Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yazılım-ERP Kurumsal Çözümler > Tüm Yazılım-ERP Kurumsal Çözümler Haberleri

TÜRKKEP, E-Saklama ile Veri Kaybına Son!

TÜRKKEP, E-Saklama ile Veri Kaybına Son!

Gelir İdaresi Başkanlığı mükelleflerini uyarmaktadır; elektronik fatura, defter ve belgelerini mutlaka farklı lokasyon ve ortamlarda yedeklemeleri gerektiğini ve bu sayede ortaya çıkacak olumsuz durumların önüne geçilebileceğine dikkat çekiyor.

TÜRKKEP veri kayıplarının önüne geçmek için şirketlere yasal geçerli e-saklama hizmetini sunuyor. Siber saldırılar, donanım veya insan kaynaklı hatalar, şirketlerin e-fatura, e-defter ve geri kalan ticari verilerinde kayıp olması durumunda zor durumda bırakabiliyor.

TÜRKKEP e-Saklama hizmeti; KEP, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura verilerinin yanında resmi, hukuki, ticari, her türlü bilgi ve belgenin elektronik ortamda yasal geçerli saklanmasını sağlamaktadır. Şirket belgeleri yanında tüm kişisel veriler de güvenle yedeklenebilir. Mevzuata ve uluslararası standartlara uyumlu olarak iki ayrı veri merkezinde yüksek teknolojiye sahip, yedekli sistemlerinde, istenen kapasitelerde ve sürede saklama yapılabilecek şekilde hizmet sağlıyor.

Kurumlar, iş süreçlerine göre kendi bünyesindeki yedekleme sistemleri yerine temel ihtiyaçlarına uygun olarak saklama alanını kullanarak maliyetsiz, güvenilir, hızlı ve esnek çözümlerden yararlanabiliyor.”

Güven kurumu TÜRKKEP, yasal geçerli ve güvenli e-saklama hizmetini; Türk Ticaret Kanunu (TTK) kapsamındaki KEP düzenlemelerine göre aldığı yetkiyle sunuyor. Aynı zamanda Vergi Usul Kanunu (VUK) kapsamında GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yapılan e-fatura ve e-defter düzenlemeleri çerçevesinde aldığı “Saklamacı Kuruluş” yetkisiyle tüm belgeleri saklayabiliyor.  

E-Saklama Avantajları

  • KEPHS saklamacı kuruluş yetkisi ile elektronik bilgi ve belgelerin silinme, değiştirilme riski olmaksızın, yasal geçerli olarak saklama hizmeti verilmektedir.
  • Kullanım kolaylığı sağlayan ara yüzü ile mekân bağımsız olarak e-saklama uygulamasını kullanabilirsiniz.
  • Özel entegratörlerle, Muhasebe Programlarıyla ve ERP sistemleriyle entegrasyon özelliği sayesinde, KEP, e-fatura, e-defter gibi her türlü bilgi ve belgelerinizi e-saklama uygulamasında saklayabilirsiniz.
  • Şirket belgeleri yanında tüm kişisel veriler de güvenle yedeklenebilir.
  • Eski dönemlere ait e-Fatura, e-Arşiv fatura, e-Defter ve kontrol edilmesi gereken tüm belgelere her zaman erişilebilir.
  • Yönetim paneli üzerinden yetkilendirme yaparak istediğiniz kullanıcıların hangi elektronik bilgi ve belgelere ulaşabileceğini belirleyebilirsiniz.
  • Saklamak için harici yedekleme sürücülerine vb. donanımlara olan ihtiyacı azaltır. Verilerinizin güvenilir bir kurumda, İstanbul ve Ankara’da iki ayrı veri merkezinde kurulu yedekli yüksek teknolojik sistem altyapısı ile korunduğunu bilmenin rahatlığını yaşatır.
  • Vergi Kimlik Numarası (VKN) üzerinden açılan kullanıcı tanımlamaları sayesinde birden fazla farklı VKN numarası olan şirketler, sakladıkları verileri tek bir platform üzerinden kategorize edebiliyor.
  • Şirket belgeleri yanında tüm kişisel veriler de güvenle yedeklenebilir. Daha detaylı bilgi için: www.turkkep.com.tr 


29.09.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş