Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Kablo > Tüm Kablo Haberleri

"170 Bin Kilometre Fiber Kablo Döşedik"

Etiketler

fiber kablotürk telekominternet

"170 Bin Kilometre Fiber Kablo Döşedik"

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Kılıç, "2013 ilk çeyrek döneminde döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurtiçinde yaklaşık 170 bin kilometreye ulaştı" dedi.

VAN (AA) - Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, "2013 ilk çeyrek döneminde döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurtiçinde yaklaşık 170 bin kilometreye ulaşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katı bir uzunluğa karşılık geliyor" dedi.

Türk Telekom, fiber internet ve diğer alanlardaki yatırımlarıyla ilgili kent merkezindeki bir otelde 12 bölge müdürü ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Kılıç, müşteri memnuniyetini yükseltmek ve operasyonel verimliliği artırmak amacıyla 81 il müdürlüğü arasında "iller yarışıyor" etkinliği başlattıklarını ve bunu ilk kez Van’dan tüm Türkiye’ye duyurduklarını söyledi.

“17 bin kilometre fiber kablosu döşedik”

Türk Telekom'un dünyaya açılım ve bölgesel büyümeyi kapsayan "3D vizyonu" ile çalışmaların devam ettiğine değinen Kılıç, şöyle konuştu:

"Türkiye'de bir fiber dönüşüm başlattık. 2013 ilk çeyrek döneminde döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurtiçinde yaklaşık 170 bin kilometreye ulaşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katı bir uzunluğa karşılık geliyor. Türkiye’de il ve bölge ayrımı yapmadan yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 2023 vizyonu kapsamında insanların dünyanın her yerine ulaşmasını sağlamak için çaba gösteriyoruz.

2011 yılında Van’da büyük bir acı yaşandı. Depremin hemen ardından biz bölge insanının yanında olduk. Depremden 15 dakika sonra tüm iletişim kanallarımız hizmet vermeye devam etti ve insanlarımız istedikleri yerlere ulaşma imkanı buldu. Van'da şu anda Türkiye’nin en büyük fiber altyapısına sahibiz. Son 7 yıl içinde Türk Telekom olarak 13 milyar lirayı aşan bir yatırım gerçekleştirdik. 2013’ün ilk çeyreğindeki yatırımlarımız 254 milyon lira oldu. Tüm bu yatırımlarımız sonunda bugün ülkemizde kişi başına aylık ortalama veri tüketim miktarı 32 GB’ye yükselmiş durumda. Yurtdışı çıkış hızımız ise 1640 Gbps’ye ulaşırken toplam genişbant müşteri sayımız 7,1 milyona çıktı. Türkiye’de her 4 haneden birinde dünyadaki en ileri teknoloji olan fiber kullanılmaktadır."

 "İl müdürlüklerimiz birbiriyle yarışacak"

Kılıç, müşteri memnuniyetini arttırmak ve verimliliği yükseltmek amacıyla "Şirket İçi Gelişim Projesi" kapsamında Türkiye çapındaki tüm il müdürlükleri arasında yarışma düzenleyeceklerini açıklayarak, başarılı olan il müdürlüklerini her ay ziyaret ederek ödüllendireceklerini dile getirdi.

Bu tür yarışmaların müşterilere daha iyi hizmet sunmaya olanak sağlayacağını anlatan Kılıç, "Böylelikle, çalışmalarımızı aldığımız sonuçlara göre sürdürerek müşteri memnuniyetimizi daha da artıracağız" diye konuştu.

Kablo hırsızlıklarına karşı alarm sistemi

Kılıç, Türk Telekom olarak yaşadıkları en büyük sıkıntının kablo hırsızlıkları olduğuna dikkati çekerek, bu konuda vatandaşların da gereken duyarlılığı göstermesi ve verilen hizmeti koruması gerektiğini bildirdi.

Kablo hırsızlığının vatandaşların iletişim özgürlüğüne kastedilen bir davranış olduğuna işaret eden Kılıç, şunları kaydetti:

"Kablo hırsızlığını engelleyebilmek için alarm sistemi kurduk. Bizim hattımıza bir müdahale olduğu zaman sinyal bize ve güvenlik güçlerine iletiliyor. Biz de en kısa zamanda gerekeni yapıyoruz. Bu kabloların çalınması insanların iletişim hakkına müdahale anlamına geliyor. Şu anda 10 kez kablo çalınan bölgelerimiz var. Ama biz mağduriyetin olmaması için o bölgelere tekrar kablo döşedik."

Türk Telekom Doğu-1 Bölge Müdürü Timur Sevim ise bölgede yaklaşık 17 bin kilometre fiber altyapısıyla müşterilerine haberleşme hizmeti verdiklerini söyledi.

Van’da 50 bin hane ve işyerinin fiber altyapı kapsamında olduğunu belirten Sevim, deprem sonrasında yapılan TOKİ konutları ile Van merkez ve Erciş’te haberleşme altyapısının yüzde 95'inin fibere dönüştürülmesi çalışmasının temmuz ayında tamamlanacağını dile getirdi.

Haberin Kaynağı : Anadolu Ajansı


13.06.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş