlığına sahip, dolayısıyla bir metro ve raylı sistem aracında aranan en büyük özelliklerden birisi olan ağırlık konusunda avantaj saglayan ürünlerle şu andaki en prestijli rolling stock projelerine tedarik yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Son zamanlarda yaptığımız yatırımlarla, TÜRKAK'tan akredite olmus laboratuvarlarımız, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı ilk ve tek kablo Ar-Ge Merkezimiz ve Prysmian Group dünya mühendislerinin eğitildiği Mudanya Üretim Akademimiz ile farklılık yaratmaya devam ederken, bu avantajları müşterilerimizin ve teknik ekiplerinin eğitimine de açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte uzun ömürlü, güvenilir, kullanım kolaylığı sağlayan ve yüksek kaliteli ürünlerimizle de uzun ömürlü sistemler oluşmasına ve sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunuyoruz.”

Prysmian Group Türkiye “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu çerçevesinde, katıldığı fuarlar, düzenlediği seminerler ve sektöre sunduğu yenilikler ile pazardaki güçlü liderliğini sürdürüyor.

Prysmian Group Türkiye Hakkında:
Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya’da (Bursa) yer alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. ile 2011 yılında gruba dahil olan Draka Comteq Kablo ve Ltd.Şti. ve Draka İstanbul Asansör İth. İhr. Üretim Tic. Ltd. Şti. firmalarından oluşmaktadır. Prysmian Group Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 440 kişi çalışmaktadır. Prysmian Group Türkiye’nin ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır. Ayrıca, Draka ile, sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine eklenmiştir. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2015 yılında toplam yaklaşık 990 milyon TL olan cirosunun %29’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Prysmian Group Hakkında:
Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2015 yılında 8 milyar Euro’ya yakın satışları, 20.000 çalışanı, 51 ülkede faaliyet gösteren 89 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian Group, Milan Blue Chip borsasında işlem görmektedir.

 

Haberin Kaynağı : IMAGE Halkla İlişkiler


07.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş