Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

Prysmian Group Türkiye Gençleri Yarınlara Hazırlıyor

Prysmian Group Türkiye Gençleri Yarınlara Hazırlıyor

Prysmian Group Türkiye, sektörün en önemli öğrenci etkinliği olan 12. RCL Günleri’nin altın sponsoru oldu. 

Prysmian Group Türkiye yetkilileri etkinlik kapsamında öğrencilerle bir araya gelerek işe alım süreçleri, Ar-Ge mühendisliği ve proje yönetimi hakkında bilgiler paylaştılar. Gençler, etkinlik süresince Prysmian Group Türkiye standından staj ve iş başvurusu yapma imkanı buldular.Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, gençlerin iş yaşamına hazırlanmaları konusunda her alanda desteğini sürdürüyor.Gençlerin üniversite sonrasında iş yaşamına daha fazla deneyimle katılabilmelerine yardımcı olmayı hedefleyen Prysmian Group Türkiye, sektörün en bilinen ve geniş katılımlı etkinliği olan 12. RLC Günleri’nin altın sponsorluğunu üstlendi.Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri tarafından 23-25 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleşen RLC Günleri, elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma ve bilişim alanlarında eğitim gören gençleri, profesyonel iş hayatına girmeden önce şirketler, dernekler, akademisyenler ve sektörün deneyimli isimleriyle farklı platformlarda buluşturdu.Öğrenciler, YTÜ Elektrik – Elektronik Fakültesi’nde kurulan Prysmian Group standından, Ar-Ge mühendisliği, Proje yönetimi, işe alım süreçleri ve kablolar hakkında merak ettikleri teknik konular hakkında bilgi alırken; aynı zamanda staj ve iş başvurusu yapma imkanı da bulabildiler.“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında, sektörü ileri seviyelere taşıyan Prysmian Group Türkiye’nin yetkili isimleri de 23 Şubat’ta gerçekleşen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlik çerçevesinde, Prysmian Group Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Levent Özçengel, Ar-Ge Müdürü Zekeriya Şirin ve Taahhüt Grubu Proje Müdürü Müjdat Yayvak tarafından yapılan “Prysmian’ın Yıldız’ları” başlıklı konuşmada; Ar-Ge mühendisliği, proje yönetimi, işe alım süreçleri ve Ar-Ge hakkında bilgiler paylaşıldı. İnteraktif olarak gerçekleşen oturumda katılımcılar da sorularına yanıt bulabildiler.
Bu yılki RLC Günleri’nde endüstri 4.0, akıllı ev sistemleri, güneş-rüzgar enerjisi, yeni nesil robotlar, CV hazırlama ve kariyer, elektrikli araçlar, nükleer enerji, satış mühendisliği gibi konular mercek altına alındı.

Prysmian Group Türkiye Hakkında:
Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya’da (Bursa) yer alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. ile 2011 yılında gruba dahil olan Draka Comteq Kablo ve Ltd. Şti. ve Draka İstanbul Asansör İth. İhr. Üretim Tic. Ltd. Şti. firmalarından oluşmaktadır. Prysmian Group Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 550 kişi çalışmaktadır ve ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır. Ayrıca, Draka ile sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine eklenmiştir. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2014 yılında toplam 961.448.858 TL olan cirosunun %29’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Prysmian Group Hakkında:
Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2014 yılında yaklaşık 7 milyar Euro’nun üzerinde satışları, 20.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 89 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine, teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian Group, Milan Blue Chip borsasında işlem görmektedir.

Haberin Kaynağı : IMAGE


24.02.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş