Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Isıtma-Soğutma-Havalandırma > Tüm Isıtma-Soğutma-Havalandırma Haberleri

Karşınızda Teknoloji Harikası, Sıra Dışı Bir Hollandalı

Haberle ilgili fotoğraflar

Karşınızda Teknoloji Harikası, Sıra Dışı Bir Hollandalı

Baymak; bugüne kadar bildiğiniz bütün ezberleri bozuyor, sizi yepyeni, alıştığınız bütün ürünlerden farklı bir teknoloji harikasıyla tanıştırıyor; IDEE !

Idee sıradan kombilerden çok farklı, oldukça küçük, sessiz ve dar alanlara bile monte edilebilme özelliğiyle kalıpları kıran bir tasarıma sahip. Idee tüm bu özellikleri ile yoğuşmalı kombide yeni bir dönemin başladığını işaret ediyor.

Baymak, Üstün Hollanda Teknolojisi ile yoğuşmalı kombiyi yeniden tanımlıyor!
Yüksek performansı, küçük ve estetik tasarımı, sessiz çalışma özelliği ile Idee, aradığınız teknolojiyi ve estetiği bir araya getirdi. Ultra kompakt ve hafif dizaynı sayesinde bu küçücük devi evinizin en dar alanlarına bile monte edebilecek, üstelik bunu zahmetsizce yapabileceksiniz.Idee sadece 26 kg, ebatları ise 541x368x364 mm, böylece mekandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Üstelik oda termostatlarıyla opsiyonel olarak kullanılabiliyor. Her türlü güvenlik önlemine sahip bu teknoloji harikası akıllı kutucuğun aşırı ısınmaya karşı emniyet sistemi de mevcut.

BDR Thermea Grup CEO’su Rob Van Bannıng: “Devrim niteliğinde yeni bir yoğuşmalı kombi teknolojisini Türkiye pazarına sunduk”

BDR Thermea Grup CEO’su Rob Van Banning Baymak’ın yeni ürünü ile ilgili şunları dile getirdi: “Baymak, BDR Thermea Grubu içinde çok önemli ve başarılı bir şirkettir. Baymak’ın başarısı her zaman, “yoğuşma kombi teknolojisi” gibi yeni teknolojileri erken benimsenmesiyle bağlantılı olmuştur. Şimdi ise bir sonraki adım için zamanın geldiğine karar vermiş bulunuyoruz. Devrim niteliğinde yeni bir yoğuşmalı kombi teknolojisini Türkiye pazarına sunacağız. Yeni ürünün ismi Baymak IDEE olacak. Baymak IDEE kombi, birbirine entegre olmuş yalnızca yedi bütünleşik parçadan yapılmıştır. Baymak IDEE’nin tüketici için avantajları; son derece konforlu olması, kurulum kolaylığı, düşük bakım maliyeti ve sahip olduğu çok iyi kalitedir. Türkiye pazarı için Baymak IDEE ile ilgili çok yüksek beklentilere sahibiz.

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: “ Doğru sorular, büyük fikirler yaratır, biz de tüketici ne istiyor diye sorduk”

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, Baymak’ın dinamizmini üstün Hollanda Teknolojisi ile birleştirdiklerini, bu yeni dönemin Baymak için yine büyüme ve yeniliklerle dolu olduğunu söyledi. Bu yılın ilk 6 ayında iklimlendirme sektörü küçülürken Baymak’ın satışlarını %7 oranında artırdığını belirten ÇOLAK, yoğuşmalı kombi satışlarını %19, merkezi sistemler için yeni teknoloji ürünü yoğuşmalı kazan satışlarını da %186 oranında artırdıklarını söyledi. ÇOLAK; “ Birleşme sonrasında üretim sistemimizi ve teknolojimizi yeniden ele aldık. Modernizasyon yatırımlarımız önümüzdeki yılla birlikte 20 milyon TL ‘ye ulaşıyor. Dünyanın en yeni üretim sistemlerini uygulamak için BDR Thermea ile birlikte yalın üretim alanında dünyanın en saygın kurumlarından birisi olan ve otomotiv üretim yönteminde devrim yaratan Porshe Consulting’le çalışmaya başladık. Bütün bu çalışmalarımızın sonucunu da çok daha verimli üretim ve çok daha kaliteli ürün olarak alıyoruz” dedi. Bayi yapılanmasının hızla büyüdüğünü ve bu yıl içinde 166 yeni bayi daha kazandıklarını belirten ÇOLAK, “Satış sonrası hizmetlerde de %100 müşteri memnuniyetini amaçlayan yeni bir programı hayata geçirdik. Bu yıl 20 şehirde ilave 30 yetkili servis daha oluşturduk. 7 gün 24 saat hizmet veren servis kanalımıza bu yıl Gaziantep, Mersin, Çanakkale ve Kahramanmaraş’ı da ekleyerek sayılarını 16 ile taşıdık” dedi.
Dünyanın en son teknolojili ürünlerini, ülkemiz tüketicileriyle buluşturmaya devam ettiklerini belirten ÇOLAK, “bu yıl dünyanın en yüksek verimli yoğuşmalı kazanı yanında en sessiz ve en yüksek verimli hidroforunu da ülkemize kazandırdık. Ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarını yeterince kullanabilmesi için fotovoltaik güneş pillerini bayilerimiz kanalıyla devreye almaya başladık. Türkiye’de ısıtma sektöründe bir ilke imza atarak Bayilerimizin enerjilerini güneşten üretmesini sağlamaya başladık. “dedi.Baymak Genel Müdürü Ender Çolak piyasaya yeni sunacakları ürün hakkında ise şunları ekledi “ Baymak olarak biz yıllardır hep tüketicinin yanında yürüyor, onların istekleri doğrultusunda en son teknolojiyi tüketicimize sunuyoruz. Bu kez de sizleri, bu kompakt, yüksek performanslı, küçük ve sessiz ürünle tanıştırıyoruz. Doğru sorular, büyük fikirler yaratır, biz de doğru soruları sorduk ve cevabı akıllı Idee oldu.”

Kütüphaneden sessiz kombi olur mu?

Akıllı Idee, evinizde ve kullandığınız her yerde sessizliğiyle adeta varlığını unutturacak. Üstelik Baymak’ın Hollanda teknolojili bu ürünü, parçalarına önden ulaşılabilmesi avantajıyla servis kolaylığı sağlıyor. İsterseniz Idee’yi kombi bakım periyodlarınızı gösterecek şekilde programlayabilirsiniz. Doğalgaz ve propan ile çalışma olanağı da sunan bu marifetli ürün, standart dahili emniyet ventiline sahiptir.

BAYMAK HAKKINDA:

45 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan Baymak,Tepeören’de toplam 60.000 m2 alan
üzerinde, iki üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden
olan Baymak’ın Türkiye genelinde, 1200 münhasır bayisi, 2100’den fazla satış noktası ve 250’nin üzerinde yetkili servisi bulunmaktadır. 800’ün üzerinde çalışanı bulunan ve her zaman ileri teknoloji ile üretim yapmayı hedefleyen

Baymak, 2013 yılı itibariyle %100 BDR
THERMEA Grup şirketi haline gelmiştir. BDR Thermea Grubu, Baxi (ingiltere)-De Dietrich (Fransa) ve Remeha(Hollanda) şirketlerinden oluşan, Türkiye, İngiltere, İtalya,Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda’da bulunan üretim tesisleri ile 3 milyar doları aşan ciroya ve 7.000’e yakın çalışana sahip, ısıtma sektöründe Avrupa’nın 3. dev grubu olarak 70 ülkede aktif ticaret yapan öncü bir Hollanda firmasıdır.Baymak/BDR Thermea; ısıtma, yenilenebilir enerji, su ısıtıcılar, soğutma ve su teknolojisi kategorilerinde üretim,ihracat ve ithalat yapmaktadır. Isıtma alanındaki ürünleri arasında kombi, yoğuşmalı kombi, yer tipi kazan, kat kaloriferi,panel radyatör, havlu radyatör, vana ve genleşme tankları yer alırken, iklimlendirme alanında; split klimalar, salon tipi klimalar ve ısı pompaları ile tüketicilere ulaşmaktadır.Yenilenebilir enerji alanında; güneş kollektörleri, biomass kazanlar, biodiesel brülörler, fotovoltaik sistemler ile sektördeki yerini alırken, su ısıtıcıları ve su teknolojileri alanında ise; termosifon, termoboyler, gazlı şofben, boylerler,sirkülasyon pompaları, dalgıç pompalar, atık su pompaları, çok kademeli kendinden emişli santrifuj pompalar ve hidroforlar ile Baymak/BDR Thermea güvencesini kullanıcılarına sunmaktadır.

 

Haberin Kaynağı : BAYMAK


13.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş