Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Bağlantı Elemanları > Tüm Bağlantı Elemanları Haberleri

Murat Han Pul Cıvata, Güçlü Stok’uyla Öne Çıkıyor

Etiketler

murat han pul cıvata

Haberle ilgili fotoğraflar

Murat Han Pul Cıvata, Güçlü Stok’uyla Öne Çıkıyor

Murat Han Pul Cıvata ve Karahan Pul Cıvata Genel Müdürü Halit Karahan, hem üretim, hem de satış yaptıkları firmaları hakkında bilgiler vererek, sektörde güçlü stokları ile ön plana çıktıklarını belirtti.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Halit Karahan: Ben çıraklıktan yetişen bir tornacıyım. 1984 yılında pul işine başladım. 1993 yılında cıvata satışına başladım. 1993 yılından bu yana da özellikle Anadolu yakasında ve Türkiye genelinde Murat Han Pul olarak iyi bir isim elde ettik. Karahan Pul Cıvata firmamızda da üretim yapmaktayız.

Karahan Pul Cıvata olarak üretimleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Halit Karahan: Karahan, pul, rondela, segman vb. ürünler üreten bir firmadır. Çelik konstrüksiyon pulları, 6914-6924-6925 pulları gibi her türlü özel pulları üretebilme kabiliyetine sahibiz. Metrik 72’ye kadar pul yapabiliyoruz. Ayrıca ankaraj saplamalar yapıyoruz. Bağlantı elemanlarına dair ne varsa Murat Han Pul olarak bir kısmını üreterek bir kısmını da tedarik ederek satıyoruz. Bütün sektörlere hitap ediyoruz. Hırdavat da ağırlıklı olduğumuz için ürün çeşidimiz çok geniştir. Bu sektörde isim yapmaya çalışıyoruz. 2015 yılının başından itibaren inşaat malzemeleri de satmaya başlayacağız.

Çok Güçlü Bir Stoka Sahibiz

3000 metrekare kapalı alanımız var. Murat Han Pul’u farklı kılan müşterilerine yok dememesidir. Aylık 20 ton pul üretiyoruz. Ankaraj saplamada ise ortalama aylık 40 ton üretim yapıyoruz. 12 ay boyunca satacağımız malın stokunu bulunduruyoruz. Bu bakımdan stok maliyetimiz yüksek olsa da müşterimizin isteklerine anında cevap verebilme kabiliyetine sahibiz. Kısacası müşterimize o ürün yok deme lüksüne sahip değiliz.

Murat Han Pul, 2014 Yılında %30 Büyüme Sağladı

2014 yılı nasıl geçti? 2015 yılı beklentileriniz nelerdir?

Halit Karahan: Piyasaya baktığımız zaman bir taraftan hakikaten güzel şeyler olduğunu görüyoruz. 2013 yılına göre 2014 yılında %30 büyüme sağladık. Hem satışta hem de üretimde büyüme sağladık.
Murat Han Pul olarak 6 yerde şubemiz vardı. Geçen sene Düzce’deki şubemizi devrettik, bu sene de Çorlu şubemizi devrettik. Bu sene yani 2014 yılında bu tarz bir sorun yaşamadım ve daha sağlam adımlarla ilerledik. Bu da 2014 yılında %30’luk bir büyüme elde etmemizi sağladı.

Satışımızın %80’i direkt tüketicilerdir. Bunlar, inşaat şirketleri, büyük fabrikalar, vb., %10 alt bayilerimizedir. %10’u da bize ürün almaya gelen müşterileredir.
2015 yılında seçim var, şimdiden bir şey söylemek için erken, durum tespiti yapmak şu anda mümkün değil, o bakımdan bekleyip - yaşayıp - görelim diyorum.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Halit Karahan: Uzun vadede cıvata üretmek hedefim vardı ama yetişmiş eleman olmadığı için şuan düşünmüyorum. Fakat önümüzdeki dönemde imalatçı ortaklığı düşünebilirim. Türkiye’de üretilmeyen belli kalemde ürünleri yurtdışından ithal etme düşüncem de var. Bunların şuanda hepsi proje aşamasında ve önümüzdeki dönemde bu düşüncelerimi şekillendireceğim.

Bağlantı elemanları sektörünün gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz? Üyesi olduğunuz BESİAD’tan beklentileriniz nelerdir?

Halit Karahan: BESİAD’ın eğitim ve semineler konusunda sadece Avrupa yakasında değil, Anadolu yakasında da toplantılar yapmasını isterim. Daha sık bu tarz seminerler düzenlemesi, ayrıca üyelerine yurt dışına geziler düzenleyerek imalatçılarımızın ufkunu daha da genişletmesi gerekir diye düşünüyorum. Üye ziyaretleri yapıp, onların imalatlarını yerinde görüp, yapması gerekenleri teknik eğitimler düzenleyerek bilinçlendirmesi, yol göstermesi sektörümüzün gelişmesi anlamına gelecektir. Örneğin, iş güvenliği, muhasebe, kurumsal iletişim ve şirket yönetimi konusunda seminerler düzenlenebilir ve firmalar bilgilendirilebilir. Tabii ki bunları büyük imalatçı firmalar için söylemiyorum. Ama daha alt seviyedeki imalatçılar için çalışmalar yapmasını isterim Bu seminerleri de Avrupa ve Anadolu yakasında ayrı ayrı yapılırsa katılımın da daha fazla olacağını düşünüyorum. Ayrıca BESİAD yönetim kuruluna sektörümüz için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


13.01.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş