Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Beyaz Eşya > Tüm Beyaz Eşya Haberleri

ENDOSA, Yüksek Basınçlı Alüminyum Döküm Parçalar Üretiyor

ENDOSA, Yüksek Basınçlı Alüminyum Döküm Parçalar Üretiyor

Yüksek basınçlı alüminyum döküm parçalar üretmek üzere Manisa’da kurulmuş ve sektörde 15 yıllık geçmişi olan ENDOSA, 3000 m2 alan üzerine kurulu 2000 m2’lik kapalı alanı olan fabrika binasında, Türkiye’nin ve dünyanın sektöründe öncü firmalarına, 10 gramdan 8,5 kilograma kadar alüminyum enjeksiyon kalıpları ve parça üretimi yapmaktadır. ENDOSA Genel Müdürü Osman Kıvırcık, bugün beyaz eşya sektöründe kullanılan tüm enjeksiyon döküm parçaların, kalıp ve ekipmanlarını üretebilme yeterliliğinde olduklarını belirterek, firmaları hakkında şunları söyledi.

‘ENDOSA, yüksek basınçlı alüminyum döküm parçalar üretmek üzere Manisa’da kurulmuş ve sektörde 15 yıllık geçmişi olan bir firmadır. Firmamız, 3000 m2 alan üzerine kurulu 2000 m2’lik kapalı alanı olan fabrika binasında, Türkiye’nin ve dünyanın sektöründe öncü firmalarına, 10 gramdan 8,5 kilograma kadar alüminyum enjeksiyon kalıpları ve parça üretimi yapmaktadır.

ENDOSA AŞ, alüminyum enjeksiyon parça üretiminden faydalanan tüm sektörlerde ürün geliştirme odaklı kalıp, ekipman tasarım geliştirme ve parça üretiminde sunduğumuz ürün kalitesi hizmet ve katma değer ile, nihai kullanıcı şartlarına kadar güvenliği esas alan, ulusal ve uluslararası alanda lider kurum olmayı amaçlamaktadır. Bu amaç çerçevesinde firmamız, kuruluşundan bu yana, otomotiv ve beyaz eşya sektörü başta olmak üzere diğer tüm sektörlerde tüm çalışanların katılımı ve desteği ile, şirketimizin tüm faaliyet alanlarında kalite ve değer odaklı, çevreye duyarlı olarak değişimine katkı koyan, sosyal sorumluluklarının farkında, güvenilir, verimli, karlı, sunmuş olduğu ürün ve hizmetler ile ulusal ve uluslararası alanda adından söz ettiren bir kuruluş olarak kurumsallaşmaktadır.

Şirketimiz bünyesinde gerçekleştirilen tüm üretim ve yönetim süreçleri ISO 9001 ve otomotiv sektörünün ihtiyaç ve beklentilerine göre özelleştirilmiş ISO TS 16949 kalite yönetim sistemleri ile yönetilmektedir. Tüm bu sistemlerin temel dayanağı olarak, ENDOSA A.Ş. sektörel müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin ötesine odaklanan, kıyaslamaya dayalı veri yönetimi ile stratejik temellere dayalı, karar verici, ortak akıl ile yönetilen bir kurum esasıyla idare edilmektedir.

ENDOSA olarak üretim tesislerimiz, bugün beyaz eşya sektöründe kullanılan tüm enjeksiyon döküm parçaların, kalıp ve ekipmanlarını üretebilme yeterliliğindedir. Mevcut durumda yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize çamaşır makinesi parçalarının tamamını talep ve beklentileri doğrultusunda, imal etmekteyiz. Şirketimiz, kalıp ve ekipman desteğinin yanı sıra, yurtdışı müşterileri için enjeksiyon döküm ile imal edilen motor kapaklarını aynı zamanda özel amaçlı işleme tezgahlarında işleyerek nihai ürüne giden paket çözümler sunmaktadır.

Firmamız ayrıca otomotiv sektörüne de çok çeşitlilikte ürün üretebilme ve benzer paket çözümler sunabilme yeteneğindedir. Alman otomotiv firmalarına farklı marka ve araçlara imal ettiği hidrolik sistemler için, sızdırmazlık esaslı yağ kutuları dökümü ve işlemesi de firma bünyesinde gerçekleştirilmektedir.’

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


09.07.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş