Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Gıda > Tüm Gıda Haberleri

Uymsib Üyeleri Dr.Salih Çalı ile Yola Devam Kararı Aldı

Haberle ilgili fotoğraflar

Uymsib Üyeleri Dr.Salih Çalı ile Yola Devam Kararı Aldı

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında bulunan 5 birliğin Genel Kurul toplantıları, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) ile başladı. 

UYMSİB’in Olağan Genel Kurulunda, yeniden başkanlığa seçilen Dr. Salih Çalı, yeni dönemde gıda güvenliğine ve kaliteye verdikleri önemin artarak devam edeceğini belirterek, “Güçlü üretici demek, güçlü ihracatçı demektir” sözünü yineledi.Özkan Kamiloğlu’nun Divan Başkanlığını yürüttüğü Genel Kurul’da, Yönetim ve Denetim Kurulu’nun ibra edilmesinden sonra, tek listeden oluşan yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri yapıldı.
30 üyenin kullandığı oyların hepsini alarak yeniden UYMSİB Başkanlığına yeniden seçilen Alara Tarım A.Ş İş ve Proje Geliştirme Direktörü Dr. Salih Çalı, üyelere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, geçmiş dönem faaliyetleri ve yeni dönem hedefleri hakkında bilgiler verdi.UYMSİB Yönetim Kurulu olarak, öncelikli amaçlarının işbirliğine dayalı projeler üretmek olduğunu ifade eden Dr. Salih Çalı, hedeflerine yönelik çalışmalar ve projeler yürüterek, diğer ilgili kuruluşlara örnek teşkil ettiklerini belirtti.

“Güçlü üretici, Güçlü ihracatçı”
“Yönetim Kurulu olarak, yaptığımız çalışmalarda geride eser bırakma düşüncesi önemli rol oynuyor” şeklinde konuşan Dr. Salih Çalı, “Yeni dönemde, bundan önce olduğu gibi, gıda güvenliğini ve kaliteyi ön plana çıkaracak çalışmalara imza atacağız. Üretimimizin sağlam olması bizim için her şeyden önemlidir. Dolayısıyla ‘Güçlü üretici, Güçlü ihracatçı’ sloganıyla projelerimize devam edeceğiz” dedi.

Hedef Uzak Doğu ülkeleri…
Yeni pazarlara yönelik çalışmalarının, yeni dönemde de artarak süreceğini dile getiren Dr. Çalı, 2003 yılında Japonya ile başlanılan ihraç izinlerinde, bugün önemli bir yol kat edildiğini söyleyerek, ilerleyen günlerde Uzak Doğu ülkelerine de yayılacağını ifade etti. Dr. Salih Çalı’nın Başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu, Marmara Zeytin, Ayhan 1 Nakliye, Aynacı Gıda, Sarılar Ambalaj, Figer Meyve Sebze Müşavirliği, Vitamin Gıda, Onkel Şahingöz Tarım, Aşkar Tarım, Osman Sarışen ve Kaledonya Dış Ticaret’ten oluşurken, Denetim Kurulu ise, Fuat Demirci Pazarlama, Umurbey Lojistik ve Doğancan Gıda olarak belirlendi.

 

Haberin Kaynağı : PR Basın Halkla İlişkiler


22.04.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş