Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Ambalaj > Tüm Ambalaj Haberleri

Sarten Ambalaj 50 Milyon Liralık Tahvil İhraç Ediyor

Sarten Ambalaj 50 Milyon Liralık Tahvil İhraç Ediyor

Sarten Ambalaj’ın nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle ihraç edeceği 50 milyon TL nominal değerdeki tahviller için 7 Aralık’ta talep toplanacak. 2 yıl vadeli, değişken kuponlu tahvillerin yıllık faiz oranı, gösterge devlet tahvili faizi üzerine 375-400 baz puan ek getiri aralığında öngörülüyor.

 

Şu ana kadarki dördüncü tahvil ihraçlarını gerçekleştireceklerine işaret eden Sarten Ambalaj CFO’su Ahmet Özbaş, “Bir önceki tahvil ihracımızı geçtiğimiz yılın Ekim ayında gerçekleştirmiştik ve ilk tahvil ihracımızı gerçekleştirdiğimiz 2012 yılından bugüne kârlı bir şekilde büyümeyi sürdürüyoruz. Piyasada tahvil talebinin canlı olduğunu görüyoruz. Sarten gibi reel sektörün önde gelen kuruluşlarının, tahvil piyasalarında daha çok bulunmasının ekonomiye değer katacağını düşünüyoruz” dedi.

Türkiye’de ambalaj sektörünün son yıllarda ortalama yüzde 15’lik bir büyüme kaydettiğine dikkat çeken Sarten Ambalaj CEO’su Zeki Sarıbekir, şunları söyledi:

“Türkiye ve yakın bölgesinin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük entegre ambalaj üreticisi konumundayız. İSO’nun 2015 listesinde, Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer aldık. Plastik ve metal rigid ambalajlar üretiyoruz. Sektörümüzde 45 yılda elde ettiğimiz birikimle yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürürken, bu yolda bize güven ve desteğini sunan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz.”

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, 17 Kasım’da Sarten’in kredi notunu bir basamak artırarak BBB+’ya yükseltmişti.

Haberin Kaynağı : ZEGO İLETİŞİM

Editör : MEHMET CAN
26.11.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş