Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Demiryolu > Tüm Demiryolu Haberleri

Eurasia Rail 2016 Fuarında

Eurasia Rail 2016 Fuarında

Ziyaretçi Anlamında İzdiham Yaşanacak

Alanında dünyanın 3’ncü büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyan Eurasia Rail-Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı, 3-5 Mart 2016 tarihlerinde 6. kez düzenlenecek. TF Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş. İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi Moris Revah, Mart ayında 5. kez düzenlenen Eurasia Rail fuarının 3-5 Mart 2016 tarihlerinde 6. kez yeni sahipleriyle birlikte düzenleneceğinin bilgisini verdi. 

Eurasia Rail 2016 Fuarında ITE Group PLC. İle Yoluna Devam Ediyor

Eurasia Rail fuarını yeni sahipleri kimler oldu? Satınalma hakkında bilgi verir misiniz?

Moris Revah: Fuarın yeni sahipleri İngiliz firması olan ITE Group’tur. Londra Borsasında işlem gören bir firmadır. ITE Group PLC. tarafından 17 ülkede 31 ofisi ile yılda toplamda 230’un üzerinde; Taşımacılık ve Lojistik sektöründe ise 5 kıtada 17 etkinlik düzenlemektedir. Eurasia Rail 2016 ve bundan sonraki Eurasia Rail fuarları ITE Group Plc. bünyesinde kurulan TF Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş. organizatörlüğünde 2010 senesinden bugüne süre gelen aynı ekip ve ilave uluslararası katılımla birlikte düzenlenmeye devam edilecektir.

Eurasia Rail 2016 Fuarı Stantlarının %70’i Satıldı

2016 yılında fuar tarihi ne zaman olacak?

Moris Revah: Fuarımız 2016 yılında 3-5 Mart tarihleri arasında yine IFM’de 6. kez düzenlenecek. Şuan için 2016 yılında düzenleyeceğimiz fuar stantlarının %70’i satılmış durumdadır. Fuarımıza talep oldukça fazla. Katılımcılarımız fuardan memnun. Fuar halka kapalı, elinde davetiyesi olmayan gelemediği için, iş yapmak isteyen insanlar fuara geliyor. Fuarımız, bu bölgede demiryolu prosfesyonellerinin ortak olarak bir araya gelebildikleri tek mecra. Bu bakımdan fuarımıza ilgi büyük oluyor. Yaptığımız konferans ve etkinliklere de katılım fazla oluyor. Konferanslarda özellikle TCDD’nin yaptığı yatırımlar ilgi çekiyor. Bu sene 12 ülkeden 31 konuşmacı vardı ve konferans ve seminerlere çok fazla katılım oldu. 2015 yılında %51 yerli katılımcımız %49 de yurtdışı katılımcımız vardı. Metrekare olarak ise yarı yarıya bir katılım gerçekleşti. Eurasia Rail 2015, 1.089’u yabancı olmak üzere, toplam 6.268 profesyonel yetkili ve yurtdışından 68 farklı ülkeden gelen ziyaretçi ile sektörün istikrarlı desteğiyle yine büyük bir başarıya imza attı. Bu yıl gerçekleşen ülke pavilyonları ise; Almanya, İran, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Fransa oldu.

Fuar alanının sıkıtlı olması ile ilgili eleştiriler alıyor musunuz? Fuar alanına ray döşemek imkansız mı?

Ray döşenmesi imkansız çünkü böyle bir şeye izin verilmiyor. Dış alan çok çok kısıtlı. Şuan 20’şer bin karelikten 2 katlı bir yer yapılıyor. 2017 yılında sanırım fuarı orada düzenleyeceğiz. Fuar alanımız büyümüş olacak.

Demiryolu fuarını yapacağını deklare eden firmalar var. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Moris Revah: Son 4 senedir deklare ediyorlar, bir sene içerisinde 3 kez fuar tarihi değiştiriyorlar!!! İnsanlara yanıltıcı bilgiler vererek kandırmaya çalışıyorlar. Bizim fuarımızı kendilerini aldıklarını dahi iddia edildiğini duyduk. Hatta yurtdışı firmalarından parasını ödedik ama geri alamıyoruz diye bize gelenler dahi oldu. Bu etik olmayan bir davranıştır. Emek hırsızlığı da denebilir.

Fuarın yurt dışı tanıtımlarını nasıl yapıyorsunuz?

Moris Revah: Yurt dışındaki sektörle ilgili etkin dergilerde tanıtımlarımızı yapıyoruz. Ayrıca fuarlara gidiyoruz. 8-9 tane fuara gidip fuarımızın tanıtımını yapıyoruz. 2015 senesi içinde fuar tanıtımı kapsamında Fransa, İngiltere, İran, Kore, Çek Cumhuriyeti, Polonya, A.B.D., İspanya, İtalya, Çin Halk Cumhuriyeti, İsveç ve Hindistan’da düzenlenen fuarları ziyaret edip, tanıtım yapacağız. Yurtdışında bulunan resmi acentalarımız aracılığıyla, fuar tanıtımı kendi ülkelerinde yapılmaktadır.

Ayrıca, VIP davetiyeler Ulaştırma Bakanlıkları, Devlet Demiryolları vb. kurumlara bizim tarafımızdan ve TCDD kanalı ile birebir ulaştırılmaktadır. Yurtiçinde bulunan yabancı konsolosluklara, büyükelçiliklere, ticari ataşeliklere ve yurtdışı ticaret müşavirliklerine fuar bilgileri yollanarak, üst düzeyde davet sağlanmaktadır. Eurasia Rail fuarı her geçen sene katlanarak artan VIP düzeyinde alım heyetleriyle, katılımcılar için yeni iş geliştirme ve yatırım fırsatları sunan Avrasya coğrafyasında kendi konusundaki tek uluslararası platformdur.

2016 yılında fuarda ne gibi yenilikler yapacaksınız?

Moris Revah: Fuarda şuan kesin olmamakla beraber çadır kurmayı düşünüyoruz. Oluşacak taleple doğru orantılı olarak Ekim - Kasım aylarında netleşeceğinizi düşünüyoruz. Yeniden konferans ve seminerler olacak. Bugüne kadar çalıştığımız ülkeler dışında yeni ülkelerle milli katılımlar eklenecek. Geçen sene olan milli katılımlara Rusya, Belçika, Kore eklenecek. Ukrayna’dan da milli takılım olması muhtemeldir.

Aynı zamanda, katılımcı firmaların iş imkanlarını fuar esnasında oluşturulacak “İş İmkanları” köşesinde ziyaretçiler ve diğer sektör çalışanları ile paylaşıyor olacağız.

TCDD, Siemens’e yüksek hızlı tren siparişi verdi. Ama bu trenin özelliği dizaynının hepsinin TCDD’ye ait olmasıdır. Bu treni fuarda ilk kez tanıtmak istiyorlar. Tren, Mart ayının ilk haftası Türkiye’ye gelecek. Trenin boyu 200 metre. Kendi tekerlekleri üzerinde treni Halkalı’ya getirecekler. Biz de fuardan Halkalı’ya servis koyacağız. Treni görmek isteyenler orada görmüş olacak. Siemens bu treni ilk olarak fuarımızda sergilemiş olacak.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


06.05.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş