Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

Elektrik Kablo Donanımları Üreten Global Firma: NURSAN Kablo Donanımları

Haberle ilgili fotoğraflar

Elektrik Kablo Donanımları Üreten Global Firma: NURSAN Kablo Donanımları

Bir araca ait tüm elektrik kablo demetlerini kendi bünyesinde üretebilme kabiliyetine sahip Nursan Kablo Donanımları, Kütahya, İstanbul ve Burgas (Bulgaristan) lokasyonlarında 41.000 m2 kapalı alan içerisinde toplam 2.650 çalışanı ile müşteri ve süreçlerin tüm ihtiyaçlarına hizmet etmektedir. Nursan Kablo Donanımları Genel Müdürü Kaan Yamakoğlu şu bilgileri verdi.

Nursan Kablo’nun kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Kaan Yamakoğlu: Nursan Kablo Donanımları, Nursan Elektrik Donanım ünvanı ile Nursanlar Holding tarafından1976 tarihinde Türkiye’nin ilk otomobil elektrik kablo donanımlarını üretmek üzere kuruldu.

Zamanla, Türk ekonomisi ve otomotiv sektöründeki atılımlarını arkasına alan Nursan Kablo Donanımları, elektrik kablo donanımları üreten global firmalarla işbirlikleri ile dünyanın teknolojisini Türk sanayisi ile buluşturarak daha da güçlendi ve gelişti.

Nursan, elektrik kablo demetini oluşturan ana bileşenlerden olan tek damarlı kabloyu, koruyucu düz ve spiral boruları kendi bünyesinde üreterek hem kalite güvence sınırlarını arttırmayı, hem de müşteriden gelen siparişlerdeki dalgalanmalara karşı, üretiminde esnek ve kompakt bir yapı sağlamayı başarmıştır.

Nursan, üretim, mühendislik ve Ar-Ge faaliyet birimlerinin tamamını bünyesinde

bulundurmakla beraber, satın alma, fiyatlandırma ve maliyet analizi çalışmalarını İstanbul ofisinde gerçekleştirmektedir. Kütahya, İstanbul ve Burgas (Bulgaristan) lokasyonlarında 41.000 m2 kapalı alan içerisinde toplam 2.650 çalışanı ile müşteri ve süreçlerin tüm ihtiyaçlarına hizmet etmekte, Uzak Doğu’dan Amerika’ya uzanan tedarikçi zincirini, genişleyen uzman kadrosu ile uzun yıllardır başarı ile yönetmektedir.

Nursan’nın ana felsefesi, sürekli maliyet iyileştirme hedefi, üretim esnekliği, zamanında teslimat ve kalitesiyle yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Kaan Yamakoğlu: Nursan bir araca ait tüm elektrik kablo demetlerini kendi bünyesinde üretebilir. Görev bölgesi olarak torpido, motor, tavan, taban, kapı, arka, iklimlendirme, hava yastığı ve akü tesisatları olarak gruplanan elektrik kablo demetlerini, üretim tekniği, kapasitesi ve teknolojisi bakımından binek ve ticari olarak ikiye ayırıyoruz.

Ford, Hyundai, Renault, Fiat, Otokar, Temsa, Isuzu gibi ana sanayi müşterilerimizle birlikte, Denso, Ototrim, Assan Hanil ve Kale Oto Radyatör gibi Tier-1 kapsamında müşterilerimize de yıllardır kıvanç ve mutlulukla hizmet etmekteyiz.

2014 yılı Nursan Kablo için nasıl geçti? Bir önceki yıla oranla kıyaslar mısınız?

Kaan Yamakoğlu: 2014 yılı Nursan açısından öngörülen ve bütçelenen tüm beklentilere uygun olarak gerçekleşmiş olup, planlanan tüm yatırımlar tamamlanmıştır. 2014 yılı sonunda firmamız 2013 yılına göre %20’lik bir büyüme gerçekleştirmiştir.

2015 yılından beklentileriniz nelerdir? 2015 yılı sonunda üretiminizde ve cironuzda nasıl bir artış hedefliyorsunuz?

Kaan Yamakoğlu: 2015 yılında 2014’e göre %10 mertebelerinde bir büyüme hedeflenmektedir. Özellikle ticari araç kapsamında üretim yapan tüm ana sanayilerle mevcut işlerin büyütülmesi ve yeni projelere dahil olmak, ana hedefimizdir.

Nursan Kablo olarak önümüzdeki dönem hedeflerinizin arasında neler var? Yeni yatırımlarınız olacak mı?

Kaan Yamakoğlu: 2015-2018 periyodunda pazarın genişlemesine bağlı olarak bizim de büyüme beklentimiz bulunmaktadır. Bu bağlamda, teknolojik iyileştirmeler, makine ekipman parkımızın modernizasyonu ve müşteri memnuniyetimizi arttıracak çalışmalar ana aksiyonlarımız olacaktır.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


19.03.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş