Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Isıtma-Soğutma-Havalandırma > Tüm Isıtma-Soğutma-Havalandırma Haberleri

IFS, Mxı Technologies'i Satın Alarak Savunma ve Havacılık Sektöründe Daha da Güçlendi

IFS, Mxı Technologies'i Satın Alarak Savunma ve Havacılık Sektöründe Daha da Güçlendi

IFS, Havacılık Bakım Yazılımı sektörünün piyasa lideri MXI Technologies'i satın alarak havacılık ve savunma sektöründe en iyi konuma yerleşti.

Global havacılık sektörü için entegre bakım yönetimi yazılım çözümlerinin lider isimlerinden olan MXI, savunma ve ticari havacılık işletmelerine bakım, onarım, servis (MRO) hizmeti veren şirketlere ve Orijinal Ürün Üreticilerine (OEM) yazılım, destek ve servis hizmeti vermektedir. Büyüyen ve orta ölçekli organizasyonlardan büyük global havacılık şirketlerine kadar geniş bir müşteri yelpazesine sahip olan MXI'nın müşterileri arasında Southwest Airlines, Air France, KLM, Qantas, China Airlines, LATAM, Icelandair, NetJets, Boeing, BAE Systems, Saab, Pratt & Whitney ve dünya genelindeki hava kuvvetlerinin bazıları yer almaktadır.
 

IFS CEO'su Alastair Sorbie, satınalma ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi, "IFS, MXI'yı satın alarak savunma ve ticari havacılık işletmelerine, MRO'lara ve OEM'lere havacılık bakım yazılımı çözümleri sağlayan global lider şirket haline geldi. Biz hem Maintenix'e hem de IFS Applications çözümlerine yatırım yapmaya ve bunları nitelikli çözüm arayışında olan müşterilerle buluşturmaya devam edeceğiz."

Frost & Sullivan Havacılık ve Savunma Direktörü ve sektör analisti Diogenis Papiomytis bu birleşmeyi şöyle yorumluyor "MXI'nın IFS bünyesine katılması güçlü bir ticari zekâyı ortaya koyuyor çünkü iki şirket de birbirini tamamlayan, ticari ve askeri havacılık organizasyonlarını hedefleyen kabiliyetlere ve ürünlere sahip. IFS'in yürüttüğü global ölçekli operasyonlar, inovasyon kültürü, kapsamlı iş geliştirme ve AR-GE kaynakları MXI'nın işini büyütmesini ve büyük ölçekli projeleri kolaylıkla uygulamaya koymasını sağlayacak."

IFS, bu satın alma ile stratejik yatırımlar yaptığı havacılık ve savunma sanayi alanında daha da güçlenmeyi, yeni müşteri kazanmak ve mevcut müşteriler ile çalışmaları daha da yukarılara taşıma konusunda da hız kazanmayı hedefliyor.

Bu şirket alımı, yakın tarihte piyasaya sürülen IFS Tail Planning Optimization & Assignment çözümü ile birleşerek, havacılık ve savunma pazarına sunduğu hizmette uçtan uca ve alanının en iyisi çözümlerin faydalarını bir araya getiren IFS'i eşsiz bir yere konumlandırıyor.
 


08.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş