Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

HEFI İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı 20-23 Haziran’da Türkiye’de Yapılacak

Haberle ilgili fotoğraflar

HEFI İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı 20-23 Haziran’da Türkiye’de Yapılacak

ATİS FUARCILIK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, 20-23 Haziran 2018’de Türkiye’de yapılacak olan HEFI İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı hakkında detaylı bilgi verdi.

Türkiye’nin, beyaz eşya ana ve yan sanayi, kahverengi tüketim eşyaları sektöründe, Avrupa’da 1. Dünya’da Çin’den sonra 2. olarak önemli bir aktör olduğundan yola çıkarak, bu avantajımızın daha iyi değerlendirilmesi amacıyla 20-23 Haziran 2018 tarihleri arasında her yıl düzenlemeyi planladığımız 1. İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı HEFI’yi gerçekleştiriyoruz. HEFI İstanbul Fuar Merkezi’nin 9 ve 10 numaralı hollerinde düzenlenecek.

HEFI’ye öncülük eden ilk projemizi yine aynı fuar alanında o zaman ki şirketimiz ve Kölnmesse ile Joint Venture olarak DOMOTECHNIKA – İstanbul adı altında Nisan 2010 da gerçekleştirdik.

Söz konusu fuar 7.600 metrekare alanda düzenlenmiş ve %20 yabancı katılımcı, %21 yabancı ziyaretçi rakamlarına ulaşmış idi.

Ekibimizin yirmi yıla yakın bir süre Türkiye temsilciliğini yürüttüğü IFA-Berlin Homtech Cologne, Homtec Berlin ve Domotechnika gibi fuarlar da yaptığı gözlemler, lider fuar tanımını ve Alman sektör üreticilerinin fuarı nasıl değerlendirdiğini ve etkin katılım sağladıklarını gözler önüne sermiştir. Bu bağlamda ülkemizde planladığımız bir marka fuarın büyük üreticilerimiz tarafından desteklenmesi önem kazanmaktadır.

2010 yılında fuarı organize eden tüm yönetim ve pazarlama ekibinin şu an çatısı altında bulunduğu ATİS Fuarcılık AŞ ile yeni projemiz HEFI ile tekrar hayata geçiriyoruz.

Yıllar içinde yaptığımız gözlemler sektörün gelişmesini gözler önüne sermekte ve artık ülkemizde süregelmesini arzu ettiğimiz sektör ile ilgili bir “Marka Fuar” gereksinimini ortaya çıkarmaktadır.

Arçelik, fuarımızın ana sponsoru oldu. Ekonomi Bakanlığı, TOBB, KOSGEB, TET, TÜRKBESD ve BEYSAD fuarımızı destekliyorlar. Tüm destekleyen paydaşlarımızla birlikte başarılı bir fuar geçireceğiz.

Ayrıca, başta İran, Irak, Suriye, Libya, Mısır, Sudan olmak üzere 40’ı aşkın ülkede fuarlar yaptık, ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenledik. Çin Guangzhou’da yapılan fuarların 6 yıl temsilciliğini ve İran Tahran’da düzenlenen beyaz eşya fuarının milli katılımlarını gerçekleştirdik.

İstanbul şehrimizin fuar alanları, hava limanları, konaklama altyapıları artık dünya standartlarının da üzerine çıkmakta olup, Avrupa ve okyanus ötesi fuarlara katılımcı ve ziyaretçi olarak gitmekte zorluk çekebilen komşu ve çevre ülkelerimize hitap ve hizmet etme açısından uygun bir platform ortaya çıkmaktadır. Bu ülkelerden sağlanacak alıcı ziyaretçiler ihracatımıza da artı değer katacaktır.

Pazarlama ve tanıtım alanında işbirliği yaptığımız SUBCONTURKEY ve DAĞITIM KANALI Dergisi ile önemli gelişmeler sağlanmıştır.

Fuara Beyaz Eşya, Küçük Ev Aletleri, Isıtma ve Soğutma Sistemleri ve Ev Otomasyonu üreticileri, Beyaz Eşya Yan Sanayi Üreticileri, Elektronik Ev Aletleri malzeme ve yan sanayi, Tasarım, Ar-Ge, Satış Sonrası Hizmetler şirketleri ile medya şirketleri katılım göstermektedirler.

Yurt içi ve yurt dışında yürüttüğümüz “Profesyonel Ziyaretçi” çalışmaları kapsamında ana sanayi için bayiler, komşu ve çevre ülkelerde yeniden yapılanan sistem içindeki sermaye grupları, ithalatçılar, toptancılar ve bayiler davet edilmektedir. Yan sanayi katılımcıları için de başta Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Türki Cumhuriyetler, Rusya ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere üretimin geliştiği tüm ülkelerdeki firmalar davet edilmiştir.

Bu çalışmaların yanı sıra TET öncülüğünde ve T.C.Ekonomi Bakanlığı Desteği ile “Alım Heyeti” organizasyonu çalışmaları başlamıştır. Ayrıca çeşitli katılımcıların önerileri doğrultusunda potansiyel müşteri olan kuruluş ve kişiler davet edilmektedir.

Önümüzdeki yıllarda daha büyük alanda fuarın “Uluslararası Sektör Buluşması” olmasını hedeflemekteyiz.


30.03.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş