Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Demiryolu > Tüm Demiryolu Haberleri

HÜBNER Grubu GWU Şirketler Grubu'nu Satın Aldı

Haberle ilgili fotoğraflar

HÜBNER Grubu GWU Şirketler Grubu'nu Satın Aldı

HÜBNER Şirketler Grubu, Malzeme Çözümleri Bölümünün Alanındaki Konumunu GWU’yu Satın Alarak Güçlendirdi

HÜBNER Şirketler Grubu, şirket tarihindeki en büyük satın alma işlemiyle birlikte, Malzeme Çözümleri bölümünün alanındaki konumunu güçlendirdi. Bir aile şirketi olan ve Merkezi Almanya'nın Kassel şehrinde bulunan HÜBNER, otobüsler ve demiryolu araçları için kullanılan körük geçiş sistemleri alanında küresel pazar lideri konumundadır. HÜBNER, merkezi Almanya'nın Neu-Ulm şehrinde bulunan GWU Şirketler Grubu'nu satın alarak Malzeme Çözümleri bölümünü alanındaki konumunu güçlendirdi. GWU Şirketler Grubu'nun Avrupa'nın beş farklı bölgesinde 500'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Şirket Almanya'nın Neu-Ulm, Schifferstadt ve Hennigsdorf şehirlerinde, Polonya'da ve Türkiye'de faaliyetlerini sürdürmektedir.

GWU şirketlerinin HÜBNER Grubuna entegrasyonundan sonra, iki yönetici direktör Tobias Lexhaller ve Horst Grein, yeni kurulan şirketler grubunda öncü görevler üstlenecekler - örneğin, Lexhaller HÜBNER Malzeme Çözümleri bölümünün yönetimini devralacak.

HÜBNER Malzeme Çözümleri bölümünden Sorumlu Genel Müdür Ingolf Cedra şu açıklamalarda bulundu: "HÜBNER Şirketler Grubu demiryolu taşıtlarının kapı ve pencerelerinde kullanılan elastomer sızdırmazlık sistemleri alanında lider bir şirkettir, GWU ise otobüs sektöründe güçlü bir konum edinmiştir. Yenilikçi ürün portföyüne ek olarak, GWU özellikle Avrupa'nın lider otobüs üreticileriyle kurduğu güçlü müşteri ilişkileri ile fark yaratmaktadır".

Ingolf  Cedra, satın alımın stratejik planını ayrıntılarıyla aktardı: "GWU ve HÜBNER biraraya geldiğinde, Avrupa'nın tüm taşınırlık sektörünün kapı sızdırmazlık ve güvenlik sistemleri alanında lider bir rol üstlenecektir. Orta vadede global anlamda da bu konuma ulaşacağız. Yeni kurulan şirketler grubu, özellikle ABD pazarında daha da büyümeye odaklanmaktadır. Bu bağlamda HÜBNER, Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğusunda bulunan Tennessee eyaletinin Dunlap şehrinde yeni bir üretim alanı kurdu.’’

GWU yönetici direktör Tobias Lexhaller de açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "GWU Şirketler Grubu'nun gelecekteki gelişimi için doğru ortağı bulduk. Bir aile şirketi olan HÜBNER'in iş alanında sağlam ve güvenilir bir duruşu bulunmaktadır. Aynı zamanda, dünya çapında uluslararası kurduğu mevcut bağ ve müşteri ilişkileri ile HÜBLER,  gelecekte büyümeye yönelik net bir bakış açısı sunmaktadır."

Lexhaller, ilgili ürün portföylerinde veya şirket konumlarında neredeyse hiç çakışma olmadığını, böylece tüm çalışanlar için yüksek derecede iş güvenliği sağlandığını da belirterek, ‘’Her iki taraf da elastomerler için gelişmiş mühendislik çözümlerinde teknoloji lideri olmayı hedeflemektedir. Birlikte, bu alanda yeniliğe öncülük etmek istiyoruz ” dedi.

Gummi-Welz Hakkında:

Araçlarda yenilikçi yolcu koruma sistemleri 

Gummi-Welz GmbH & Co. KG, 1946'da Hans Welz tarafından kurulup 2006 yılının ortalarına kadar aile şirketi olarak kızı ve damadı tarafından yönetilmiştir. Şirketin başarı sürecinde, iki yönetici direktör Lexhaller ve Grein yönetimi devralmış ve şirketi adım adım uluslararası müşteriler için modern bir tedarikçi konumuna getirmiştir.

GWU'nun toplu taşıma araçlarında yolcuları otomatik kapılara sıkışmaktan koruyan yenilikçi sistemleri, ürün portföyünün önemli bir parçasıdır. Geçtiğimiz yıllarda şirket, yolcuları korumak için temassız güvenlik sistemleri şeklinde ışık perdeleriyle çalışan parmak koruma profilleri geliştirmiştir. Bu sistemler mevcut taşıtlara uygun hale getirilebilmektedir, böylece ulaşım operatörleri için kaza riskini azaltmaktadır.

Bunun yanı sıra GWU araçlar, lokomotifler ve demiryolu vagonları için yalıtım malzemeleri de üretmektedir. Lif destekli ürün (FRP) alanında, şirket bireysel panel sistemleri ve ses yalıtım bileşenleri sunmaktadır.

HÜBNER Şirketler Grubu Hakkında:

Mobilite. Malzeme. Fotonik. | Tutkuyla Birleşiyor

Hareketlilik sektörü, üretim, yaşam bilimleri ve araştırma uygulamaları için küresel bir sistem tedarikçisi olan HÜBNER Şirketler Grubu, otobüs ve demiryolu araçlarında kullanılan körük sistemleri alanında bir dünya lideridir. (Hareketlilik bölümü)

Kauçuk ürünler, plastik teknolojileri ve elastomer kaplı endüstriyel tekstil alanında seçkin bir çözüm üreticidir. (Malzeme Çözümleri bölümü) 

Lazer ile trilyon hertz ve yüksek frekans teknolojiler için yapılan uygulamalar alanında yükselen bir tedarikçidir. (Fotonik bölümü)

HÜBNER Şirketler Grubu'nun dünya genelinde 3.300'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Almanya'nın Kassel şehrindeki genel merkeze ek olarak, HÜBNER, geçmiş senelerde dünya çapında farklı yerlerinde 25'in üzerinde kuruldu.


18.04.2019

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş