Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Ambalaj > Tüm Ambalaj Haberleri

Sarten Ambalaj, Büyüme Hedeflerine SAP ile Ulaşacak

Etiketler

sarten ambalaj

Sarten Ambalaj, Büyüme Hedeflerine SAP ile Ulaşacak

Türkiye’nin en büyük endüstri şirketleri arasında 126. sırada yer alan Sarten Ambalaj, büyüme hedeflerini itelligence Türkiye danışmanlığında SAP ile gerçekleştirmeye karar verdi.

1972’den bu yana önce yurtiçine sonra da yurtdışına açılarak gıdadan endüstri ve kozmetiğe dek her türlü ürün için metal ve plastik ambalaj üretimi yapan Sarten Ambalaj, hızlı büyüme grafiğini sağlam bir altyapı üstüne kurma amacıyla SAP sistemine geçmeye karar verdi.

Sarten Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sarten Ambalaj olarak mevcutta 400 Milyon dolarlık ciromuz ve 2500 çalışanımız ile Türkiye ve çevre ülkelerde lider ambalaj şirketi konumumuzu istikrarlı bir büyüme ile 2020’li yıllara taşımak istiyoruz. Bizi bu hedefimize yakınlaştıracağına inandığımız yazılım altyapısı yatırım araştırmasını yaparken,hem büyüme odaklılığımıza hem maliyet düşürme odaklılığımızda bize fayda sağlayacaken doğru sistemin SAP olduğuna karar verdik.Bu önemli projede her daim destek alabileceğimiz bir iş ortağı ile ilerlemek kritik önem taşımaktaydı. SAP Projemizi hayata geçirirken, itelligence Türkiye’yi seçerek beraber yola çıktık. Biz iyi bir eş arıyorduk ve itelligence Türkiye’nin bize uygun bir eş, uygun bir iş ortağı olduğuna inanıyoruz. Karşılıklı güven çok önemli ve itelligence Türkiye ile ilerleyerek hedefimize güvenle ulaşacağımıza inanıyoruz.

itelligence Türkiye CEO’su Savaş Komban ise bu işbirliğinden duydukları memnuniyeti belirterek şunları ekledi: “Ambalaj, çok dinamik bir sektör. Tamamen müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Kendi yapısı gibi dinamik bir sistem üzerinden süreçlerini yönetmek ambalaj sistemi için özellikle hayati önem taşıyor. Bu amaçla biz de Sarten Ambalaj’ın üretimden sevkiyata dek tüm süreçlerinin (maliyet, muhasebe, insan kaynakları, raporlama, vb.) SAP ile yönetilmesine destek vereceğiz.

SAP Türkiye Satış Destek Direktörü Erdem Şekeroğlu ise şunları vurguladı: “Sarten Ambalaj’ın dört hedefi var: Hızlı, kaliteli, ucuz ve çevreci olmak. SAP onların tüm bu hedeflerini karşılayacak yazılımlar üretiyor. Müşterilerimizin başarısı bizi çok heyecanlandırıyor ve Türkiye’de muazzam potansiyele sahip şirketler var. Sarten Ambalaj da bunlardan biri. Sarten tarafında kurduğumuz 60 kişilik ekibimizle birlikte başarılı olacağımıza inanıyoruz.”

itelligence Türkiye hakkında:

itelligence Türkiye, 5 farklı kategoride birden Global SAP iş ortağı olan dünyadaki tek şirket itelligence AG ile Elsys Danışmanlık’ın işbirliği sonucu kurulmuştur. 12 yıllık geçmişiyle SAP’nin Türkiye’deki en çok tercih edilen ve bilgi birikimi bakımından en zengin iş ortağı olarak kabul edilen lider danışmanlık şirketi Elsys’in kurduğu sağlam temeller üzerinde yükselen itelligence Türkiye, 50 ülkede 17 farklı sektörde 175 müşterisine verdiği kaliteli hizmetle gerçekleştirdiği 300’den fazla projeyle danışmanlık sektörünün öncülüğünü yapmayı sürdürmektedir. itelligence Türkiye, şirketlerin kurumsal bilgi teknolojilerine ilişkin gereksinimlerini karşılamak üzere, kurumsal yazılım çözümleri ve danışmanlığı alanında hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük Bilgi Teknolojileri danışmanlık şirketi ve en fazla proje deneyimine sahip olan itelligence Türkiye’nin, 180’i danışman olmak üzere, 200 kişilik kadrosu bulunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra uluslararası arenada da projeler üstlenen itelligence Türkiye, şirketlerin teknolojiden yararlanarak rekabet güçlerini artırmalarına destek olmaktadır.

Sarten Ambalaj hakkında:
1972 yılında kurulan bir aile şirketi olan Sarten Ambalaj A.Ş. gıda, endüstriyel ve kozmetik-deterjan ürünleri için metal ve plastik ambalajlar üretmektedir. Türkiye’deki fabrikalarının yanı sıra Bulgaristan ve Rusya’da da birer fabrikası olan Sarten Ambalaj’ın ayrıca Yunanistan, Sırbistan, Suriye ve Romanya’da ofisleri bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin İlk 500 Endüstri Şirketi sıralamasında 126. sıraya yerleşen Sarten Ambalaj, 2500 civarı çalışanı bulunmaktadır.

Haberin Kaynağı : Marjinal Porter Novelli


22.07.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş