Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

Prysmian Group Türkiye " Üretim Akademisi " ile Sektörde Bir İlke Daha İmza Atıyor

Etiketler

prysmian group

Haberle ilgili fotoğraflar

Prysmian Group Türkiye " Üretim Akademisi " ile Sektörde Bir İlke Daha İmza Atıyor

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un, Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, gerçekleştirdiği öncü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Prysmian Group Türkiye, 18 Ocak 2016 tarihinde hayata geçirdiği “Üretim Akademisi” ile sektöre olan yatırımını daha ileri seviyelere taşımayı hedefliyor.

Türkiye’deki 50.yılını başarılı projelere imza atarak geride bırakan Prysmian Group Türkiye Üretim Akademisi ismi altında yeni bir girişimi daha hayata geçirdi. Bugüne kadar ileri teknoloji uygulamaları, Türkiye’de akredite olan ilk Ar-Ge laboratuvarları, tecrübeli ekibi ve üst düzey bilgi birikimi ile dikkat çeken Prysmian Group Türkiye, tüm deneyimlerini, Mudanya’daki fabrikasında faaliyete geçirdiği Akademi’de sunuyor.

Prysmian Group Türkiye ve Prysmian Group’un diğer ülkelerde faaliyet gösteren çalışanlarının performanslarını artırmaya yönelik olan, geleceğin üretim müdürlerinin ve fabrika direktörlerinin keşfedilmesi ve yetiştirilmesini amaçlayan Üretim Akademisi, sektöre yapılan yeni bir yatırım niteliği taşıyor. Prysmian Group ve Prysmian Group Türkiye’nin, çeşitli konularda bilgi ve deneyime sahip, küresel ve yerel uzmanları tarafından verilecek olan eğitimler katılımcıların görevlerine ve deneyimlerine göre tasarlanmış, Üretim Esasları, İleri Üretim ve Üretimde Mükemmellik programları olmak üzere üç ana başlıkta toplanıyor..Üretim Akademisi’nde ilk eğitim, 18 Ocak 2016 tarihinde Mudanya fabrikasında başladı. Eğitimler; Proses,Üretim, Kalite Mühendisleri, Verimlilik Uzmanları, Üretim Planlamacıları, Bakım Uzmanları gibi 1–3 yıl arası kablo deneyimine sahip ve üretim alanındaki yetkinliklerini, yaklaşım ve performanslarını pekiştirmek ve geliştirmek isteyen orta kademe üretim personeli için tasarlandı. Toplamda üç hafta sürecek eğitimler, 11 aya yayılacak. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelecek olan katılımcılar, Üretim Esasları eğitimini birlikte tamamladıktan sonra üç gruba ayrılarak, İleri Üretim ve Üretimde Mükemmelik eğitimlerini, iş başında, uygulamalı olarak alma imkanına sahip olacaklar.Eğitimin amacı; en iyi iç uygulamaları paylaşabilen ve hayata geçirebilen güçlü, uzmanlardan oluşan bir topluluk yaratarak, Grubun üretim, bilgi, kültür ve terminolojisini geliştirmek olarak belirlendi. Katılımcıların bilgilerini zenginleştireceği diğer konular ise; KPI (Temel Performans Göstergeleri), Proses ve Malzeme Kontrol, Mavi Yaka Yönetimi, Sürekli Gelişim, Araçlar ve Yöntemler, En İyi Uygulamalar ve Verimlilikler, Bakım ve Makine, Maliyet Yönetimi ve Fonksiyonlar Arası bilgi.

Prysmian Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Mudanya Fabrika Direktörü Halil Kongur, Grup’taki 35 yıllık deneyimiyle Üretim Akademisi ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Prysmian Group Mudanya fabrikasının, Grubun üretim eğitimi için mükemmellik ve uzmanlık merkezi olmasından, ayrıca gerek Türkiye’den gerek yurtdışından global operasyon uzmanlarının eğitim verecek olmasından gurur duyuyoruz. Prysmian Group'u hem ürünleri, hem tedarikteki başarısı için tercih eden müşterilerin memnuniyetiyle de ilgili olmaları açısından operasyonlar giderek daha hassas bir konu haline geliyor. Tüm bu nedenlerle Üretim Akademisi, hem Türkiye operasyonunda çalışan bizler, hem de şirket için, büyük bir kazanç olacaktır. Şimdi lider bir kablo şirketi olarak çalışmaya, gelişmeye ve başarılı olmaya ederken güçlü bir referans noktamız oluşturulmuştur.”Prysmian Group Operasyon Direktörü Andrea Pirondini ise; “Şirketimizin gelecekteki başarısı, gerek kuruluş, gerekse bireyler olarak ilerleyebilme, öğrenebilme ve gelişebilme kabiliyetimize bağlı. Biz de bu Akademiyi, mükemmelliğe götürebilecek en iyi üretim becerilerine odaklanmak için geliştirdik” diye konuştu.

Prysmian Group Türkiye Hakkında:
Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya’da (Bursa) yer alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. ile 2011 yılında gruba dahil olan Draka Comteq Kablo ve Ltd.Şti. ve Draka İstanbul Asansör İth. İhr. Üretim Tic. Ltd. Şti. firmalarından oluşmaktadır. Prysmian Group Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 550 kişi çalışmaktadır. Prysmian Group Türkiye’nin ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır. Ayrıca, Draka ile, sadece ana ortaklar seviyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar ürün yelpazesine eklenmiştir. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2012 yılında toplam yaklaşık 677 milyon TL olan cirosunun %39’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr

Prysmian Group Hakkında:
Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2012 yılında 8 milyar Euro’ya yakın satışları, 20.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 91 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian Group, Milan Blue Chip borsasında işlem görmektedir.

Haberin Kaynağı : IMAGE HALKLA İLİŞKİLER


21.01.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş