Ana Sayfa > Güncel Haberler > Tüm Güncel Haberler Haberleri

Avrupa Bulut Ödülleri’nde  En İnovatif Bulut Hizmeti: HotelRunner

Avrupa Bulut Ödülleri’nde En İnovatif Bulut Hizmeti: HotelRunner

Turizm sektörüne bulut tabanlı servisler sunan CloudArena’nın HotelRunner platformu, EuroCloud Awards’ın (Avrupa Bulut Ödülleri) Türkiye ayağında, “En İnovatif Bulut Hizmeti” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. 

22 Eylül Pazartesi günü düzenlenen ödül töreninde birincilik ödülünü alan HotelRunner platformu, iki yıl üst üste birinci olarak başarısını pekiştirdi. HotelRunner, EuroCloud Awards’ın Avrupa elemelerinde de Türkiye’yi temsil edecek. Kazananlar, 30 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Lüksemburg’da düzenlenecek olan EuroCloud Kongresi’nde yapılacak ödül töreniyle açıklanacak.

Turizm sektörüne yönelik olarak geliştirdiği küresel çözümlerle konaklama tesisi, acente yönetimi ve dijital pazarlamasını kolaylaştıran, online rezervasyon deneyimini farklı bir boyuta taşıyan yenilikçi teknoloji platformu HotelRunner, başarılara imza atmaya devam ediyor. HotelRunner, Avrupa’nın bulut bilişim konusundaki en büyük organizasyonu EuroCloud tarafından düzenlenen EuroCloud Awards’ın (Avrupa Bulut Ödülleri) Türkiye ayağında “En İnovatif Bulut Hizmeti” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. İki yıl üst üste birincilik alan HotelRunner’ın yaratıcısı CloudArena, bulut bilişim sektöründeki başarısını pekiştirdi.

HotelRunner, Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek
CloudArena, HotelRunner platformuyla, 30 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Lüksemburg’da düzenlenecek olan EuroCloud Kongresi kapsamındaki EuroCloud Awards’ın Avrupa ayağında da Türkiye’yi temsil edecek. EuroCloud Awards Avrupa Jüri Komitesi, farklı ülkelerden katılan ülke birincileri arasından Avrupa birincisini seçecek.

Bulut bilişim altyapısı sayesinde maliyetten tasarruf
Özellikle KOBİ ölçeğindeki bağımsız otel, butik otel, motel, apart, pansiyon ve kısa dönem kiralık daireler gibi konaklama tesislerinin tüm online kanallardan rezervasyon kabul edebilmelerini sağlayan HotelRunner, tesislerin internet sitelerindeki ve sosyal ağlardaki online içerikleri kolayca oluşturup yönetebildikleri, online turizm acenteleriyle bir araya gelebildikleri yenilikçi bir dijital platform olarak öne çıkıyor. Tamamen ‘bulut bilişim’ mimarisi üzerine kurgulanmış altyapısı sayesinde işletmeler HotelRunner’ı tamamen internet üzerinden kullanabildikleri için, veri merkezi ve sunucu gibi ilk yatırım maliyetlerini önemli oranda azalıyor.

CloudArena ve HotelRunner Hakkında:
CloudArena, 2011 yılının son çeyreğinde Arden Agopyan, Ali Beklen ve Tolga Yalçınkaya tarafından kurulan yenilikçi bir teknoloji şirketidir. Şirket, geliştirdiği konaklama tesisi, acente yönetimi ve dijital pazarlamasını kolaylaştıran, online rezervasyon deneyimini farklı bir boyuta taşıyan bulut tabanlı HotelRunner platformu ile, konaklama tesisleri ve turizm acentelerinin online ortama taşınmasında öncülük etmekte, gelişmekte olan pazarlar başta olmak üzere tüm dünyayı hedeflemektedir. Yerli ve yabancı fonlardan aldığı yatırımların yanı sıra KOSGEB ve TÜBİTAK tarafından da desteklenen şirketin ortakları arasında bugüne kadar şirkete toplam 2 milyon dolar yatırım yapan Aslanoba Capital ve 212 Capital Partners da bulunmaktadır.

Haberin Kaynağı : Contactplus+ İletişim Hizmetleri


24.09.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş